Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sban jako taki, a jak nie taki, to jaki i dlaczego?
#5
Cytat:- przypuśćmy, że dostanę od providera stały adres IP 83.9.15.122, a ban pójdzie na numer sieci 83.9.*.* (dwie ostatnie 'wygwiazdkowane' oktawy to numer hosta) to co, stały adres IP mi w czymś pomoże?
Jeżeli dostaniesz stałe IP to nie z puli adresów dynamicznych. A więc zapomnij o stałym IP na 83.9...

Cytat:Sama zaś propozycja, bym się postarał o stały adres IP wydaje mi się być propozycją dość bezczelną, bo wkracza w moją prywatność.
A w życiu, to jest Twoja brocha co z tym zrobisz, ale musisz się liczyć z faktem, ze możesz mieć zablokowany wstęp np na Polchat. Poza tym biorąc pod uwagę ilość komputerów w sieci istnieje ryzyko, że bez bana na maskę również będziesz miał bana, bo dostaniesz IP po osobie, która narozrabiała. I co wtedy ? Płacz i zgrzytanie zębami?

Cytat:Ciekawi mnie, w jaki sposób serweroperatorzy rozpoznawać będą użytkowników używających TOR-a czy proxy. Szóstym zmysłem? Będą banowac adresy pośredniczące?
Mamy na to swoje sposoby. Pod tym względem tor nie jest anonimowy. W 90% przypadków od razu widać, że to tor, a pozostałe 10% można łatwo sprawdzić.

Cytat:Wasze podejście do userów chata trąci anachronizmem. Bany, bany, bany. Każda agresja odbija się agresją (każda akcja rodzi reakcję równą co do wartości, lecz przeciwnie skierowaną). Nie idźcie tą drogą. To droga donikąd.
Najlepiej wprowadzić anarchię i zrównać się poziomem z onetem czy czaterią?

Cytat:Ja usiłuję wziąć w obronę tych, którzy zostali zabanowani niesłusznie w wyniku nadania bana na numer sieci.
Skoro to taki wielki problem to zdradź nam wszystkim kiedy po raz ostatni zaistniał. Ja już na ten temat się wypowiedziałem, Ty idziesz w zaparte jakby zawsze był jakiś sban na całą sieć.

Cytat:Rozumiem że tor, czy inny program, w nieodpowiednich rekach może poważnie zaszkodzić, ale zazwyczaj, osoby trolujące nie są na tyle rozwinięte intelektualnie, aby skorzystać z jakiegokolwiek programu/proxy.
Widzisz, post Majora prowadzi do tego, że będą każdemu tłumaczyli jak obejść bana. Niestety strony którą sobie zrobili by rozpowszechniać taką wiedzę tutaj nie umieszczą więc zasłaniają się obroną uciśnionych Big Grin

Cytat:Banowanie użytkownika za używanie programów umożliwiających wejść przez proxy to głupi pomysł.
Well, nie mówiłem nic o banowaniu łączących się przez http proxy tylko przez tora. Czytaj ze zrozumieniem.
[url=http://www.strefawalkingdead.pl]The Walking Dead[/url]
[url=http://www.zywe-trupy.pl]Żywe Trupy[/url]
  


Wiadomości w tym wątku
Odp: Sban jako taki, a jak nie taki, to jaki i dlaczego? - przez fekal - 04-10-2012, 09:07 AM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości