•  Wstecz
  • 1
  • 2(current)
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 17
  • Dalej 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cytaty....mądre słowa.....aforyzymy...
#11
George Bernard Shaw — Wielka księga mądrości (Wolność i niewola)
Wolność oznacza odpowiedzialność. A to jest właśnie to, czego się większość ludzi obawia

Benjamin Disraeli
Życie jest zbyt krótkie, by było małe.

Tadeusz Gicgier — Satyry, fraszki, aforyzmy (Z NOTESU, czyli luźne uwagi, refleksje, aforyzmy)
Głupcom należałoby wymyślić trudniejszy sposób rozmnażania.
Big Grin
#12
"Nie ma zbyt wiele czasu, by być szczęśliwym. Dni przemijają szybko. Życie jest krótkie. W księdze naszej przyszłości wpisujemy marzenia, a jakaś niewidzialna ręka nam je przekreśla. Nie mamy wtedy żadnego wyboru. Jeżeli nie jesteśmy szczęśliwi dziś, jak potrafimy być nimi jutro?
Wykorzystaj ten dzień dzisiejszy. Obiema rękoma obejmij go. Przyjmij ochoczo, co niesie ze sobą: światło, powietrze i życie, jego uśmiech, płacz, i cały cud tego dnia. Wyjdź mu naprzeciw." Phil Bosmans

"Jak strumienie i rośliny, dusze także potrzebują deszczu, ale deszczu innego rodzaju: nadziei, wiary, sensu istnienia. Gdy tego brak, wszystko w duszy umiera, choć ciało nadal funkcjonuje." Paulo Coelho

"Mądrość jest szeptem samotnika z samym sobą pośród gwarnego targowiska." Fryderyk Nietzsche
Panie, udziel mi cichej wytrwałości fal...
#13
''mordo ty moja  ...''
#14
Cytat..niezbyt madry zreszta...

..." jak Boga kocham , jestem szatanista"
byl sobie kiedys taki Jaca , z checia udzielal wywiadow....
#15
Asterget Deus omnem lacrimam ab oculis - i otrze Bóg z ich oczu wszelką łzę. Apokalipsa wg św. Jana.
Honesta res est laeta paupertas.
#16
"Nie sztuka jest, obciac zniszczone wlosy, sztuka jest je zreperowac" © by Anetchen



"Bezrobotny nigdy nie ma dla Ciebie czasu, zapracowany zawsze go znajdzie"

Szukaj  ciszy ....zaglebiaj sie  w tajemnice. W niej znajdzie Twoje serce odpowiedzi, ktorych rozum nie potrafi znalezc.


Milosc  pokorna ...Chociaz przepiekna zyje dla innych, siebie nie widzi ... Daje, nie bierze ..... dlatego Piekna.


  Kazdy nowo  poznany  czlowiek wie cos, czego my jeszcze nie wqiemy,,


Pamietaj o wielkich slowach, nie zapominaj o malych ludziach.


Nie lej lez nad stluczonym dzbankiem mleka, i tak bylo  w nim za duzo wody.


Nawet cien przyjaciela starczy,  by uczynic czlowieka szczesliwym


Swiadomosc nie stanowi zrodla madrosci. Dopiero jej porzucenie stwarza Cie madrym.

Tak malo wiemy o sobie, dobrze ze inni wiedza mniej ;o)


To co odeszlo juz nie wroci, stracony czas, Zalujesz ? Nie musisz .......


Podrozujesz nie po to by zobaczyc nowe, lecz by patrzec inaczej na stare.


Kiedy cos uparcie gasnie, zaufaj iskierce nadzieji .....


Przyjaciel - Ktos przed kim mozna  glosno myslec ....


Prawdziwa przyjazn to doskonala harmonia tego, co ludzkie z tym , co boskie


Do  Nieba piekielnie daleko, do Piekla cholernie gleboko, do gwiazd  za wysoko .


Przeklne  Cie jutro, dzis sie za Ciebie modle.......


Czlowiek moze byc zakochany jak szaleniec, ale nie jak glupiec!!!



Czas to pejecie wzgledne, ktore wobec nas jest bezwzgledne.
[URL=http://www.ping-timeout.de][img]http://www.ping-timeout.de/u_sig/520.jpg[/img][/URL]
#17
"Kiedy myślisz, że gorzej już być nie może, zacznij się walić deską po nodze. Zobaczysz jaką poczujesz ulgę gdy przestaniesz."

Winston Groom, "Forrest Gump"


"Kopnięty pies nie wyje tak, jak jego serce."

przysłowie afrykańskie



  "Bo Wolność - to nie jest port

Nie adres i nie - przystań

Bo Wolność to musi taka być

Żeby z niej nawet...

...nie skorzystać.
"

Andrzej Poniedzielski
#18
Boże, daj mi wewnętrzny spokój, abym przyjął rzeczy, których nie potrafię zmienić;
daj mi odwagę, abym zmienił rzeczy, które mogę zmienić,
i daj mi mądrość, abym rozróżnił pierwsze od drugich.
Christoph Oetinger



'Kubusiu-zapytał Prosiaczek
tak Prosiaczku?- odpowiedział Kubuś
Nic... chciałem się tylko upewnić że jesteś.'




    Czasami wydaje nam się, że mieszka w nas dwóch różnych ludzi. Jeden, który wszystko doskonale czyni i tego człowieka prezentujemy światu. Jest też i ten drugi, którego się wstydzimy, i tego ukrywamy. W każdym człowieku istnieje coś takiego jak wewnętrzny dysonans i niespójność. Każdy chciałby być dobry, a jedynie dokonuje czynów, których sam często nie rozumie.
    Dlaczego tak jest? Dlatego, że człowiek nie jest Bogiem, nie jest też aniołem, ani jakąś nadistotą, a jedynie małym pielgrzymem w długiej, dalekiej drodze swojego życia. Własne słabości czynią go wyrozumiałym i łagodnym w stosunku do innych. Ktoś, kto jest bezkrytyczny wobec samego siebie, będzie twardy i niezdolny wczuć się w innych. Nie będzie umiał nikogo pocieszyć, dodać odwagi i wybaczyć. Szczęście i przyjaźń tkwią tam, gdzie ludzie są wrażliwi, łagodni i delikatni w słowach, i wzajemnie kontaktach.

— Phil Bosmans
#19
[quote author=lullaby link=topic=82.msg2300#msg2300 date=1191371465]
Boże, daj mi wewnętrzny spokój, abym przyjął rzeczy, których nie potrafię zmienić;
daj mi odwagę, abym zmienił rzeczy, które mogę zmienić,
i daj mi mądrość, abym rozróżnił pierwsze od drugich.
Christoph Oetinger



Hymm.. a mnie sie wydawalo ze to cytat pewnego swietego ( nie pamietam jak sie nazywal....)




 
jakos  nic mi do glowy nie przychodzi..........moze innym razem :-)
#20
(03-10-2007, 10:58)dortmund link napisał(a): Hymm.. a mnie sie wydawalo ze to cytat pewnego swietego ( nie pamietam jak sie nazywal....)

Mikołaj? Tongue



"Wszystko co się zdarza, ma swój sens."
  
  •  Wstecz
  • 1
  • 2(current)
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 17
  • Dalej 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
4 gości