Ocena wątku:
 • 0 głosów - średnia: 0
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
FAQ (czyli WSZYSTKO, co powinieneś wiedzieć)
#1
[color=rgb(0, 0, 204)]Jak awansować mój pokój do rangi pokoju głównego?[/color]
 • Masz pokój o ciekawej tematyce i miłej atmosferze.
 • W pokoju aktywnie przebywa minimum 20 osób.
 • Pokój posiada własną stronę internetową.
Napisz do nas: [color=rgb(0, 0, 102)]polchat@polchat.pl[/color] Rozważymy Twoją kandydaturę.
[color=rgb(0, 0, 204)]Kim jest MasterOp?[/color]


MasterOp to umowne określenie pierwszego operatora w pokoju głównym.
Status ten przyznaje SOP (SerwerOperator).
Każdy masterop jest odpowiedzialny za pokój, który dostał pod opiekę.
Prośby o status operatora w pokoju, który posiada MasterOpa, należy kierować do MasterOpa, a nie do administracji serwisu POLCHAT.
Status Mastera w pokoju głównym nie jest dożywotni.
Zazwyczaj nadanie statusu Mastera jest przemyślaną decyzja, więc odebranie uprawnień następuje po złamaniu Regulaminu serwisu POLCHAT.
[color=rgb(0, 0, 204)]Jak stać się MasterOpem pokoju głównego?[/color]

POLCHAT posiada wiele pokoi głównych. Część z nich stoi pusta i czeka na kogoś, kto się nimi zaopiekuje.
Aby zostać MasterOpem takiego pokoju, należy wysłać email na adres [color=rgb(0, 0, 102)]polchat@polchat.pl[/color] z prośbą. Oto kilka podpowiedzi:
Jeśli chcecie być traktowani poważnie - traktujcie Nas poważnie.
Zaznaczamy, że nie odpowiadamy na takie wynalazki:
 • cze dajcie mi jakis pokuj
 • hej, chce jakiś pokój.
 • SIema ZOOOMY XDDDDD dajCIE mI jaQiego's p00koja
W temacie maila wpiszcie: Prośba o pokój główny "Nazwa_pokoju"
Opiszcie Wasz pomysł na rozkręcenie pokoju w sposób wyczerpujący i zgodny z zasadami ortografii.
Jeśli zobaczymy wypracowanie na stronę A4, w której nie ma żadnego przecinka, czy kropki... daruj sobie- jak mamy to czytać?
Postaraj się napisać składnie i z sensem. Tym sposobem zaoszczędzisz nam masę czasu i zwiększysz swoje szanse na tytuł MasterOpa.
Na końcu podajcie Wasz nick na czacie. (względnie gg/tlena/skype)
Odpowiemy najszybciej, jak to będzie możliwe.
[font=arial][font=Arial][size=16px]Zakładanie pokoju

Oto kilka "rad" i wyjaśnień w kwestii zakładania pokojów na Polchat.pl.

[color=rgb(255, 0, 0)]1)[/color]Jeśli jesteśmy już użytkownikami Polchat.pl to przechodzimy do punktu nr. 2, jeśli nie, czytamy i wykonujemy to, co opisane poniżej:

Rejestrujemy się na portalu Polchat.pl - http://polchat.pl/join.php uzupełniając WSZYSTKIE pola.

[color=rgb(255, 0, 0)]2)[/color] Logujemy się na swój profil i klikamy na "Załóż Pokój".

[color=rgb(255, 0, 0)]3)[/color] Wpisujemy odpowiednio:
a) Nazwę Pokoju.
b) Kategorię, w której pokój ma się znajdować,
c) zaznaczamy, czy Pokój ma być prywatny czy nie oraz
c) uzupełniamy pole z Opisem pokoju.

Później klikamy na "Zarejestruj Pokój" i otwiera nam się strona, na której musimy potwierdzić, czy wpisane przez nas dane są poprawne. Jeśli są - klikamy "Zarejetruj", jeśli chcemy coś zmienić - klikamy "Powrót".

[color=rgb(255, 0, 0)]4) [/color]Koniec. Wink
Jeśli orientujesz się jak działają czaty (albo nie lubisz czytać długich tekstów), to możesz od razu przejść do punktu Lista dostępnych poleceń.


[size=2em][color=rgb(0, 128, 0)]Spis treści:[/color][/size]
* Czat? Wchodzę w to! (jak wejść na czat)
* Połączenie nawiązane pomyślnie -- ale czad! (ogólny wygląd czata)
* Prawdziwych (nie?)przyjaciół poznaje się... na czacie! (kim są przyjaciele i osoby ignorowane)
* Szeptanie (jak rozmawiać prywatnie z innymi użytkownikami)
* Tych panów należy się bać... (kim są operatorzy i jakie mają prawa)
* Porządek być musi! (jak wypraszać wybranych użytkowników będąc operatorem pokoju)
* Goście specjalni (jak "dawać kolorki" wybranym użytkownikom)
* Rozmowa rejestrowana, rozmowa rejestrowana... (rejestrowanie publicznych wypowiedzi)
* Lista dostępnych poleceń


[color=rgb(0, 128, 0)][size=2em]Czat? Wchodzę w to![/size][/color]
[size=1em]Po wejściu na stronę WWW zawierającą czat na ekranie powinny pokazać się dwa pola -- jedno z prośbą o podanie swojego identyfikatora, tj. imienia lub pseudonimu (także określanego jako "nick") oraz hasła. Podanie identyfikatora jest obowiązkowe; podanie hasła -- nie. Czasami jednak podanie hasła może być obowiązkowe! Jest tak w przypadku, kiedy próbujesz wejść z identyfikatorem, który został przez kogoś zarejestrowany (zabezpieczony na hasło, tak aby nikt oprócz osoby znającej to hasło nie mógł go używać).[/size][size=1em]Po podaniu identyfikatora oraz ewentualnego hasła, należy wcisnąć przycisk z napisem 'OK' -- nastąpi wtedy próba połączenia z serwerem czata. Połączenie może nie powieść się z wielu powodów. W przypadku porażki pod polami do wprowadzania identyfikatora oraz hasła wypisany zostanie komunikat o przyczynie porażki. Najczęstsze komunikaty to:[/size][size=1em]* [/size]wybrany identyfikator jest aktualnie używany [size=1em](oznacza to, że na czacie jest już osoba o wybranym przez Ciebie identyfikatorze; należy w takim przypadku wybrać inny identyfikator i ponowić próbę połączenia z serwerem -- powtarzać do skutku! Smile[/size][size=1em]* [/size]wybrany identyfikator wymaga podania hasła [size=1em](taki komunikat występuje w opisanym powyżej przypadku, tzn. kiedy wybrany identyfikator jest juz zarejestrowany i nie można używać go bez podania odpowiedniego hasła; rozwiązaniem problemu jest wybranie innego identyfikatora)[/size][size=1em]* [/size]nieprawidłowe hasło lub identyfikator użytkownika[size=1em] (hasło jest niepoprawne dla wybranego identyfikatora; jeśli zapomniałeś swoje hasło, możesz uzyskać nowe na stronie Odzyskiwanie hasła; w żadnym wypadku nie próbuj pisać do administratorów czata z prośbą o zmianę hasła -- to strata czasu!)[/size][size=1em]* [/size]połączenie z adresu IP tego komputera jest niemożliwe[size=1em] -- spróbuj później (ten problem występuje kiedy administrator serwera czata pozbawia Cię lub osobę, która wcześniej korzystała z komputera, wstępu na czat)[/size][size=1em]Na dole obszaru zajmowanego przez czat znajduje się jeszcze możliwość wyboru opcji 'używaj tylko połączenia HTTP'. Użycie jej jest przydatne tylko wówczas, gdy znajdujesz się w sieci, w której działa firewall, lub gdy korzystasz z serwera proxy. Połączenia typu HTTP są o wiele wolniejsze od standardowych i dlatego nie jest zalecane ich używanie w innych przypadkach niż wymienione.[/size]

[color=rgb(0, 128, 0)][size=2em]Połączenie nawiązane pomyślnie -- ale czad![/size][/color]
[size=1em]Po pomyślnym nawiązaniu połączenia z serwerem powinien ukazać się właściwy czat. Wygląda on mniej więcej tak, jak na [/size][color=rgb(0, 0, 102)]tym obrazku[/color][size=1em] (wygląd może być inny, ponieważ osoby instalujące czat na swoich stronach WWW mogą dowolnie zmieniać kolory i obecność niektórych elementów).[/size]

[size=2em]Wygląd okna czata[/size]
[size=1em]Największą, centralną część zajmuje obszar, w którym ukazują się wypowiedzi użytkowników oraz komunikaty serwera czata. Tuż pod nim znajduje się mały obszar, który służy do wpisywania własnych wypowiedzi. Pod nim z kolei znajdują się przyciski do zmiany stylów tekstu ( --[/size] pogrubiony[size=1em], -- [/size]pochyły[size=1em], -- [/size]podkreślony[size=1em]), selektor kolorów, oraz przycisk 'obrazki', którego użycie powoduje otwarcie strony WWW z listą obrazków, jakie można umieszczać w tekście. Po prawej stronie pod polem do wprowadzania własnych wypowiedzi znajdują się jeszcze dwa przyciski: '[/size]pokoje[size=1em]' oraz '[/size]ustawienia[size=1em]'. Pierwszy z nich powoduje otwarcie okna, w którym można przejść do innego pokoju czata (bądź założyć własny). Użycie drugiego powoduje otwarcie okna, w którym można wybrać własne ustawienia dotyczące pojawiających się komunikatów, używanych czcionek lub zarezerwować własny identyfikator na hasło.[/size][size=1em]Nad obszarem, w którym ukazują się wypowiedzi użytkowników, znajduje się nazwa oraz opis pokoju, w którym aktualnie przebywasz. Brak nazwy pokoju oznacza, że nie znajdujesz się w żadnym z pokoi (proste!).[/size][size=1em]Po prawej stronie z kolei znajduje się [/size]lista identyfikatorów[size=1em] osób, które znajdują się w tym samym pokoju, co Ty. Kolory identyfikatorów mają swoje znaczenie, i tak identyfikator w kolorze [/size][color=rgb(255, 0, 0)]czerwonym[/color][size=1em] oznacza, że dana osoba ma prawa operatora pokoju (lub półoperatora), kolorem czarnym oznaczeni są "zwykli" użytkownicy (bez praw operatora), [/size][color=rgb(153, 204, 0)]zielonym[/color][size=1em] -- Twoi przyjaciele (patrz niżej), [/size][color=rgb(192, 192, 192)]jasnoszarym[/color][size=1em] -- osoby ignorowane przez Ciebie (patrz niżej), a [/size][color=rgb(255, 153, 0)]pomarańczowym[/color][size=1em] -- Twój identyfikator. Kolor [/size][color=rgb(0, 0, 255)]niebieski[/color][size=1em] oraz inne kolory, oznaczają, że dana osoba ma prawa gościa specjalnego. Tytuł gościa specjalnego jest pewnego rodzaju specjalnym wyróżnieniem przyznawanym przez operatorów. Niezależnie od koloru, identyfikator może jeszcze być napisany czcionką pogrubioną -- oznacza to, że dana osoba prowadzi prywatną rozmowę (lub kilka rozmów) z innymi użytkownikami (a dokładniej, że ma otwarte co najmniej jedno okienko do prywatnej rozmowy).[/size][size=1em]Pod listą identyfikatorów znajduje się kilka przycisków. Cztery z nich (okrągłe) działają po wcześniejszym zaznaczeniu identyfikatora na liście, piąty (podłużny, oznaczony napisem '[/size]koniec[size=1em]') służy do wyjścia z czata.[/size]

[size=2em]Prawdziwych (nie?)przyjaciół poznaje się... na czacie![/size]
[size=1em]Na liście identyfikatorów możesz oznaczać wybrane osoby jako swoich przyjaciół. Będąc zarejestrowanym użytkownikiem (tzn. posiadając własny identyfikator zarezerwowany na hasło) lista Twoich przyjaciół jest przechowywana pomiędzy kolejnymi sesjami czata. Funkcja ta jest szczególnie przydatna na czatach, na których przebywa bardzo dużo osób i nie sposób po wejściu na nie szybko zorientować się, którzy z przyjaciół są właśnie na czacie, a którzy nie. Oznaczając wybrane osoby jako przyjaciele i wchodząc do pokoju, w którym przebywa wiele osób, możesz jednym rzutem oka dowiedzieć się kto z przyjaciół jest, a kogo nie ma -- przyjaciele będą oznaczeni [/size][color=rgb(153, 204, 0)]zielonym[/color][size=1em] kolorem.[/size][size=1em]Aby oznaczyć pewną osobę jako przyjaciela, należy wcześniej zaznaczyć jej identyfikator na liście, a następnie wcisnąć trzeci przycisk pod listą, oznaczony symbolem kciuka z palcem skierowanym ku górze. Ten sam przycisk służy także do odznaczania osób jako przyjaciół; używając go po wcześniejszym wskazaniu swojego przyjaciela, wybrana osoba przestaje być zaznaczona na zielono.[/size][size=1em]Można także oznaczać osoby jako przyjaciół wykorzystując specjalne polecenia. I tak, polecenie [/size]/buddy ID[size=1em] powoduje dodanie użytkownika o identyfikatorze ID do listy przyjaciół, a[/size] /unbuddy ID[size=1em] -- usunięcie z listy. [/size]Przykład:[size=1em] /buddy jasio powoduje dodanie użytkownika o identyfikatorze jasio do listy przyjaciół.[/size][size=1em]Przydatne jest również polecenie /buddies. Powoduje ono wyświetlenie całej listy przyjaciół, z informacjami, w którym z pokoi znajdują się poszczególni przyjaciele (jeśli w ogóle są na czacie).[/size][size=1em]Co zrobić jeśli pewna osoba Cię denerwuje, albo zachowuje się nieprzyzwoicie? Taką osobę można zignorować; podobnie jak wybrane osoby można oznaczać jako przyjaciół, można również oznaczać jako ignorowane. Wypowiedzi osób ignorowanych nigdy nie ukazują się u Ciebie -- krótko mówiąc, masz ich z głowy! Smile Przycisk, który służy do ignorowania wybranych osób oznaczony jest symbolem kciuka z palcem skierowanym w dół. Działa on podobnie jak przycisk, do oznaczania przyjaciół.[/size][size=1em]Dostępne są również polecenia analogiczne do [/size]/buddy[size=1em],[/size] /unbuddy[size=1em] i[/size] /buddies[size=1em], ale dotyczące ignorowania osób. Są nimi:[/size]/ignore ID[size=1em] (dodaj do listy ignorowanych), [/size]/unignore ID[size=1em] (usuń z listy) i [/size]/ignored[size=1em] (pokaż listę osób ignorowanych).[/size]Przykład:[size=1em] /ignore czeslaw powoduje dodanie użytkownika o identyfikatorze czeslaw do listy osób ignorowanych.[/size]

[size=2em][color=rgb(0, 128, 0)]Szeptanie[/color]
[/size][size=1em]Na czacie można wypowiadać się w dwojaki sposób: albo publicznie, do wszystkich użytkowników w pokoju, albo prywatnie -- tylko do określonego użytkownika. Przycisk znajdujący się pod listą identyfikatorów i oznaczony symbolem powoduje otworzenie okienka prywatnej pogawędki, do wskazanej na liście osoby. Wypowiedzi z tego okienka będą pojawiać się tylko u wybranej osoby i u nikogo więcej.[/size][size=1em]Istnieje również możliwość prowadzenia prywatnych rozmów bez otwierania dodatkowych okienek. Wybierając w ustawieniach (patrz niżej) aby prywatne wypowiedzi nie ukazywały się w osobnych okienkach, spowoduje, że będą one widoczne w głównym oknie czata, w którym ukazują się wypowiedzi publiczne. Prywatne wypowiedzi od publicznych można odróżnić po tym, że identyfikator osoby znajdujący się przed wypowiedzią jest otoczony gwiazdkami (np. *jasio*).[/size][size=1em]Wypowiedzi prywatne można pisać w oknie głównym czata korzystając z polecenia [/size]/msg ID WYPOWIEDŹ[size=1em].. -- powoduje ono przesłanie wypowiedzi, do użytkownika o identyfikatorze ID. Przykład: /msg jasio Ile masz lat? Smile.[/size][color=rgb(0, 128, 0)]Tych panów należy się bać...[/color]
[size=1em]Na czacie może istnieć specjalna osoba operatora pokoju. Zostaje się nim albo zakładając własny pokój czata, albo zostając mianowanym na tę funkcję przez innego operatora. Istnieje kilka odmian operatorów: [/size]operator-właściciel[size=1em](osoba, która zarejestrowała pokój, inaczej Masterop) jest operatorem najwyższego poziomu, ponieważ w przeciwieństwie do [/size]operatora zwykłego[size=1em], nie można pozbawić go praw operatorskich. Pod zwykłym operatorem znajduje się [/size]półoperator[size=1em]-- ma on dokładnie takie same prawa, co zwykły operator, poza możliwością przekazywania praw operatorskich innym osobom. Istnieje również [/size]półoperator tymczasowy[size=1em], tzn. osoba z prawami półoperatora tylko na czas pobytu w pokoju -- wyjście z pokoju powoduje utratę praw operatorskich (prawa zwykłego operatora i półoperatora nie są tymczasowe o ile osoba posiadająca je ma zarejestrowany identyfikator). Na liście identyfikatorów operatorzy wszelkiego rodzaju są wyróżnieni kolorem [/size][color=rgb(255, 0, 0)]czerwonym[/color][size=1em].[/size][size=1em]Poniżej znajduje się lista poleceń dotyczących praw operatorskich:[/size]
/op ID
[size=1em] - powoduje przekazanie praw operatora użytkownikowi o identyfikatorze ID[/size]
/halfop ID
[size=1em] - j.w. ale przekazywane są prawa półoperatora[/size]
/tmphalfop ID
[size=1em] - j.w. ale przekazywane są prawa tymczasowego półoperatora[/size]
/unop ID
[size=1em] - odbiera prawa operatora użytkownikowi o identyfikatorze ID[/size]
/ops
[size=1em]- wyświetla listę stałych (nie tymczasowych) operatorów bieżącego pokoju[/size]
/owner
[size=1em] - wyświetla nick właściciela bieżącego pokoju[/size][size=1em]Prawo operatora pozwala na utrzymywanie porządku w pokoju czata, zmianę tematów rozmów, prowadzenie dyskusji moderowanych oraz rejestrowanie publicznych wypowiedzi użytkowników.[/size][size=1em]Zmiana tematu rozmów następuje po użyciu polecenia[/size] /topic NOWY_TEMAT[size=1em]; [/size]przykład:[size=1em] /topic JUŻ NIEDŁUGO NOWY ZLOT!!.[/size]

[size=2em]Porządek być musi![/size]
[size=1em]Poniżej znajduje się lista poleceń, które służą do wypraszania wybranych użytkowników z pokoju (prawo do tego mają tylko operatorzy pokoi)[/size]
/kick ID [POWÓD]
[size=1em] - wyproszenie użytkownika o identyfikatorze ID; podając ID można używać znaku gwiazdki (*) dla oznaczenia dowolnego ciągu znaków -- np. jas* oznacza wszystkich użytkowników, których identyfikator rozpoczyna się od jas, *up* oznacza identyfikatory zawierające w sobie up, itd.; znaku gwiazdki może być użyta tylko jako pierwszy, bądź ostatni znak ID; podanie powodu wyproszenia nie jest konieczne; przykład: /kick jasio spowoduje wyproszenie użytkownika o identyfikatorze jasio, inny przykład: /kick * spowoduje wyproszenie wszystkich użytkowników!![/size]
/kickip IP
[size=1em] - wyproszenie wszystkich użytkowników, którzy są połączeni ze wskazanego adresu IP; w podawanym adresie można używać znaku gwiazdki dla oznaczenia wszystkich liczb z zakresu 1-255; (np. /kickip 127.0.0.* spowoduje wyproszenie wszystkich użytkowników połączonych z adresu zaczynającego się od 127.0.0)[/size]
/kickipof ID
[size=1em] - j.w. ale zamiast adresu IP podaje się identyfikator osoby; wszyscy użytkownicy z takim samym adresem IP, co wybrana osoba, zostaną wyproszeni[/size]
/ban ID [CZAS]
[size=1em] - wyproszenie użytkownika ID z pokoju oraz zakaz wstępu na określoną liczbę minut; podanie czasu nie jest obowiązkowe; jeśli czas nie jest podany, to zakaz wstępu trwa 15 min, chyba, że domyślny czas trwania zakazu został zmieniony przy użyciu polecenia /bantime (patrz niżej)[/size]
/banip IP [CZAS]
[size=1em] - j.w. ale zakazem wstępu do pokoju objęci są użytkownicy z wybranego adresu IP; podanie czasu nie jest obowiązkowe[/size]
/banipof ID [CZAS]
[size=1em] - j.w. ale zamiast adresu IP, podaje się identyfikator osoby[/size]
/bans
[size=1em] - powoduje wyświetlenie wszystkich adresów, z których obowiązuje zakaz wstępu do pokoju; obok adresu podawany jest również czas, jaki pozostał do wygaśnięcia zakazu..[/size]
/unban IP
[size=1em] - powoduje zdjęcie zakazu wstępu z podanego adresu IP[/size]
/bantime
[size=1em] - wyświetla domyślny czas, na jaki będzie obowiązywać zakaz wstępu przy użyciu polecenia /ban, /banip lub /banipof bez podania parametru czas;[/size]
/bantime [CZAS]
[size=1em] - ustala domyślny czas obowiązywania zakazów wstępu[/size][size=1em]Wszędzie tam, gdzie wymagane jest podanie identyfikatora użytkownika (ID) lub adresu ip (IP), można używać znaku gwiazdki (*) dla oznaczenia dowolnego ciągu znaków (w ID) lub dowolnych liczb z zakresu 1-255 (w IP).[/size]
UWAGA!
[size=1em]Zarówno zakazy wstępu, jak i temat rozmów, są kasowane w momencie, kiedy wszyscy użytkownicy opuszczą pokój![/size]

[size=2em][color=rgb(0, 128, 0)]Goście specjalni[/color][/size]
[size=1em]Wśród praw operatorów znajduje się również prawo do wyróżniania gości specjalnych. Na czacie może istnieć jedna lub kilka osób będących gośćmi specjalnym. Operator może je wyróżniać dzięki poleceniu [/size]/guest ID [NUMER_KOLORU][size=1em] -- przyznaje ono tytuł gościa osobie o identyfikatorze ID; jej identyfikator będzie wyróżniony na liście innym kolorem, którego numer można podać, ale nie trzeba; domyślnie jest to 1 oznaczający kolor [/size][color=rgb(0, 0, 255)]niebieski[/color][size=1em].[/size] Przykład: [size=1em]/guest jasio 4 spowoduje przyznanie tytułu gościa użytkownikowi jasio, którego identyfikator będzie wyróżniony na liście kolorem 4 ([/size][color=rgb(255, 255, 0)]żółty[/color][size=1em]).[/size][size=1em]Odebranie tytułu gościa następuje poleceniem[/size] /unguest ID[size=1em].[/size]

[size=2em][color=rgb(0, 128, 0)]Rozmowa rejestrowana, rozmowa rejestrowana...[/color][/size]
[size=1em]Operatorzy pokoi mają również prawo rejestrowania publicznych wypowiedzi użytkowników. Jest to szczególne przydatne podczas dyskusji moderowanych. Poniżej znajdują niezbędne do tego polecenia:[/size]
/transcript
[size=1em] - wyświetla ogólne informacje o rejestrowaniu rozmów (m.in. czy rejestrowanie jest aktualnie włączone, ile jest zarejestrowanych wypowiedzi, maksymalna liczba wypowiedzi jaka może zostać zarejestrowana)[/size]
/transcript start
[size=1em] - włączenie rejestrowania wypowiedzi[/size]
/transcript stop
[size=1em] - wyłączenie rejestrowania wypowiedzi[/size]
/transcript reset
[size=1em] - kasuje wszystkie zarejestrowane do tej pory wypowiedzi[/size]
/transcript send ADRES
[size=1em] - przesyła plik HTML z zarejestrowanymi wypowiedziami na podany adres e-mail[/size]
UWAGA
[size=1em]! Istnieje ograniczenie na maksymalną liczbę wypowiedzi jaka może zostać zarejestrowana (jest to 1024). Jeśli liczba wypowiedzi przekracza maksimum, to rejestrowanych jest tyle OSTATNICH z nich, na ile pozwala to ograniczenie.[/size]

[size=2em][color=rgb(0, 128, 0)]Lista dostępnych poleceń[/color][/size]
/msg ID WYPOWIEDŹ - przesyła WYPOWIEDŹ do użytkownika o identyfikatorze ID
/me WYPOWIEDŹ - wypowiedź publiczna, ale nie jest pokazywany znak ":" po identyfikatorze użytkownika; używane do wyrażania stanów i emocji, np. /me nudzi się...
/info ID
[size=1em] - wyświetla informacje o użytkowniku ID (pokój, w którym się znajduje; liczba minut spędzonych na czacie; czas braku aktywności)[/size]
/join NAZWA
[size=1em] - powoduje przejście do pokoju o podanej nazwie; jeśli pokój nie istnieje, to zostanie utworzony[/size]
/part [POŻEGNANIE]
[size=1em] - opuszczenie aktualnego pokoju; podanie tekstu pożegnania nie jest wymagane[/size]
/quit [POŻEGNANIE]
[size=1em] - opuszczenie czata; podanie tekstu pożegnania nie jest obowiązkowe[/size]
/buddy ID
[size=1em] - dodaje użytkownika o identyfikatorze ID do listy przyjaciół[/size]
/unbuddy ID
[size=1em]- usuwa ID z listy przyjaciół[/size]
/buddies
[size=1em]- pokazuje listę przyjaciół z informacjami, w których pokojach się znajdują[/size]
/ignore ID
[size=1em] - dodaje użytkownika o identyfikatorze ID do listy osób ignorowanych[/size]
/unignore ID
[size=1em] - usuwa ID z listy osób ignorowanych[/size]
/ignored
[size=1em] - pokazuje listę osób ignorowanych[/size]
/topic
[size=1em] - pokazuje aktualny temat[/size]
[color=rgb(0, 128, 0)]Poniższe polecenia wymagają posiadania praw operatora pokoju[/color]

/topic NOWY_TEMAT
[size=1em] - zmienia aktualny temat na podany[/size]
/op ID
[size=1em] - przekazuje prawa operatora użytkownikowi ID[/size]
/halfop ID
[size=1em] - j.w. ale prawa półoperatora[/size]
/tmphalfop ID
[size=1em]- j.w. ale prawa tymczasowego półoperatora[/size]
/unop ID
[size=1em] - pozbawia użytkownika o identyfikatorze ID praw operatora[/size]
/ops
[size=1em] - pokazuje listę stałych operatorów i półoperatorów aktualnego pokoju[/size]
/owner
[size=1em] - pokazuje nick właściciela aktualnego pokoju[/size]
/kick ID [POWÓD]
[size=1em] - wyproszenie użytkownika o identyfikatorze ID z pokoju; istnieje możliwość używania znaku gwiazdki (*) w identyfikatorze (na początku lub na końcu), oznaczającego dowolny ciąg znaków, np. /kick jas* powoduje wyproszenie wszystkich użytkowników, których identyfikator rozpoczyna się nas jas; podanie powodu nie jest obowiązkowe[/size]
/kickip IP
[size=1em] - wyproszenie wszystkich użytkowników o podanym adresie IP; istnieje możliwość używania znaku gwiazdki (*) w adresie, do oznaczenia wszystkich liczb z zakresu 1-255, np. /kickip 127.0.0.* powoduje wyproszenie wszystkich użytkowników, których adresy IP rozpoczynają się od 127.0.0[/size]
/kickipof ID
[size=1em] - wyproszenie wszystkich użytkowników o tym samym adresie, co wskazany użytkownik[/size]
/ban ID [CZAS]
[size=1em] - podobne do /kick ale zakłada dodatkowo zakaz wstępu do pokoju z adresu IP osoby, która zostaje wyproszona; parametr CZAS określa długość trwania zakazu wstępu (w minutach)[/size]
/banip IP [CZAS]
[size=1em] - podobne do /kickip ale zakłada zakaz wstępu...[/size]
/banipof ID [CZAS]
[size=1em] - podobne do /kickipof ale zakłada zakaz wstępu...[/size]
/bans
[size=1em] - pokazuje listę adresów, z których obowiązuje zakaz wstępu do pokoju; z adresem podawany jest także czas jaki pozostał do wygaśnięcia zakazu[/size]
/unban IP
[size=1em] - zdejmuje zakaz wstępu z podanego adresu IP[/size]
/bantime
[size=1em] - pokazuje domyślną czas trwania zakazu wstępu[/size]
/bantime [CZAS]
[size=1em] - ustawia domyślny czas trwania zakazu wstępu na podany[/size]
/guest ID [NUMER_KOLORU]
[size=1em] - nadanie tytułu gościa specjalnego użytkownikowi o identyfikatorze ID; wypowiedzi gościa nie muszą być akceptowane przez moderatora podczas dyskusji moderowanych; identyfikator gościa będzie wyróżniony na liście specjalnym kolorem (domyślnie 1 -- niebieski); można podać numer koloru, jakim ma być wyróżniony; przykład: /guest jasio 4[/size]
/unguest ID
[size=1em] - odebranie praw gościa specjalnego użytkownikowi ID[/size]
/transcript
[size=1em] - pokazuje informacje o rejestrowaniu publicznych wypowiedzi użytkowników[/size]
/transcript start
[size=1em]- rozpoczyna rejestrowanie publicznych wypowiedzi[/size]
/transcript stop
[size=1em] - kończy rejestrowanie publicznych wypowiedzi[/size]
/transcript reset
[size=1em] - kasuje wszystkie zarejestrowane do tego momentu wypowiedzi[/size]
/transcript send ADRE
[size=1em]S - przesyła plik HTML z zarejestrowanymi wypowiedziami na podany ADRES e-mail[/size]
/mute ID
[size=1em] - wycisza użytkownika o identyfikatorze ID na "mainie"[/size]
/unmute ID
[size=1em] - przywraca użytkownikowi o identyfikatorze ID możliwość wypowiedzenia się na "mainie".[/size]
[url=http://www.strefawalkingdead.pl]The Walking Dead[/url]
[url=http://www.zywe-trupy.pl]Żywe Trupy[/url]
  


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości