•  Wstecz
  • 1
  • ...
  • 6
  • 7
  • 8(current)
  • 9
  • 10
  • ...
  • 17
  • Dalej 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cytaty....mądre słowa.....aforyzymy...
#71
no więc właśnie.

wydawało mi się, ze chodzi w tym konkretnym przypadku o antonimy.
Gdy już mamy głupiego to powinien gdzieś zjawić sie też mądy. Nie zjawił się.
Z tego tytułu cytat/myśl Cycerona jest dla mnie niepoprawna...

(ach, ma się te dylematy)
#72
'Narzekałem, że nie mam butów, dopóki nie spotkałem człowieka, który nie miał stóp.'
James.M.Barrie.


'Czujesz się osamotniony. Postaraj się odwiedzić kogoś, kto jest jeszcze bardziej samotny.'

Jan Paweł II.


'Co jest najśmieszniejsze w ludziach:
Zawsze myślą na odwrót: spieszy im sie do dorosłości, a potem wzdychają za utraconym dzieciństwem. Tracą zdrowie by zdobyć pieniądze, potem tracą pieniądze by odzyskać zdrowie. Z troską myślą o przyszłości, zapominając o chwili obecnej i w ten sposób nie przeżywają ani teraźniejszości ani przyszłości. Żyją jakby nigdy nie mieli umrzeć, a umierają, jakby nigdy nie żyli.'
Paulo Coelho.
#73
"Przyjaciele mogą sobie pomagać. Prawdziwy przyjaciel jednak to ktoś przy kim możesz być całkowicie wolnym, być sobą i czuć. Albo, nie czuć nic. Akceptuje wszystko cokolwiek odczuwasz w danej chwili. Na tym właśnie polega prawdziwa miłość – pozwolić komuś być tym kim naprawdę jest."

"W tym cholernym życiu potrzebna jest miłość, która męczy, dusi i zabija... bez niej jest wielka pustka."

"Uważam siebie za inteligentnego, wrażliwego człowieka o duszy klowna, która przejmuje nade mną kontrolę w najważniejszych chwilach."

J.D.M.
#74
(20-10-2007, 17:39)lullaby link napisał(a): 'Co jest najśmieszniejsze w ludziach:
Zawsze myślą na odwrót: spieszy im sie do dorosłości, a potem wzdychają za utraconym dzieciństwem. Tracą zdrowie by zdobyć pieniądze, potem tracą pieniądze by odzyskać zdrowie. Z troską myślą o przyszłości, zapominając o chwili obecnej i w ten sposób nie przeżywają ani teraźniejszości ani przyszłości. Żyją jakby nigdy nie mieli umrzeć, a umierają, jakby nigdy nie żyli.'
Paulo Coelho.

Poruszyła mnie ta prawda Smile
Chyba powinnam sobie to gdzieś na ścianie powiesić Wink
thx eski Smile

Pozdrawiam.
"Chcesz rozśmieszyć Pana Boga?
- zaplanuj sobie życie.."
#75
'Miłośc to nie pluszowy miś,
ani kwiaty,
to też nie diabeł rogaty,
ani miłośc to gdy jedno płacze,
a drugie po nim skacze.
Miłość to żaden film w żadnym kinie,
ani róże, ani całusy małe duże,
ale miłość to gdy jedno spada w dół - drugie ciągnie je ku górze."

Słowa z piosenki 'Zanim pójdę' Happysad


Samotność sprawia, że stajemy się bardziej surowi dla siebie samych a łagodniejsi dla innych: i jedno, i drugie czyni nasz charakter lepszym.'
Fryderyk Nietzsc


Słowo które nie jest wypowiedziane
jest słowem którego nie można powtórzyć
nie można się go nauczyć ani imitować
póki więc nie otworzą się usta
nie otworzą się rzeki
nie otworzą się rany
nie otworzą się umysły
nie otworzy się raj

Krzysztof Pieczyński


#76
"Niech umysł twój i serce wypełni się prawdziwą wiarą w lepszy, uporządkowany  i zgodny świat. Bo wiedz o tym, że w życiu dzieje się to, w co wierzymy. Potężna jest siła spokojnej myśli, ufnej i pełnej Światła. Silniejsza, niż myśl przepełniona strachem, gniewem i żalem, choć ta chwilowo może zwyciężać. Możesz siłą swej wiary góry przenosić i powołać rzeczywistość szczęśliwszą. Wystarczy mocno chcieć, by zniknął z twego życia lęk i cierpienie, walka i niedostatek. Żeby w to miejsce nastał pokój, miłość, prawda, zgoda, obfitość, harmonia i zdrowie..... Myśl kształtuje rzeczywistość".
Jeżeli nie podoba Ci się mój styl jazdy, zejdź z chodnika...
#77
Moj instruktor na prawko mowil zawsze-cytuje: "Chujem moria nie zbeltajesz" - koniec cytatu.
Najladniejszym zwierzatkiem jest slimaczek.
#78
"...Rób to, co kochasz lub pokochaj to, co robisz a przyciągniesz obfitość...."
Jeżeli nie podoba Ci się mój styl jazdy, zejdź z chodnika...
#79
"Żeby nie wiem jak człowiek był twardy, to z każdego uczucia coś w nim zostaje, uczy się czegoś, czego dawniej nie umiał, raz to jest dobre, raz nie. I z siebie też coś komuś zostawia w spadku."
Krystyna Siesicka.

"Człowieka wady ryjemy na spiżu, na wodzie spisujemy jego cnoty."
Szekspir.

"Człowiek może postąpić dziesięć razy źle, potem raz dobrze i ludzie z powrotem przyjmują go do swoich serc. Ale jeśli postąpi odwrotnie: dziesięć razy dobrze, a potem raz źle, nikt już więcej mu nie zaufa"
J.Carroll


"Każdy potrzebuje zwierciadła w którym mógłby się przejrzeć. Pewnie dlatego jedna połowa świata rozgląda się za swoją drugą połową."
Paulo Coelho.


#80
"Wiedza daje pokorę wielkiemu, dziwi przeciętnego, nadyma małego. Nic tak nie ogranicza prawdziwej wiedzy, jak przekonanie, że się wie to, czego się nie wie." Lew Tołstoj

"Żyj w zgodzie z samym sobą, czerp z życia garściami póki możesz, a jednocześnie nie przekraczaj granicy, bo nie jesteś sam. Pamietaj, że Ten, który teraz czuwa nad Tobą, kiedyś rozliczy cię z każdej sekundy."

"Potrzebujemy ciszy, bo zdażają się takie chwile, kiedy uświadamiamy sobie, że już nie wiemy, co mamy powiedzieć i zdajemy sobie sprawę, że dalsze mówienie nie ma znaczenia."

Znalezione w sieci.


Panie, udziel mi cichej wytrwałości fal...
  
  •  Wstecz
  • 1
  • ...
  • 6
  • 7
  • 8(current)
  • 9
  • 10
  • ...
  • 17
  • Dalej 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości