Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nowinki polfanowskie
#1
Kilka słów o tym, co się ostatnio na Polfanie działo.

1. Małymi kroczkami jest udoskonalany applet chata. Powoli funkcjonalności ze strony są przenoszone właśnie do appletu.

2. W związku z zapychaniem się pamięci na dysku serwera (i co za tym idzie wyłączały się funkcjonalności, bo zapychał się serwer www apache nimi zarządzający) został serwer www apache wymieniony na serwer www nginx.
Od razu serwis zaczął działać stabilniej i mógł obsłużyć większy ruch, co się szybko przydało w związku z rozpoczęciem roku w czterech szkołach magii. Zanotowaliśmy rekord ilości userów na chacie: ponad 1100. Jak na taki niewielki chat jest to liczba duża. Nie obyło się bez wpadek, ale w końcu chat działa stabilnie.

3. Został zaktualizowany serwer chata (kilka poprawek zostało wprowadzonych). 

4. W kategorii pokoje główne przybył nowy pokój pod nazwą polityka. Powoli się rozkręca i nabiera barw.

5. Spam. Od jakiegoś czasu mamy konkurencję wśród czatów. I ta konkurencja nęka nas spamem/reklamami swojego czata. Bronimy się przed tym, jak tylko możemy, ale jak to bywa w tych wypadkach, są o jeden krok przed nami. Rozmowy z ich szefem nic nie dają, a nawet są chyba powodem do zwiększania ilości reklam. Szef tamtego czata uważa nawet, ze to nie jest spam/reklama, tylko i n fo r m a c j a. Pachnie nam to lekką hipokryzją, skoro sami w swoim regulaminie mają jasno napisane, że "– zabrania się reklamy innych stron WWW i czatów". Kiedy zwracamy im na to uwagę, to odpowiadają głupawym śmiechem. I jak tu z takimi rozmawiać poważnie.
Historycznie sprawę ujmując Polfan powstał jako support dla Polchatu, czatu napisanego przez Marka Futregę. I cały czas był takim wsparciem aż do momentu zamknięcia Polchatu. Polfan był czasami czatem zastępczym dla Polchatu, kiedy polchatowski nickserver nie działał. Po zamknięciu Polchatu Polfan uruchomił czat dla userów, którzy chcieli nadal być na chacie. Od tej pory był samodzielnym czatem. Otóż bubuś, szef naszej konkurencji złożył nam propozycję przejścia pod inną nazwę (ma wykupioną domenę) i wtedy Polfan byłby kontynuatorem tradycji Polchatu. Dla nas historia Polchatu jest zamknięta i propozycje odrzuciliśmy. Polfan idzie własną drogą i nie jest już supportem Polchatu ani innego chatu. Czas to bubuś wreszcie przyjąć do wiadomości i przestać nas nękać. Polfan i Twój chat, bubuś, idą swoimi drogami. Polfan nie będzie chatem służebnym dla Twojego serwisu.

I to by było na tyle.
"Wróci zaraz po obiedzie. Wtedy będzie pan musiał wyjść i czekać na niego, dopóki nie wyjdzie na kolację. Major Major nie przyjmuje nikogo, kiedy jest u siebie"
  


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości