Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sban jako taki, a jak nie taki, to jaki i dlaczego?
#6
Aż chce się cmokać z zachwytu, jak jest cudnie.
Na kilka zapytań nie dostałem odpowiedzi, ale brak odpowiedzi to też odpowiedź.

Cytat:- przypuśćmy, że dostanę od providera stały adres IP 83.9.15.122, a ban pójdzie na numer sieci 83.9.*.* (dwie ostatnie 'wygwiazdkowane' oktawy to numer hosta) to co, stały adres IP mi w czymś pomoże?
To jest tylko przykład.
Są providerzy internetu, którzy w jednej puli mają adresy IP statyczne i dynamiczne, nie w osobnych. Ponadto PolChat nie wspiera IPv6, a ilość wolnych adresów IPv4 jest zbyt mała, by każdy user takowy stały adres IP posiadał. Istnieją sposoby (specjalne protokoły sieciowe), by z danego adresu IP 'wyciąć' jeszcze parę adresów, można stosować maski nieciągłe, ale to są technologie zaawansowane i kosztowne w użyciu, o wiele tańsze jest używanie adresów dynamicznych.

Używanie proxy, proxy skrzyżowanego czy TOR-a nie jest nielegalne i nawet prasa komputerowa zaleca używanie tego (Freenetu, TOR-a, sieci wirtualnych VPN, zakładek Incognito w przeglądarkach), by zanonimizować naszą bytność w Internecie. Ale nie na PolChacie. PolChat to inny świat, tu rządzi regulamin, a raczej REGULAMIN (ale o tym innym razem).

Cytat:Widzisz, post Majora prowadzi do tego, że będą każdemu tłumaczyli jak obejść bana. Niestety strony którą sobie zrobili by rozpowszechniać taką wiedzę tutaj nie umieszczą więc zasłaniają się obroną uciśnionych
Tego drugiego zdania nie zrozumiałem w pełni.
Wyjaśniam: to jest blog wordpessowski, pojedyncza strona, nie strony. I nie jestem jego twórcą. I nie jest nielegalny ani treści tam zamieszczone nielegalne nie są. Wykorzystane są programy ogólnie dostępne w Internecie.
Widocznie czegoś nie wiem, ale feki wie lepiej ode mnie, jakie treści miałbym przekazywać na PW ewentualnym potrzebującym.
Skoro jednak tak, to czemu nie? Będzie i o TOR-ze. Jeśli się znajdzie chętny.
Tak, zajmuję się obroną uciśnionych, skoro wy nie, a wręcz przeciwnie. Nie wolno mi?

Kończę pisanie tutaj, na polfanie. Będę tu tylko zamieszczał odnośniki do źródła, jak mi się zechce coś napisać.


I na koniec: feki i Martin - macie niezgodne z forumową netykietą podpisy pod postami - zajmują więcej niż cztery linijki, poza tym Martina gif jest taki dość sadystyczny. I sporo pewnie waży (337,5 KB (345643 bajtów))

Feki, masz ciekawy awatar. A postępujesz wbrew idei reprezentowanej przez ten awatar dławiąc wolność wypowiedzi.
Ale wam wolno, c'nie, bo quis custodies ipsos custodes?
"Wróci zaraz po obiedzie. Wtedy będzie pan musiał wyjść i czekać na niego, dopóki nie wyjdzie na kolację. Major Major nie przyjmuje nikogo, kiedy jest u siebie"
  


Wiadomości w tym wątku
Odp: Sban jako taki, a jak nie taki, to jaki i dlaczego? - przez MajorMajorMajorMajor - 11-04-2012, 23:13

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości