Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pomysły dotyczące nowego appletu chata
#1
Tu możemy wpisywać wszystkie pomysły (jeśli ktoś ma) dotyczące nowego chata.

1. można by spróbować naprawić starą wersję npcc 2, pod nowy system. Fajnie by było gdyby działały obie wersję, i użytkownik mógłby sobie wybrać z którego npcc woli wchodzić, ja osobiście jestem za 2 bo 3 nie przypadła mi do gustu.

2. W applecie można by dodać odnośnik do obrazków, żeby użytkownik wiedział jakie są dostępne na chacie, bez konieczności szukania na stronie.

3. Jeśli ktoś zminimalizuje okno priva, to tam gdzie jest napis *Otwarte Okna* mogło by mrugać, żeby użytkownik wiedział że ktoś do niego napisał.

4. W programach chatowych można by naprawić edycję tematu, bez konieczności pisania od nowa, jak op chce dodać 2 zdania.


Na razie chyba tyle, jak coś mi wpadnie do głowy, to napiszę resztę pomysłów.
#2
AD 1. Samego klienta nie da się naprawić - to musi zrobić autor(ka). Problem w tym, ze npcc2 nie obsługuje wielu pokoi. Jeśli odpowiada Ci przesiadywanie tylko na jednym pokoju to okej, ale wprowadzenie takiej kompatybilności do serwera wymaga szeregu zmian. I fajnie by było, gdyby więcej osób chciało korzystać z npcc2.

Ad 4. J/w - to mogą zrobić tylko autorzy tych programów.
#3
Linki podawane na chacie nie są aktywne. To zabieg świadomy (bezpieczeństwo) czy też zostanie to zmienione?
"Wróci zaraz po obiedzie. Wtedy będzie pan musiał wyjść i czekać na niego, dopóki nie wyjdzie na kolację. Major Major nie przyjmuje nikogo, kiedy jest u siebie"
#4
Dzięki, moje niedopatrzenie - niepełne interpretowanie tagów HTML generowanych przez klienta.
Poprawie to w najbliższej wersji testowej. Dostępne będą tagi dla protokołów http:// https:// oraz ftp://
#5
I niech jeszcze prawidłowo będą interpretowane linki z przecinkiem w adresie.
"Wróci zaraz po obiedzie. Wtedy będzie pan musiał wyjść i czekać na niego, dopóki nie wyjdzie na kolację. Major Major nie przyjmuje nikogo, kiedy jest u siebie"
#6
W applecie nie działa też jeszcze przeglądanie założonych pokoi jakie są, jak się przejdzie w zakładkę "Wejdź do pokoju" są tylko kategorie, nie ma pokojów.

//Edit, mam jeszcze jeden pomysł, który od dawna nas nurtuje.  Otóż na  chat serwerze nie działają pokoje prywatne, można by to naprawić w nowej wersji? Dla pokojów jak śm, bardzo przydatne są pokoje prywatne, bo chcemy ukryć np sale lekcyjne itp.
#7
Olivia: Jak dokładnie wyobrażasz sobie pokoje prywatne?
Obecnie działa (a przynajmniej powinien) mechanizm zaproszeń. Ożywasz polecenia /mode +i co powoduje, ze do pokoju mogą wejść jedynie zaproszeni i (chyba) operatorzy/właściciel bez zaproszeń. Do tego masz polecenia /invite /uninvite oraz /invited. Poleceniem /mode -i wyłączysz tryb zaproszeń - mogą wejść już wszyscy.
#8
znaczy mi chodziło tylko o to, by można było założć pokój normalnie, tylko żeby był ukryty dla innych, i jeśli jakaś osoba przebywałaby w nim, mogło by pisać *zalogowany z pokoju prywatnym* coś w ten deseń.
#9
mowisz o statusie pokoju?
#10
(31-05-2015, 00:13)Olivia link napisał(a):W applecie nie działa też jeszcze przeglądanie założonych pokoi jakie są, jak się przejdzie w zakładkę "Wejdź do pokoju" są tylko kategorie, nie ma pokojów.

Poprawilem przeglądanie pokoi
gdyby komuś nie działało to proszę odświeżyć stronę w przeglądarce
postaram też się dodać podgląd aktualnych emotek
  


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości