•  Wstecz
  • 1
  • ...
  • 5
  • 6
  • 7(current)
  • 8
  • 9
  • ...
  • 17
  • Dalej 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cytaty....mądre słowa.....aforyzymy...
#61
Najpiękniejszym skarbem jest rozum oprawiony w pokorę.
Apolinary Despinoix
Panie, udziel mi cichej wytrwałości fal...
#62
"Rozkosze są niby fale i szczyty gór, cierpienia - niby głębie i wąwozy, i dopiero wszystkie one razem sprawiają, że życie jest piękne, gdyż rzeźbi się jak poszarpany łańcuch gór wschodnich, na które patrzymy z podziwem."

Bolesław Prus


"Spór z równym jest ryzykowny, z silniejszym - szaleńczy, ze słabszym - haniebny. Miałki i nędzny to człowiek, który ugryziony, gryzie."

Seneka Młodszy
#63
Kobiety mogą uczynić milionerem tylko takiego mężczyznę, który jest miliarderem.
Charles Chaplin



Kobiety tylko dlatego tak się stroją, że oko mężczyzny jest lepiej rozwinięte niż jego rozum.
Doris Day



Kobieta nie powinna być gorsza od anioła, mężczyzna zaś tylko trochę lepszy od diabła.
Friedrich Hebbel


Nic łatwiejszego niż zmienić kobietę przeciętną w wyjątkową. Wystarczy ją pokochać.
Mac Gilbert Sauvajon

"Nikogo nie obchodzą sińce upadłych aniołów."
#64
"Silne osobowości rodzą się w cierpieniu, a ich dusze pokryte są bliznami..."

8)
plum...
#65
"Kiedy inni oczekują od nas, że staniemy się takimi jakimi oni chcą żebyśmy byli, zmuszają nas do zniszczenia tego kim naprawdę jesteśmy. To dosyć subtelny rodzaj morderstwa. Większość kochających rodziców i krewnych popełnia je z uśmiechem na twarzy."

J.D.M.
#66
Właściwością człowieka jest błądzić, głupiego - w błędzie trwać. Cyceron.
Panie, udziel mi cichej wytrwałości fal...
#67
(19-10-2007, 09:29)zuzanka link napisał(a): Właściwością człowieka jest błądzić, głupiego - w błędzie trwać. Cyceron.
... chyba 'madry' sie sie gdzies zagubił:-)
#68
(19-10-2007, 09:57)m link napisał(a): [quote author=zuzanka link=topic=82.msg4584#msg4584 date=1192775342]
Właściwością człowieka jest błądzić, głupiego - w błędzie trwać. Cyceron.
... chyba 'madry' sie sie gdzies zagubił:-)
[/quote]

Nie zgubił się. Mądry i głupi ma prawo błądzić. Jednakowo.
Wink
Panie, udziel mi cichej wytrwałości fal...
#69
najwyraźniej sa dwie wersje:-) (ktora jest prawdziwa - pewie nigdy sie nie dowiemy) choc logicznie rzecz biorac brak słowa madry troche wypacza sama mysl:-) ...bo głupcy jakby nie patrzec to ludzie równiez:-)
#70
(19-10-2007, 10:33)m link napisał(a): najwyraźniej sa dwie wersje:-) (ktora jest prawdziwa - pewie nigdy sie nie dowiemy) choc logicznie rzecz biorac brak słowa madry troche wypacza sama mysl:-) ...bo głupcy jakby nie patrzec to ludzie równiez:-)

Ja spisałam ten cytat z kartki, którą zerwałam dziś z kalendarza.
I nie przypisuję swojej wersji - jedynej autentyczności tych słów. Ale tak, czy siak - wydają się one mądre i wpisane w odpowiednim miejscu Wink
Panie, udziel mi cichej wytrwałości fal...
  
  •  Wstecz
  • 1
  • ...
  • 5
  • 6
  • 7(current)
  • 8
  • 9
  • ...
  • 17
  • Dalej 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości