Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zmiana połączenia z chatem konsoli ICeQ 5.15
#1
Czas się zabrać za ‘udoskonalenie’ konsoli ICeQ 5.15. Po co? A po to, by jego użytkownicy mogli nadal chatować na polfanie, gdyż zmienia się nazwa serwera chatowego z ‘polfan.pl’ na ‘s1.polfan.pl’. W tej wersji konsoli zablokowany jest klawisz Zaawansowane (ust. Serwera)… i trzeba sobie poradzić inaczej.

[Obrazek: apfl13.jpg]

Jak to zrobić?
 
1.      Jeżeli już posiadamy konsolę ICeQ 5.15, to należy odszukać na swoim dysku swojego komputera folder, w którym został on zainstalowany. 
Zazwyczaj ten folder nosi nazwę ICeQ 5.15, ale użytkownik może ją sobie zmienić na dowolną nazwę.
Otwieramy ten folder i odszukujemy plik o nazwie reg. Tu są zapisane ustawienia konsoli. Musimy go otworzyć i wyedytować (zmienić) jego zawartość. Do otwarcia będzie nam potrzebny zwykły Notatnik (lub inna aplikacja, np. Notepad++ czy też WordPad). 
Zaznaczamy myszą plik reg i klikamy na nim prawym przyciskiem myszy (ppm). Otwiera się menu kontekstowe. Wybieramy z niego opcję Otwórz z… (Open with

[Obrazek: 16kcrgk.jpg]
 
 i odszukujemy na liście Notatnik (Notepad). Zaznaczamy Notatnik. Od tej pory to Notatnik będzie aplikacją otwierającą plik reg.
 
Jeżeli na liście aplikacji brak jest Notatnika, to klikamy na Więcej aplikacji (More apps)
 
[Obrazek: 334lls6.jpg]
 
i wyszukujemy na liście odpowiednią aplikację (Notatnik).
 
 [Obrazek: a0xhz5.jpg]
 

 
Klikamy na klawisz OK. Otwiera się plik reg.
Wyszukujemy sekwencje "Server"="polfan.pl" i "Server2"="polfan.pl".
Dopisujemy s1. przed słowem polfan. Mamy mieć "Server"="s1.polfan.pl" i "Server2"="s1.polfan.pl".
Zmiany zapisujemy. Zamykamy Notatnik.
Od tej pory konsola ICeQ 5.15 będzie działać z nowymi ustawieniami serwera.

Jeszcze w sprawie emotek. Należy zmienić ich domyślny adres: zmiana w zielonej ramce: polfan.com.pl na polfan.pl w pliku reg.
Ale to jeszcze nie wszystko: w folderze img są dwa pliki tekstowe: polfan.pl i s1.chatsm.pl.
Nazwę polfan.pl należy zmienić na s1.polfan.pl. Teraz okienko emotek powinno się pokazać po naciśnięciu ikony domku (prawy dolny róg konsoli).

To w zasadzie wszystkie zmiany. 

[Obrazek: 24359w0.jpg]
 
[Obrazek: 686001.jpg]

2.  Jeżeli nie posiadamy konsoli ICeQ 5.15, a chcielibyśmy ją posiadać (z poprawionymi ustawieniami połączenia z chatem), to należy się udać na stronę http://antysop.info/download/?did=38 celem jej pobrania.


Jeżeli by się okazało, że po jakimś czasie konsola nie działa, to pomyślimy, jak temu zaradzić.

EDIT//

Te ostatnie słowa okazały się prorocze. Sam spróbowałem odpalić poprawioną konsolę. Ściągnąłem ją, rozpakowałem, odpaliłem i... kiszka.
Ale dopiero po wpisaniu loginu i hasła. Komunikat błędu się pokazał

[Obrazek: 23rree1.jpg]

Ale może to tylko tak u mnie się dzieje?
Ale nie tylko u mnie.
Jak temu zaradzić?
U mnie zadziałało to: do pliku reg dopisałem dwie linijki - "Server2"="s1.polfan.pl" i "Port2"="14003".

Podziękowania dla Trajan_Wroc Smile
"Wróci zaraz po obiedzie. Wtedy będzie pan musiał wyjść i czekać na niego, dopóki nie wyjdzie na kolację. Major Major nie przyjmuje nikogo, kiedy jest u siebie"
#2
Witam, serdecznie gdzie można pobrać "ICeQ 5.15" w podanym linku.
Po niższej nie ma nic do pobrania prosiłbym i podanie linku do programu ICeQ 5.15
Dziękuję z góry Wink
#3
Faktycznie, link nie działa po pobraniu ostatniej aktualizacji WP. Nie wszystko to, co nowe, jest lepsze.
Postaram się udrożnić download wkrótce.
Polecam korzystać z klienta ICeQ 5.14.
"Wróci zaraz po obiedzie. Wtedy będzie pan musiał wyjść i czekać na niego, dopóki nie wyjdzie na kolację. Major Major nie przyjmuje nikogo, kiedy jest u siebie"
#4
Spoko, nie ma problemu. Już korzystam z ICeQ 5.14 Big Grin
Tylko, się zastanawiam czym się różni "ICeQ 5.14 od ICeQ 5.15" bo w sumie to nie wiem Wink
#5
ICeQ 5.15 ma 'na sztywno' ustawione połączenie tylko z polfanem.
"Wróci zaraz po obiedzie. Wtedy będzie pan musiał wyjść i czekać na niego, dopóki nie wyjdzie na kolację. Major Major nie przyjmuje nikogo, kiedy jest u siebie"
#6
Oki, rozumiem Big Grin
#7
Witam chciałbym, podziękować za ICeQ 5.14 fajny program to jest naprawdę
I wogóle za pomysł że ktoś wymyślił taki program na czat, szczerze mówiąc pierwszy.
Raz się spotkałem z takim programem że można wejść na czat bezpośrednio i nie trzeba
Przez przeglądarkę internetową szacun za pomysł z tym programem dzięki Wink
Tylko szkoda że nie ma takiego programu "ICeQ" na telefon, lub tablet Wink
#8
Klient chata ICeQ to program dość 'wiekowy' jak na klienty chata. Napisał go Ikari. Jest to projekt zakończony i już nie rozwijany. Przeznaczony był na chaty polchatowskie. I tam spisywał się doskonale.
Obecny protokół polfanu umożliwia korzystanie z tego klienta, ale do czasu. Nie posiadamy kodów źródłowych klienta, by go dowolnie zmieniać i modernizować. Sam klient nie jest pozbawiony wad i bugów.
Cyt.:"Tylko szkoda że nie ma takiego programu "ICeQ" na telefon, lub tablet .". I tu się mylisz. Jest aplikacja na komórkę/tablet w systemie Android. Nazywa się Polfan (https://play.google.com/store/apps/detai...fan.mobile). Zapraszamy do korzystania z niej.
"Wróci zaraz po obiedzie. Wtedy będzie pan musiał wyjść i czekać na niego, dopóki nie wyjdzie na kolację. Major Major nie przyjmuje nikogo, kiedy jest u siebie"
#9
Witam tak wiem że, jest aplikacja, "Polfan" na telefon ale nie to miałem na myśli
Źle mnie Pan zrozumiał napisałem że szkoda że nie ma programu ICeQ na tablety lub telefony
Nic więcej Smile
#10
OK, ale tu prostuję: ICeQ z powodzeniem można uruchamiać na sprzęcie z systemem Windows (komórki i tablety).
"Wróci zaraz po obiedzie. Wtedy będzie pan musiał wyjść i czekać na niego, dopóki nie wyjdzie na kolację. Major Major nie przyjmuje nikogo, kiedy jest u siebie"
  


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości