•  Wstecz
  • 1
  • 2(current)
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 7
  • Dalej 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Polska
#11
hehe, broniacy
srub-uk
dort-niemcy
brakuje teraz ewki/blinka co do us i mamy komplet  Wink

i ja tylko z ponizszym bym polemizowala...
"niegdys potega Europy" - Kocia, a w ktorym momencie? Smile
niestety, ale jakos sobie nie potrafie tego uzmyslowic (o lekcjach historii oczywiscie mowie)

no ale nic to,
wkurza mnie rzad, drazni zasrana pogoda, krajobrazy sa wszedzie, a do zabytkow mozna co jakis czas wracac,
ale strasznie ciezko jest mi zostawic Rodzine i Przyjaciol...
ot co..
Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się - ze wszystkich sił - tego, czego pragnie
#12
[i][color=maroon]Tu jest mój dom, tu jest moje miejsce i tu chcę żyć...

Pamiętam jak mój Tato uczył mnie Apostrofy jak byłam brzdącem jak mi wpajał słowo POLSKA...
Chyba Tatku te Twoje opowiadania o Ojczyźnie nie poszły na marne Smile
#13
(02-10-2007, 17:19)_divinity_ link napisał(a): i ja tylko z ponizszym bym polemizowala...
"niegdys potega Europy" - Kocia, a w ktorym momencie? Smile
niestety, ale jakos sobie nie potrafie tego uzmyslowic (o lekcjach historii oczywiscie mowie)

Widać już wtedy myślałaś o nurkowaniu albo o siurkach.
Polecam lekturze XVI w. zwany "złotym wiekiem", Zygmunt Stary, Bona, August, Rej te sprawy... :Smile
"Nie sądziłem, że na świecie jest aż tylu idiotów - dopóki nie zobaczyłem Internetu"
S.Lem
#14
(02-10-2007, 18:49)_KOTKA link napisał(a): [quote author=_divinity_ link=topic=96.msg2257#msg2257 date=1191334799]

i ja tylko z ponizszym bym polemizowala...
"niegdys potega Europy" - Kocia, a w ktorym momencie? Smile
niestety, ale jakos sobie nie potrafie tego uzmyslowic (o lekcjach historii oczywiscie mowie)

Widać już wtedy myślałaś o nurkowaniu albo o siurkach.
[/quote]


miałam ochote podyskutowac o tej historii, ale po powyzszym mi sie odechcialo

nie zycze sobie, zebys ze mna w ten sposob rozmawiala
a poza tym, byc moze myslalam juz wtedy o siurkach, ale przynajmniej obie prace dyplomowe napisalam SAMA


milego wieczoru
d.
Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się - ze wszystkich sił - tego, czego pragnie
#15

Polska jest w mojej kieszeni, czyli wszędzie gdzie jestem ja.

NIEWAżNE jaki to kraj/kontynent.

i tyle.

P.S. Bardzo mnie korci coś odpisać, ale nie odpiszę. Uczę się 'lać' na pewne zachowania. Jak mi idzie?

; - )
#16
JAK PO GRUDZIE:-)
#17
(02-10-2007, 18:57)_divinity_ link napisał(a): [quote author=_KOTKA link=topic=96.msg2261#msg2261 date=1191340162]
[quote author=_divinity_ link=topic=96.msg2257#msg2257 date=1191334799]

i ja tylko z ponizszym bym polemizowala...
"niegdys potega Europy" - Kocia, a w ktorym momencie? Smile
niestety, ale jakos sobie nie potrafie tego uzmyslowic (o lekcjach historii oczywiscie mowie)

Widać już wtedy myślałaś o nurkowaniu albo o siurkach.
[/quote]

miałam ochote podyskutowac o tej historii, ale po powyzszym mi sie odechcialo

nie zycze sobie, zebys ze mna w ten sposob rozmawiala
a poza tym, byc moze myslalam juz wtedy o siurkach, ale przynajmniej obie prace dyplomowe napisalam SAMA


milego wieczoru
d.
[/quote]


Matko bosko... skąd ta furia?
Tu się już pożartować nie da  ???

Ja osobiście to bym sobie tego nurkowania nie życzyła.. a nie siurków... toż to babą w końcu jestem  ;D
"Nie sądziłem, że na świecie jest aż tylu idiotów - dopóki nie zobaczyłem Internetu"
S.Lem
#18
(02-10-2007, 19:18)m link napisał(a): JAK PO GRUDZIE:-)

tak, zawsze mogę na Ciebie liczyć...

;-)
#19
Trudno jest zdefiniowac milosc.. rowniez milosc do ojczystego kraju Smile

Przychyle sie zatem do dwoch wypowiedzi: bo jest-Krora i bo u siebie jestem - zohy.
Tez troszke zagranica pomieszkiwalam i nie powiem - lubilam i dobrze sie tam czulam, co zreszta specjalnie trudne nie bylo. Z chamstwem - owszem, sie spotykalam (mieszkalam w Niemczech: Kolonia i Monachium), ale szczerze mowiac.. wszystko, co wymienil Kror mozna i u nas spotkac i to w ilosciach niekiedy przerazajacych. Zatem to nie to, co wyroznia dla mnie Polske.

To chyba zwyczajnie fakt, ze tu sie urodzilam, tu mam swoje korzenie, stad sie wywodze. Tu mam rodzine i przyjaciol, tu bywam szczesliwa lub nieszczesliwa. Ale to ciagle, przy calych plusach i minusach - moj dom - w szeroko rozumianym pojeciu.

Mysle, ze moglabym mieszkac gdzie indziej - gdyby los tak zdecydowal, ale wiem na pewno, ze zawsze bym tesknila. To moj wlasny kokonik, w ktorym sie czuje dobrze.

pozdrawiam
Kat
Panowac nad soba, to najwyzsza władza - Seneka
#20
Jan Pietrzak:
"...Dopomóż Boże i wytrwać daj
Tu nasze miejsce, to nasz kraj..."


Kraj pełen absurdów i kontrastów.
Kraj grzeszników i pielgrzymów.
Miejsce, gdzie wolność przeplata się z nietolerancją
Z pełni dobrobytu wystają dziury biedy.
Kraj pełnych więzień i pustych kościołów.
Dymiących kominów i zapachu chleba.
Noblistów i łotrów.
Papieża i ksenofobów.
Cudownych pejzaży i braku autostrad.
Historii podłej i chwalebnej.
Przekleństw i modlitw...

I jeszcze i wciąż.

Doprawdy taka jest Polska? Nie wiem.
Ale mam pewność, że jest taka jak ja i Ty.

"Bo choć polskość wywołuje skojarzenia kreślone przez historię, jest ona także przecież dzianiem się, jest niepewnym spojrzeniem w przyszłość. I szarpie się między goryczą i wzruszeniem, dumą i zażenowaniem. Wtedy sądzę – tak po polsku, patetycznie – że polskość, niezależnie od uciążliwego dziedzictwa i tragicznych skojarzeń, pozostaje naszym wspólnym świadomym wyborem" Donald Tusk
Panie, udziel mi cichej wytrwałości fal...
  
  •  Wstecz
  • 1
  • 2(current)
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 7
  • Dalej 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości