Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sban jako taki, a jak nie taki, to jaki i dlaczego?
#1
Zdarza się, że serwerbana otrzyma ktoś, w tym momencie nieważne za co, nie wchodzę w to, bo to nieistotne. Komunikat o tym często jest poprzez broadcast wysyłany do wszystkich pokoi przez serweroperatora, najczęściej przez tego, który taki serwerban założył.
Jeżeli jest to unikatowy adres IP, to niech to, mała szkodliwość społeczna, cierpi ta jedna osoba, której to dotyczy.
Inaczej ma się rzecz wtedy, gdy serwerban jest założony na adres IP i dotyczy całej rzeszy użytkowników, np. Neostrady 83.26.*.* (to tylko przykład ilustrujący problem). Prawdopodobnie zawiniła JEDNA osoba, a karę ponosi wiele. W imię czego te inne osoby są karane? Czym zawiniły?
Przecież nawet sprawcy nie znały i nie wiedzą, za co zostały z serwera wyrzucone. Odpowiedzialność zbiorowa? A dlaczego? Nie zgadzam się z takim traktowaniem innych na równi z tym, który zawinił. Kto was, serweroperatorzy, do tego upoważnił, by zrównywać niewinnych z winnym w karze?
Nie spotkałem się też z sytuacją, by serwerban był założony na numer sieci, który ma serweroperator, np. Neostrady. C, którzy są w ich sieciach, są bezpieczni i nie spotyka ich 'przyjemność' zaliczania wyrzucenia z serwera.

Jest jednak dość wygodne wyjście z tej sytuacji. Wszystkich tych, którzy by się chcieli dowiedzieć, jakie to wyjście, proszeni są o kontakt ze mną na PW.
"Wróci zaraz po obiedzie. Wtedy będzie pan musiał wyjść i czekać na niego, dopóki nie wyjdzie na kolację. Major Major nie przyjmuje nikogo, kiedy jest u siebie"
#2
Jeżeli nie chcesz odpowiedzialności zbiorowej możesz u swojego providera wykupić stałe IP. Problem takich banów był zawsze i wszędzie i póki będą dynamiczne IP nic tego nie zmieni.
Od razu zaznaczam, że każdy, który będzie wchodził na Polchat przez tora będzie natychmiastowo banowany z serwera. Recydywiści będą mieli do tego blokowane nicki. Bez dociekania, czy omija sbana czy nie bana. Sbany na maskę zakładane są naprawdę bardzo rzadko i zawsze na krótki okres.
[url=http://www.strefawalkingdead.pl]The Walking Dead[/url]
[url=http://www.zywe-trupy.pl]Żywe Trupy[/url]
#3
Cytat:Jeżeli nie chcesz odpowiedzialności zbiorowej możesz u swojego providera wykupić stałe IP.
Odpowiadam:
- nie każdy provider internetu umożliwia wykupienie stałego adresu IP (i nie wszyscy chcą mieć taki stały adres mieć z rozmaitych powodów),
- jeśli nawet taki stały adres sobie wykupię (u providera, u którego wykup jest możliwy), to będzie się on znajdował w puli adresowej przydzielonej providerowi,
- przypuśćmy, że dostanę od providera stały adres IP 83.9.15.122, a ban pójdzie na numer sieci 83.9.*.* (dwie ostatnie 'wygwiazdkowane' oktawy to numer hosta) to co, stały adres IP mi w czymś pomoże?
Sama zaś propozycja, bym się postarał o stały adres IP wydaje mi się być propozycją dość bezczelną, bo wkracza w moją prywatność.

Tu jest bardziej smakowity kąsek:
Cytat:Od razu zaznaczam, że każdy, który będzie wchodził na Polchat przez tora będzie natychmiastowo banowany z serwera. Recydywiści będą mieli do tego blokowane nicki. Bez dociekania, czy omija sbana czy nie bana.
Nieważne, kto zawinił, ważne, by ukarać wszystkich tych, którzy powrócili na serwer na zmienionym adresie IP. Ukarać WSZYSTKICH. Skoro dostali bana, to zawinili. Koniec i kropka. Tylko nie bardzo wiem, jak się ich wszystkich wyszuka.
Ciekawi mnie, w jaki sposób serweroperatorzy rozpoznawać będą użytkowników używających TOR-a czy proxy. Szóstym zmysłem? Będą banowac adresy pośredniczące?
Czy pomyśleli o tym, że na chat przychodzą ludzie z różnych stron świata? Będą z definicji profilaktycznie banowane takie adresy IP jako podejrzane?
Nicki tymczasowe też będą blokowane?
Doskonały pomysł, doskonały. Proponuję wam, o sopy, spojrzeć na datę w kalendarzu: mamy rok 2012. Wiek dość zaawansowanych technik sieciowych. Wydaje mi się, że wy znajdujecie się jeszcze w epoce modemów.
Wasze podejście do userów chata trąci anachronizmem. Bany, bany, bany. Każda agresja odbija się agresją (każda akcja rodzi reakcję równą co do wartości, lecz przeciwnie skierowaną). Nie idźcie tą drogą. To droga donikąd.

Ja usiłuję wziąć w obronę tych, którzy zostali zabanowani niesłusznie w wyniku nadania bana na numer sieci. Nikt się za nimi nie ujmuje, a wręcz przeciwnie: gdy usiłują dochodzić swych praw, zostają ukarani po raz kolejny. Admini mają stać na straży praw użytkowników, a stają się ich katami.
"Wróci zaraz po obiedzie. Wtedy będzie pan musiał wyjść i czekać na niego, dopóki nie wyjdzie na kolację. Major Major nie przyjmuje nikogo, kiedy jest u siebie"
#4
(04-08-2012, 05:18 PM)feki link napisał(a):Od razu zaznaczam, że każdy, który będzie wchodził na Polchat przez tora będzie natychmiastowo banowany z serwera. Recydywiści będą mieli do tego blokowane nicki. Bez dociekania, czy omija sbana czy nie bana.
[Obrazek: co-ja-pacze_m180.jpeg]

To jest moim zdaniem lekka przesada. Komunizmu już dawno w Polsce nie ma, ACTA jeszcze nie wprowadzili. A Ty chcesz sprzedawać sbany za to że ktoś wchodzi na czat przez proxy, które zostało stworzone dlatego aby zapewnić ludziom większą anonimowość. Moim zdaniem to jest zły kierunek. Rozumiem że tor, czy inny program, w nieodpowiednich rekach może poważnie zaszkodzić, ale zazwyczaj, osoby trolujące nie są na tyle rozwinięte intelektualnie, aby skorzystać z jakiegokolwiek programu/proxy.

Banowanie użytkownika za używanie programów umożliwiających wejść przez proxy to głupi pomysł. ;f I Polchat.pl byłby chyba jedynym tego typu portalem mającym tego typu praktyki. Drugie Chiny. ;f
Przemyślcie to lepiej. Smile
#5
Cytat:- przypuśćmy, że dostanę od providera stały adres IP 83.9.15.122, a ban pójdzie na numer sieci 83.9.*.* (dwie ostatnie 'wygwiazdkowane' oktawy to numer hosta) to co, stały adres IP mi w czymś pomoże?
Jeżeli dostaniesz stałe IP to nie z puli adresów dynamicznych. A więc zapomnij o stałym IP na 83.9...

Cytat:Sama zaś propozycja, bym się postarał o stały adres IP wydaje mi się być propozycją dość bezczelną, bo wkracza w moją prywatność.
A w życiu, to jest Twoja brocha co z tym zrobisz, ale musisz się liczyć z faktem, ze możesz mieć zablokowany wstęp np na Polchat. Poza tym biorąc pod uwagę ilość komputerów w sieci istnieje ryzyko, że bez bana na maskę również będziesz miał bana, bo dostaniesz IP po osobie, która narozrabiała. I co wtedy ? Płacz i zgrzytanie zębami?

Cytat:Ciekawi mnie, w jaki sposób serweroperatorzy rozpoznawać będą użytkowników używających TOR-a czy proxy. Szóstym zmysłem? Będą banowac adresy pośredniczące?
Mamy na to swoje sposoby. Pod tym względem tor nie jest anonimowy. W 90% przypadków od razu widać, że to tor, a pozostałe 10% można łatwo sprawdzić.

Cytat:Wasze podejście do userów chata trąci anachronizmem. Bany, bany, bany. Każda agresja odbija się agresją (każda akcja rodzi reakcję równą co do wartości, lecz przeciwnie skierowaną). Nie idźcie tą drogą. To droga donikąd.
Najlepiej wprowadzić anarchię i zrównać się poziomem z onetem czy czaterią?

Cytat:Ja usiłuję wziąć w obronę tych, którzy zostali zabanowani niesłusznie w wyniku nadania bana na numer sieci.
Skoro to taki wielki problem to zdradź nam wszystkim kiedy po raz ostatni zaistniał. Ja już na ten temat się wypowiedziałem, Ty idziesz w zaparte jakby zawsze był jakiś sban na całą sieć.

Cytat:Rozumiem że tor, czy inny program, w nieodpowiednich rekach może poważnie zaszkodzić, ale zazwyczaj, osoby trolujące nie są na tyle rozwinięte intelektualnie, aby skorzystać z jakiegokolwiek programu/proxy.
Widzisz, post Majora prowadzi do tego, że będą każdemu tłumaczyli jak obejść bana. Niestety strony którą sobie zrobili by rozpowszechniać taką wiedzę tutaj nie umieszczą więc zasłaniają się obroną uciśnionych Big Grin

Cytat:Banowanie użytkownika za używanie programów umożliwiających wejść przez proxy to głupi pomysł.
Well, nie mówiłem nic o banowaniu łączących się przez http proxy tylko przez tora. Czytaj ze zrozumieniem.
[url=http://www.strefawalkingdead.pl]The Walking Dead[/url]
[url=http://www.zywe-trupy.pl]Żywe Trupy[/url]
#6
Aż chce się cmokać z zachwytu, jak jest cudnie.
Na kilka zapytań nie dostałem odpowiedzi, ale brak odpowiedzi to też odpowiedź.

Cytat:- przypuśćmy, że dostanę od providera stały adres IP 83.9.15.122, a ban pójdzie na numer sieci 83.9.*.* (dwie ostatnie 'wygwiazdkowane' oktawy to numer hosta) to co, stały adres IP mi w czymś pomoże?
To jest tylko przykład.
Są providerzy internetu, którzy w jednej puli mają adresy IP statyczne i dynamiczne, nie w osobnych. Ponadto PolChat nie wspiera IPv6, a ilość wolnych adresów IPv4 jest zbyt mała, by każdy user takowy stały adres IP posiadał. Istnieją sposoby (specjalne protokoły sieciowe), by z danego adresu IP 'wyciąć' jeszcze parę adresów, można stosować maski nieciągłe, ale to są technologie zaawansowane i kosztowne w użyciu, o wiele tańsze jest używanie adresów dynamicznych.

Używanie proxy, proxy skrzyżowanego czy TOR-a nie jest nielegalne i nawet prasa komputerowa zaleca używanie tego (Freenetu, TOR-a, sieci wirtualnych VPN, zakładek Incognito w przeglądarkach), by zanonimizować naszą bytność w Internecie. Ale nie na PolChacie. PolChat to inny świat, tu rządzi regulamin, a raczej REGULAMIN (ale o tym innym razem).

Cytat:Widzisz, post Majora prowadzi do tego, że będą każdemu tłumaczyli jak obejść bana. Niestety strony którą sobie zrobili by rozpowszechniać taką wiedzę tutaj nie umieszczą więc zasłaniają się obroną uciśnionych
Tego drugiego zdania nie zrozumiałem w pełni.
Wyjaśniam: to jest blog wordpessowski, pojedyncza strona, nie strony. I nie jestem jego twórcą. I nie jest nielegalny ani treści tam zamieszczone nielegalne nie są. Wykorzystane są programy ogólnie dostępne w Internecie.
Widocznie czegoś nie wiem, ale feki wie lepiej ode mnie, jakie treści miałbym przekazywać na PW ewentualnym potrzebującym.
Skoro jednak tak, to czemu nie? Będzie i o TOR-ze. Jeśli się znajdzie chętny.
Tak, zajmuję się obroną uciśnionych, skoro wy nie, a wręcz przeciwnie. Nie wolno mi?

Kończę pisanie tutaj, na polfanie. Będę tu tylko zamieszczał odnośniki do źródła, jak mi się zechce coś napisać.


I na koniec: feki i Martin - macie niezgodne z forumową netykietą podpisy pod postami - zajmują więcej niż cztery linijki, poza tym Martina gif jest taki dość sadystyczny. I sporo pewnie waży (337,5 KB (345643 bajtów))

Feki, masz ciekawy awatar. A postępujesz wbrew idei reprezentowanej przez ten awatar dławiąc wolność wypowiedzi.
Ale wam wolno, c'nie, bo quis custodies ipsos custodes?
"Wróci zaraz po obiedzie. Wtedy będzie pan musiał wyjść i czekać na niego, dopóki nie wyjdzie na kolację. Major Major nie przyjmuje nikogo, kiedy jest u siebie"
#7
Ręce i cycki opadają. Zamykam.
[url=http://www.strefawalkingdead.pl]The Walking Dead[/url]
[url=http://www.zywe-trupy.pl]Żywe Trupy[/url]
  


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości