Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Harmonogram nadawania, czyli podsumowanie maratonu radiowego
#1
Opinia całkiem subiektywna.

Maraton polfanowskich radyjek w pokoju #polfan zakończony. Ufff... Udało się. Dotrwać do końca. 18 nadawców internetowego radia zgłosiło swe radia nadające z Polfanu. Jeden nadawca się nie zakwalifikował, gdyż nie miał 
wymaganego odsłuchu. Poznaliśmy różne radia i różne repertuary, zaprezentowali się nam, słuchaczom różni prezenterzy. Odkryliśmy nieznane. 
Wysłuchałem każdego nadawcy, bez względu na rodzaj/gatunek zapuszczanej muzyki. I jestem pod wrażeniem tego, co usłyszałem. Mam szacunek dla właścicieli radyjek, że im się chce codziennie nadawać swe audycje, że mają swoich wiernych słuchaczy, że prezentują wysoki poziom jako prowadzący. 
Poznałem prezenterów luzaków, którzy prowadzili swe audycje w taki sposób, że brzuch mnie bolał ze śmiechu (w pozytywnym tego słowa znaczeniu). Po prostu dla nich prowadzenie audycji to sposób na dobrą zabawę, na oderwanie się od trudów życia codziennego. Nie obyło się bez trudności technicznych. Radio na żywo.
W różny też sposób nadawcy podchodzili do reklamy swego radia w pokoju #polfan: od reklamy subtelnej do bardzo agresywnej. Nie bardzo takie agresywne podejście odpowiadało operatorom pokoju. Było kilka incydentów z reklamami łamiącymi ustalony porządek regulaminowy. Stali bywalcy pokoju #polfan kręcili nosami na to, co się dzieje w pokoju, były przykre wpisy na temat repertuaru radiowego, tego się nie dało uniknąć. Generalnie odbiór maratonu radiowego był pozytywny. 
Niektóre radia nadają już lat kilkanaście!! Inne są stażowo młodymi radiami. Patrząc na kategorie pokojów radio na Polfanie to jest ich wiele. I wiele jest nieaktywnych, kiedyś zostały założone, może były aktywne, ale projekt upadł, a pokój został. 
19 nadawców zgłoszonych, a ilu nie chciało/nie wiedziało o maratonie radiowym? szacuję tak na oko, że aktywnych pokojów radiowych na Polfanie jest około 40. Zatem poznaliśmy połowę z nich i to, co prezentują na co dzień.
Początkowo maraton miał być cykliczny, ale się okazało, że cykliczność trzeba odłożyć w czasie, stali bywalcy pokoju #polfan muszą odpocząć od reżimu nadawców. Czy maraton powróci? Pewnie TAK, ale może w nieco zmienionej formule. Są głosy za tym, by wrócił. Jeśli wróci, to jednym z kryteriów
uczestnictwa będzie legalność radia, czyli opłacanie wymaganych prawem instytucji typu ZAiKS.

Przepraszam, że piszę trochę chaotycznie, ale myśli mi uciekają Smile

Teraz oczekuję na Wasze opinie i przemyślenia i pomysły co do przyszłości i formy maratonu radiowego na Polfanie.

I rzecz jasna wszystkim nadawcom radiowym serdecznie dziękuję za udział w maratonie radiowym Wink
"Wróci zaraz po obiedzie. Wtedy będzie pan musiał wyjść i czekać na niego, dopóki nie wyjdzie na kolację. Major Major nie przyjmuje nikogo, kiedy jest u siebie"
#2
Zdaje sobie sprawę, że dokonywanie ręcznej zmiany radyjka każdego dnia jest bardzo uciążliwe i stanowi zbędną stratę czasu. Dobrym rozwiązaniem wydaje się dłuższy czas nadawania jednego radyjka (okres miesiąca/kwartału), a w celu określenia właściwego radia można stworzyć sondaż w którym zarejestrowani użytkownicy będą mogli oddać tylko jeden głos na zakwalifikowane radia(oczywiście nicki które istniały na polfanie wcześniej przed dniem zakończenia maratonu by nie dochodziło do nadużyć ) Kryteria legalności nadawcy oczywiście powinny stanowić podstawę kwalifikacyjną by dany nadawca mógł brać udział w plebiscycie powszechnym.

Nie byłbym sobą gdybym nie napisał jeszcze dosadniej, bo jest jeszcze druga metoda bardziej kapitalistyczna czyli sprzedaż prawa do nadawania w przetargu(czekam na hejtBig GrinD)Polfan posiada konto na portalu Patronite, a więc nie ma problemu z legalności transakcji ....

Nie reprezentuję żadnego nadawcy, ani nie prowadzę lobby na rzecz jakiegokolwiek radia.
Tak czy inaczej projekt by na głównym pokoju nadawało radio jest wart rozwijania...... Oczywiście to co napisałem zapewne spotka się z ogromnym niezadowoleniem, ale w demokracji tak właśnie wygląda decyzyjność większości społeczeństwa czyli władza ludu Big Grin
#3
Obserwowałem maraton z zewnątrz, jako bywalec pokoju głównego. Jestem pozytywnie zaskoczony, bo odkryłem wiele bardzo ciekawych stacji radiowych, większość z nich niezwykle profesjonalnych i niczym nieustępujących popularnym radiom komercyjnym.

Jakiś system rotacji na pewno były docelowo ciekawy, by móc dalej odkrywać różne style i gatunki muzyki, prezenterów i radia. Zgadzam się jedynie, że legalność (sprawy zaiksowe) powinny być brane pod uwagę w następnych edycjach.

czteryem, świetny pomysł i organizacja!
#4
Witajcie.Pozwolę sobie i ja na kilka zdań w tym Temacie.

Jestem właścicielem małego radyjka ,które gra już 11 lat.Zaliczam się we własnej opinii do grona prezenterów ,które Czteryem określił jako luzaków. I tak tez prowadzę swoje radio.Luzackie i wesołe audycje u Nas przeważają.Nie każdemu się to podoba ,ale jest rzeczą normalna,że każdy słuchacz ma swoje oczekiwania i będzie komentował to na ogóle.Choć i tu tez moim zdaniem powinno to się odbywać w sposób kulturalny.
Nie kładziemy nacisku na ilość słuchaczy.Nie prowadzimy kampanii na ich zwiększenie.Stąd też i mój niesmak na agresywne reklamy jakiegokolwiek radia.
Od niedawna jesteśmy na Polfanie, choć na Interii mieliśmy swój pokój radiowy założony przez Czaterię specjalnie dla nas. Jednak tam swoje radia mieli tez Administratorzy .Lub byli prezenterami na radyjkach co skutkowało całkowitym brakiem obiektywizmu i walką o słuchacza.Niekoniecznie uczciwą.Bardzo spodobał mi się pomysł maratonu i wzięliśmy w tym udział.
Popieram pomysł kontynuacji i chętnie się przyłączymy .
Nie zgadzam się jednak z wypowiedzią prawolewaka o dłuższym ,stałym nadawaniu jednego radyjka,gdyż z doświadczenia wiem,że tylko różnorodność ściąga słuchających ,którzy szybko się znudzą jednym radyjkiem i pójdą posłuchać innych.
Dobrym pomysłem w/g mnie jest kryterium legalności nadawania(ZAIKS).Prowadzenie radia to tez i koszty związane z legalnym graniem i w tej materii wszystkie radia powinny mieć równe prawa ale i obowiązki.
Czy sondaże popularności radyjek? Jestem sceptykiem .Doskonale wszyscy wiemy,ze zawsze jest sposób na wszelakie kombinacje w tej materii.Myślę,iz najlepszym sondażem jest ilość słuchaczy i ich opinie o audycjach..

Oczywiście wszystko to są tylko moje przemyślenia a każdy ma prawo do własnych..Myślę jednak,iż pomysł takiego grania jest bardzo fajny i popieram projekt jego kontynuacji.
#5
Opadł już kurz po pierwszej pełnej emocji edycji kapitalnego pomysłu, jakim była możliwość zaprezentowania prowadzących audycje z różnych ekip.
Więc i ja postaram się o małe podsumowanie.

1. Ogromne podziękowania dla właścicieli Polfanu za inicjatywę, szczególne dla Cztereym.

2. Bajerku mało kiedy myśleliśmy jednakowo, natomiast tu w kilku kwestiach się zgadzamy.
a. ZAIKS ale nie "świeża" dopiero co zrobiona opłata, 75%-90% ostatnich dwunastu miesięcy. Dlaczego nie 100%?? bo biorę poprawkę jaka to jest suma dla przeciętnego zjadacza chleba w Polsce, mamy kilka stacji, które dopiero zaczęło, właściciele nie wiedzieli, czy pomysł wypali. Poza tym wiele stacji gra na tak zwanej "obniżonej jakości" dla "swoich", wchodząc na główny pokój łamali tym samym prawo. Każdy kto opłaca ZAIKS dostaje sygnaturę i odpowiedni dokument drogą mailową więc łatwo jest to udowodnić.
b. Kwestia nieuprzejmości komentarzy, kryptoreklamy i nieuczciwej konkurencji w czasie audycji poszczególnych dni. Brakowało regulaminu, pełnego, określającego ramy. Spostrzeżenia i uwagi razem z dokumentacją na ten temat złożyłem w odpowiednie ręce. Do tej pory na głównym pokoju prym wiodło jedno radio, supportu ochoczo udzielało mu kilku Op-ów ( mam dzieki pewnej osobie dowody w postaci screen-ów ) jak żywo uczestniczą w życiu owego radio. Czy jest to moralne??? Czy Op powinien być stronniczy?? Uśmiecham się bo odpowiedź jest tylko jedna. A kryptoreklama audycji prezentera ( w rozmowie na all ) na tyldzie przez panią kwaśnyowoc z panią 77 ( zalogowaną również na owym radio ) dowodzi zarówno kryptoreklamie jak i stronniczości OP.
3. Myślę, że tak zwanej debacie publicznej powinny podlegać zasady a nie, które radio ma grać i tu kolejny raz zgodzę się z Bajerem jednostajność dla Polfanu jest nudna i mało atrakcyjna. Nieprawdą jest problem ze zmianą stacji grającej (kopiuj/wklej) trzy sekundy.
4. Natomiast ekonomia rządzi się swoimi prawami i tu uśmiecham się jeszcze szerzej.....patronite dla Polfanu jako licencja na granie na głównym pokoju?? Why not!!
  


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości