Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pokój nastolatek
#1
Pokój nastolatek jest pokojem głównym, należy do Polchatu. Od jakiegoś dłuższego czasu jest na stałe zablokowany adres ip 83.29.*.*, nie wiem, czy inne też. Z tego co się orientuję, to pokój dostępny teoretycznie dla wszystkich jako pokój główny. A tu taki zonk.
Kiedy ja w pokoju, którego administracje powierzył mi y2m w imieniu PolChatu, na bocie dałem zakaz wejścia nickom tymczasowym [ochrona przed flooderami i przed jednym wyjątkowo upierdliwym użyszkodnikiem], interweniował sam Ikari i na nic się zdały moje argumenty o zablokowaniu wejścia uciążliwym userom dla dobra pozostałych. Musiałem zdjąć blokadę z bota. Zresztą, była nakładana sporadycznie. Tymczasem nastolatek ma założona blokadę stałą. Czyżby chłopcy z nastolatka znów rozrabiali? Historia się powtarza po raz kolejny?
"Wróci zaraz po obiedzie. Wtedy będzie pan musiał wyjść i czekać na niego, dopóki nie wyjdzie na kolację. Major Major nie przyjmuje nikogo, kiedy jest u siebie"
#2
Blokada tego adresu była konieczna, ze względu na powtarzające się codziennie wizyty uciążliwego spamera.. Zdejmę shita w nadziei, że nie będą się powtarzać.
Nie było innego sposobu, by temu zaradzić..

Nie dziwi mnie to, że w Twoim przypadku musiał ktokolwiek interweniować, 'chłopcy z nastolatka' są bardziej ogarnięci i nie rozrabiają do tego stopnia..

Cywilizacja to niekończący się ciąg potrzeb, których nie potrzebujemy.
#3
niech zgadnę... 29 i kompania?
#4
Mogę zrozumieć, ze jest to forma zabezpieczenia przed flooderem [znanym jako roz***]. Dziś był na PolChacie aktywny i miał ten własnie zablokowany adres IP.

Nie obchodzi mnie, kto tam rozrabia czy nie, 29, 567 czy inny.
"Wróci zaraz po obiedzie. Wtedy będzie pan musiał wyjść i czekać na niego, dopóki nie wyjdzie na kolację. Major Major nie przyjmuje nikogo, kiedy jest u siebie"
#5
Możesz to tak rozumieć, ja natomiast postaram naprowadzić Cię na właściwy tok rozumowania.. Jest (właściwie to była; >) to forma zabezpieczenia przed człowiekiem, nie flooderem..
Przychodził sobie jakiś człowieczek na czat i wypisywał różne głupstewka. Bana dostawał za każdym razem, gdy przesadził z tymi głupstewkami. Nim jednak został wyrzucony zawsze wchodził do któregokolwiek opa na priv, czasem do kilku, by potem puszczać kwieciste wiązanki w ich/naszą stronę..
Działo się tak jakiś czas - zwykłe bany nie pomagały.. bany czasowe na zakres również, stąd blokada stała.

Mam nadzieję, że udało mi się w miarę jasno przedstawić Tobie Majorze sprawę tego shita.. ; >
Jeżeli ów człowieczek znów się pojawi, odeślę go do Ciebie ; )


//edit

Dopiero kilka dni po zdjęciu blokady, a już się zaczyna:

Cytat:[18:01:00] *~lobciach* musisz dac swoja fotke jesli nie dasz bedziesz sciagana przez policje bo polchat ma twoje ip twojego dostawcy i cie namieza taki regulamin musisz dac

A kilka godzin wcześniej dziwiłem się, gdy rozmawiałem z pewną dziewczyną, kto mógł jej takich głupot nagadać, że nie dając fotki łamie jakiś regulamin.. Oczywiście osoba ta jest z adresu 83.29 ..
Cywilizacja to niekończący się ciąg potrzeb, których nie potrzebujemy.
#6
Też poznałem tego jegomościa - wyjątkowy nieużytek - że tak powiem Smile
U mnie dostaje bana zaraz po pierwszym tekscie i z reguły jest z nim spokój na jakieś 12 godzin Smile
W końcu po to są (między innymi) op`y żeby pilnowały porządku ,a dawanie bana na zakres - hmm nie jestem za tym - ale `wolnoć Michale w swoim przedziale`.Jeżeli moge coś doradzić to :
- ` nie karmić troli ` Smile - jak nie bedzie miał co jeść to zdechnie hyhy
#7
Nastolatek to pokój główny i powinien być dostępny dla wszystkich użytkowników. Blokowanie numeru sieci 83.29.*.* wycina kilka tysięcy użytkowników, by losowo zablokować wejście JEDNEMU. Bez sensu. Ale stosowane ostatnio przez sopów wbrew wcześniejszemu zaleceniu szefa LiveChatu. Za winy jednego cierpią tysiące. Taka metoda wychowawcza, mało skuteczna.
Jak napisał MAZ, nie karmić trolla, on sam się zniechęci, kiedy nie będzie miał pożywki, kiedy będzie ignorowany. Poza tym słuszna uwaga: Nastolatek ma więcej niż jednego opa, po coś oni tam są.
Nie jestem bywalcem nastola, ale zastanowiło mnie, dlaczego wbrew regułom dotyczącym pokoi głównych wejście jest zablokowane. Tylko tyle.
"Wróci zaraz po obiedzie. Wtedy będzie pan musiał wyjść i czekać na niego, dopóki nie wyjdzie na kolację. Major Major nie przyjmuje nikogo, kiedy jest u siebie"
#8
Ja bym chciał spytać: gdzie taki regulamin sie znajduje. Pokój główny mam od paru lat i w życiu nie słyszałem o jakichś regulacjach odnośnie owych pokoi, poza tą jedną, że opowie są opiekunami, a nie właścicielami tego pokoju i LC może je w każdej chwili dać komuś innemu.

Swoją drogą ciekaw jestem jak opowie mają niby reagować na takiego usera, kiedy wchodzi z różnych nicków i dręczy innych ludzi na privach. Ogłosić publicznie, że mają nierozwiązywalny problem i niech każdy informuje kiedy mu ktoś ciemnotę wciska?
#9
(29-09-2007, 12:28)MajorMajorMajorMajor link napisał(a): Nastolatek to pokój główny i powinien być dostępny dla wszystkich użytkowników. Blokowanie numeru sieci 83.29.*.* wycina kilka tysięcy użytkowników, by losowo zablokować wejście JEDNEMU.
Na oko około 60 tysięcy ;-)
[url=http://www.strefawalkingdead.pl]The Walking Dead[/url]
[url=http://www.zywe-trupy.pl]Żywe Trupy[/url]
#10
(29-09-2007, 13:21)fekal link napisał(a): [quote author=MajorMajorMajorMajor link=topic=80.msg2041#msg2041 date=1191058097]
Nastolatek to pokój główny i powinien być dostępny dla wszystkich użytkowników. Blokowanie numeru sieci 83.29.*.* wycina kilka tysięcy użytkowników, by losowo zablokować wejście JEDNEMU.
Na oko około 60 tysięcy ;-)
[/quote]

Podejrzewam, ze nie tylko w pokoju "nastolatki" istnieja takie wlasnie blokady na zakres. (jestem nawet pewna)
Jak w komunie, wtedy tez nie potrafili czegos zrobic (np. oczyscic jeziora) wydawano generalny zakaz (kapieli).
Tutaj opy nie daja sobie rady z jednym userem, banuja zakres, zabraniajac tym samym dostepu innym.
A moze ktos przeoczyl istnienie przycisku IGNOR???
Przeciez tym wiazankom lecacym na priv. mozna zapobiec uzywajac wlasnie tego przycisku.

  


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości