Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wątek dla wielce niezadowolonych z administracji Polchatu.
#1
A przed kim czy też przed czym, że się tak ośmielę zapytać? Kto czy może co jest wrogiem PolChatu?
I nastała ogólna histeria, że PolChat wyłączą. Kto niby? No jak to, kto? Właściciel, czyli GG. Najpierw padła strona. Podniosła się, potem padł nickserver i nie można było wejść na nick stały, nie funkcjonowały pokoje użytkowników i prywatne. No koszmar. Administracja PolChatu w osobach sopów wpadła w lekką histerię, że utracą w końcu swą zabawkę. Postanowili działać szybko, a pośpiech to zły doradca. Założyli temat na forum GG i zaczęły się histeryczne wpisy o ratowaniu PolChatu. W tym pośpiechu nie zauważyli jednej rzeczy, że to już nieczynne forum GG. No cóż, każdemu może się zdarzyć. W sukurs przyszedł admin forum GG i założył nowy temat na właściwym forum. Histeria przeniosła się tam. I wcale mnie nie dziwi to, że każdy w miarę rozsądny głos na temat kondycji PolChatu i jego przyszłości był natychmiast zagłuszany, a piszący mieszany z błotem, jakby władcami jedynej prawdy byli wpisujący się użytkownicy chata. Przypomina mi to reakcje słuchaczy Radia Maryja na jakąkolwiek krytykę pod adresem tego radia i ojdyra Rydzyka. Fanatyzm ma się dobrze, nawet pośród polchatowców. I to na obcym terenie. Nie najlepiej to świadczy o kulturze i tolerancji wśród użytkowników chata. W końcu do akcji wkroczyli admini tego forum i emocje opadły. Histeria też się skończyła, gdyż zdarzył się cud i GG zareagowało i poprawiło błędy serwera i teraz całość, łącznie z chatem, działa w miarę dobrze.
Pozostaje pytanie, czy wpływ na to miała ta histeria na forum czy też było to rutynowe działanie właściciela, czego wykluczyć nie można. W każdym bądź razie właściciel serwisu to ten, który doprowadza do jego psucia i upadku. I tenże właściciel nie zabrał głosu tudzież nie wydał oficjalnego komunikatu na temat przyszłości PolChatu. To on właśnie sypie piasek w tryby PolChatu i kładzie bele pod nogi nie pozwalając mu się rozwijać.
Feki na forum GG popełnił był takie oto zdania: „Chciałbym przypomnieć, że temat na forum gadu gadu został założony po to, aby zwrócić uwagę firmy na jego rozwój i dalszą przyszłość. I to właśnie przez obecną administrację, jako, że nie godzimy się na dalszą stagnację serwisu i powolne niszczenie. Jak wielokrotnie podkreślaliśmy, w wielu przypadkach nie mamy możliwości naprawiania błędów czy też rozwijania serwisu.” (http://forum.gg.pl/showthread.php?390-Se...-pl/page11). Popatrzmy teraz na ekipę sopów PolChatu i na ich funkcje, które otrzymali jako administratorzy. Popatrzmy tu: http://polfan.com.pl/index.php/topic,4080.0.html i poczytajmy, kto jest w ekipie sopów i czym się zajmuje. Jest to informacja już lekko nieaktualna, bo devvil już z ekipy wypadł i i 29 też i jak ostatnio feki napisał, podział na funkcje już nie istnieje i każdy zajmuje się wszystkim. Ale… ale skutki wcześniejszych funkcji i działań są odczuwalne w kondycji serwisu dzisiaj. Ja bym się chciał dowiedzieć, jakich i ilu nowych klientów pozyskali EvilRaven i 29? Nie są to chyba dane tajne? O ile 29 już nie odpowie, to Evil może to uczynić. No dalej, pochwalcie się tym, co zrobiliście dla dobra serwisu, bo tyle o tym piszecie, tylko konkretów jakoś brak. Przecież Wam i tylko Wam zależy na rozwoju PolChatu, Waszym dyskutantom/oponentom już nie, prawda? Nie da się ukryć, że i Wy, administratorzy, odpowiadacie za słabą kondycję serwisu, a już na pewno za zamknięcie forum.

BTW, informacje na forum polfanu dotyczące sopów są już nieaktualne i przydałoby się je poprawić.


+1 WARN, trolling [Evil]
A w filmie polskim, proszę pana, to jest tak: nuda... Nic się nie dzieje, proszę pana. Nic. Taka, proszę pana... Dialogi niedobre... Bardzo niedobre dialogi są. W ogóle brak akcji jest. Nic się nie dzieje.
http://antysop.info
#2
Jak pisał wyżej InżynierMamoń, jeśli do tej pory nikt nie wyłączył polchatu, to w krótkim czasie nie ma co tego oczekiwać. Jeśli już to jednak zrobią, to mam nadzieję iż nie będzie to zamknięcie bez jakiegokolwiek uprzedzenia użytkowników.
Fajnie, że SOP-owie wreszcie uzyskali jakikolwiek kontakt z właścicielem serwisu, bo ociągali się z tym od dłuższego czasu. Co do zmiany sopów, przez samych SOP-ów... kiepsko to widzę, śmierdzi mi to sieciowym pseudo-totalitaryzmem. Dochodzi do tego kilka przemyśleń podpartym tym oto cytatem:
Cytat:Quis custodiet ipsos custodes?
Chwała wam za to, że czekając tyle lat na kontakt ze strony gadu-gadu w końcu zdecydowaliście się na ta desperacką metodę, nie prościej było wysłać e-maila lub zadzwonić? Wnoszę, że jako odpowiedzialni administratorzy mieliście kogoś nad sobą i ta osoba pozostawiła wam jakikolwiek kontakt.
Teraz kilka pytań...
Przywrócicie forum na domenie forum.polchat.pl? (jest to banalne i zajmuje mało czasu)
Czy zamierzacie poprawić oprogramowanie czatowe w celu wprowadzenia szyfrowanego połączenia? (wybaczcie, w drugiej dekadzie XXI w., po kilku włamaniach i kradzieżach haseł wypadałoby)
Czy zamierzacie dodać obsługę videochatu?
Staracie się walczyć o nowych użytkowników?
[img]http://img228.imageshack.us/img228/8094/1616.gif[/img]
[img]http://img43.imageshack.us/img43/8756/33608.png[/img]
[img]http://img407.imageshack.us/img407/8106/1027.png[/img]
#3
To się chyba nigdy nie skończy... Ale ok.
InżynierMamoń
Żadnej histerii nie było, pad strony i nickserwera był czystym zbiegiem okoliczności w związku z naszą akcją. Nie postanowiliśmy działać szybko, nie boimy się o "utracenie swojej zabawki". Bo niby czemu? Jeśli wyłączą Polchat to stracimy na tym wszyscy.
Admin forum GG nie zakładał żadnego wątku w sprawie Polchatu.
W "miarę rozsądny głos o przyszłości Polchatu" tak tak, tak to sobie tłumacz, a administratorzy forum GG to nasi poplecznicy tak? Bo uderzyli w ten "w miarę rozsądny głos". Miej litość. Takich bzdur nie da się nawet czytać.
Kompletnie nie wiem co ma FAQ na forum Polfanu to mojego wpisu na forum GG, być może jesteśmy na zupełnie innych płaszczyznach intelektualnych, ale w jednym masz rację - zapomniałem tego wątku na forum zaktualizować.
Odnośnie nowych klientów - po raz setny to napiszę: od dwoch lat nie ma osoby z dostępem do serwera więc nikt nie ma nad tym kontroli. Jak wyobrażasz sobie podjęcie współpracy z innym serwisem skoro nie mamy żadnego wpływu na konfiguracje serwer? Czysto na papierze? Może będziemy pisali sobie na kartkach, zwijali w kulki i rzucali się jak dzieci w podstawówce? W końcu to tez taka forma czatu Smile

Teraz Borewicz:
Jeśli nikt do tej pory nie wyłączył Polchatu to może to zrobić w każdej chwili kiedy stwierdzi, że trzymanie tego dalej jest po prostu nieopłacalne. I jeśli to zrobią, to raczej bez uprzedzenia. Na jakim świecie Ty żyjesz?
Jakikolwiek kontakt zawsze był, byle jaki ale był. I to nie jest tak, że forum GG to jedyna forma kontaktu, no chyba, że uważasz, że admini GG sobie wywróżyli fakt gdzie i jakie są błędy na serwerze.
Był kontakt mailowy ale co z tego? Naprawdę jesteś aż tak głupi, żeby uwierzyć w fakt, że wątek na forum GG to jedyna próba naszego kontaktu z nimi ? I tak przez dwa lata? To mało być zwrócenie na NAS uwagi, na Polchat, żeby pokazać, że jest sporo ludzi, którym zależy na Polchacie i na jego rozwoju. Natomiast Ty tuzim, mimo iż siedzisz tu codziennie zwróciłaś im uwagę na to, że jednak nie warto... I czasami jak Was czytam to też mam wątpliwości.

Krótko odpowiem na Twoje pytania:
- Nie, nie przywrócimy forum, nie mamy dostępu do serwera ani do serwera baz danych. Ruch cały należy do GG.
- Nie, nie wprowadzimy szyfrowanego połączenia ponieważ nie mamy dostępu do serwera. Może to zrobić jedynie właściciel Polchata. (a o tym Ci już pisałem na forum GG ale widocznie masz problemy z czytaniem). Na Polchacie nigdy nie miała miejsca kradzież haseł użytkowników.
- Tak, zamierzamy wprowadzić usługę videochatu ale niestety, nie mamy dostępu do serwera i nie możemy tego zrobić.
- Zamiast walczyć o nowych użytkowników walczymy z takimi jak Ty, bo zajmujesz swoją osoba wystarczająco dużo czasu, żeby na tych nowych go już brakło.
[url=http://www.strefawalkingdead.pl]The Walking Dead[/url]
[url=http://www.zywe-trupy.pl]Żywe Trupy[/url]
#4
Smileracja, i znowu to samo ale jedno wiem napewno o Polchat warto walczyć więc walczmy!!! z całych sil wierzę ,że nam się uda jestesmy inteligentnymi osobami .InżynierMamoń i Borewicz jak ładnie przestańcie w końcu wymagać tylko przez ciszę dajcie ludziom dzialać wpisywać wy obaj piszecie tylko aby popisać nic więcej ... Czas pokaże a nikt wam tu nie karze siedzieć pozdrawiam.
#5
Cytat:Jeśli nikt do tej pory nie wyłączył Polchatu to może to zrobić w każdej chwili kiedy stwierdzi, że trzymanie tego dalej jest po prostu nieopłacalne. I jeśli to zrobią, to raczej bez uprzedzenia. Na jakim świecie Ty żyjesz?
Jakikolwiek kontakt zawsze był, byle jaki ale był. I to nie jest tak, że forum GG to jedyna forma kontaktu, no chyba, że uważasz, że admini GG sobie wywróżyli fakt gdzie i jakie są błędy na serwerze.
Był kontakt mailowy ale co z tego? Naprawdę jesteś aż tak głupi, żeby uwierzyć w fakt, że wątek na forum GG to jedyna próba naszego kontaktu z nimi ? I tak przez dwa lata? To mało być zwrócenie na NAS uwagi, na Polchat, żeby pokazać, że jest sporo ludzi, którym zależy na Polchacie i na jego rozwoju. Natomiast Ty tuzim, mimo iż siedzisz tu codziennie zwróciłaś im uwagę na to, że jednak nie warto... I czasami jak Was czytam to też mam wątpliwości.
Troche zadziwia mnie fakt, że administratorzy tyle czasu zlewali polchat.pl jeśli jest tak jak mówisz.
Czy Ty jesteś na prawdę głupi? Pisałem to aby zwrócić uwagę osób odpowiedzialnych za projekt na zmiany, które są wg. mnie bardzo potrzebne, na te rzeczy które mi się niezbyt podobają. Gdybym nie chciał polchatu działającego dalej, to w ogóle bym się nie wypowiadał, bo po co? Głupi jesteś jakiś czy tylko nie potrafisz tego zrozumieć?
Zwróciłem im uwagę na rzeczy, które zupełnie mi nie podchodzą.
Wybacz, mogliście dawać mi warny/bany, ale własnego zdania i wolności wypowiedźi mi nie odbierzesz.

Cytat:- Nie, nie przywrócimy forum, nie mamy dostępu do serwera ani do serwera baz danych. Ruch cały należy do GG.
Możecie zawsze postarać się je uzyskać, ale dzięki wreszcie za konkretną odpowiedź, że sami oprócz 'zabawiania' się w SOP-eratorów na czacie nie możecie nic zrobić.
Cytat:- Nie, nie wprowadzimy szyfrowanego połączenia ponieważ nie mamy dostępu do serwera. Może to zrobić jedynie właściciel Polchata. (a o tym Ci już pisałem na forum GG ale widocznie masz problemy z czytaniem). Na Polchacie nigdy nie miała miejsca kradzież haseł użytkowników.
Skąd wiesz, że nie miała? Niekoniecznie musiała być na polchacie, istnieją sniffery które potrafią przechwycić pakiet w drodzę do serwera polchatu, plain-text jakim jest hasło i login bardzo łatwo odczytać. Nadal twierdzisz iż nikt nie ukradł/ukradnie hasła mastera czy SOP-a (już kiedyś o tym pisałem na forum.polchat.pl, ale widocznie masz problemy z myśleniem i czytaniem).
Cytat:- Tak, zamierzamy wprowadzić usługę videochatu ale niestety, nie mamy dostępu do serwera i nie możemy tego zrobić.
Jak rozumiem kolejne kilka lat będziecie się tłumaczyć brakiem hasła/kontaktu z właścicielem serwera?
Cytat:- Zamiast walczyć o nowych użytkowników walczymy z takimi jak Ty, bo zajmujesz swoją osoba wystarczająco dużo czasu, żeby na tych nowych go już brakło.
Bardzo przepraszam za to, że moja osoba zajmuje Ci taką ogromną część czasu/życia, przecież odpisanie na kilka postów w miesiącu jest strasznie czasochłonne, c'nie? Gdybym usłyszał konkretne odpowiedźi (jak częściowo dziś) i prowadzilibyście normalną dyskusje z userami zamiast rozdawać warny, bany i  zamykać/kasować tematy, podpisując to magicznym podpunktem regulaminu to by tak nie było.
Można? Można.

-----------------

Cytat: Smileracja, i znowu to samo ale jedno wiem napewno o Polchat warto walczyć więc walczmy!!! z całych sil wierzę ,że nam się uda jestesmy inteligentnymi osobami .InżynierMamoń i Borewicz jak ładnie przestańcie w końcu wymagać tylko przez ciszę dajcie ludziom dzialać wpisywać wy obaj piszecie tylko aby popisać nic więcej ... Czas pokaże a nikt wam tu nie karze siedzieć pozdrawiam.
Tutaj widzę kompletny przykład bezsensownego off-topicu na zasadzie "nie znam się, ale się wypowiem" i "napisze sobie coś byle nabić posta".
[img]http://img228.imageshack.us/img228/8094/1616.gif[/img]
[img]http://img43.imageshack.us/img43/8756/33608.png[/img]
[img]http://img407.imageshack.us/img407/8106/1027.png[/img]
#6
[cytat][/Borewicz]Tutaj widzę kompletny przykład bezsensownego off-topicu na zasadzie "nie znam się, ale się wypowiem" i "napisze sobie coś byle nabić posta".
                                                                                                                                                                  Ale siedzę na jednym koncie .Twoja wypowiedż jest dziecinna .Także pozwól ,iż zignoruję dalsze zaczepki w moją stronę .Rozumiem ,że założyliście z Majorem partie komentowania wszystkiego co robią sopowie ,zamiast pomyśleć o kwintesencji tematu walki o Polchat to wy znowu zaczynacie gorzkie żale .Brak Mi SłowSmile.Na Forum GG "trolować" już nie możecie to znowu tu piszecie nie na temat w dodatku .
#7
(30-03-2012, 20:42)Anabellaa link napisał(a): [cytat][/Borewicz]Tutaj widzę kompletny przykład bezsensownego off-topicu na zasadzie "nie znam się, ale się wypowiem" i "napisze sobie coś byle nabić posta".
                                                                                                                                                                  Ale siedzę na jednym koncie .Twoja wypowiedż jest dziecinna .Także pozwól ,iż zignoruję dalsze zaczepki w moją stronę .Rozumiem ,że założyliście z Majorem partie komentowania wszystkiego co robią sopowie ,zamiast pomyśleć o kwintesencji tematu walki o Polchat to wy znowu zaczynacie gorzkie żale .Brak Mi SłowSmile.Na Forum GG "trolować" już nie możecie to znowu tu piszecie nie na temat w dodatku .
Kolejny przykład nagminnego off-topu, aby nabić posta i trollowania.
Post nic nie wniósł, jak zwykle nie w temacie.
Czekam tylko aż nazwiesz mnie nazistą -> http://pl.wikipedia.org/wiki/Prawo_Godwina

Ponadto w poniższym poście SOP-eratoro/administratora też raczej jest tylko oftop.

+1 WARN, offtop [Evil]
[img]http://img228.imageshack.us/img228/8094/1616.gif[/img]
[img]http://img43.imageshack.us/img43/8756/33608.png[/img]
[img]http://img407.imageshack.us/img407/8106/1027.png[/img]
#8
Borewicz, 07 zgłoś się!
Co do offtopicu w temacie o RATOWANIU Polchatu jak dotąd Ty i Twój kolega takowy popełniacie. W dodatku Wasze wypowiedzi pachną mi nie tyle chęcią pomocy w ratowaniu czy rozwoju Polchatu a po prostu tanią prowokacją.

Dlatego zarówno Ty i Major otrzymujecie po warnie.

Za kontynuowanie trollingu w tym temacie będę od razu rozdawał bany. Bez ostrzeżenia, bez wypowiadania się, bo i po co? Próbowaliście kiedykolwiek rozbić mur głową..? Big Grin

Anabell: To samo tyczy się offtopicu z Twojej strony Smile
[img]http://i48.tinypic.com/161et20.jpg[/img][img]http://i50.tinypic.com/14kfha0.jpg[/img][img]http://i50.tinypic.com/14kfha0.jpg[/img][img]http://i50.tinypic.com/14kfha0.jpg[/img][img]http://i46.tinypic.com/v5ahl4.jpg[/img]
#9
Cytat:Czy Ty jesteś na prawdę głupi? Pisałem to aby zwrócić uwagę osób odpowiedzialnych za projekt na zmiany, które są wg. mnie bardzo potrzebne, na te rzeczy które mi się niezbyt podobają. Gdybym nie chciał polchatu działającego dalej, to w ogóle bym się nie wypowiadał, bo po co? Głupi jesteś jakiś czy tylko nie potrafisz tego zrozumieć?
Głupi nie jestem, po prostu uważam, że robisz to w sposób nieodpowiedni. Z postów na forum GG wynika tyle, że to Serwer operatorzy są odpowiedzialni za wszystko. Jak widzisz tak nie jest.
Cytat:Możecie zawsze postarać się je uzyskać, ale dzięki wreszcie za konkretną odpowiedź, że sami oprócz 'zabawiania' się w SOP-eratorów na czacie nie możecie nic zrobić.
Nie, nie możemy. Pisałem o tym tyle razy i nie dociera. Nikt spoza pewnej grupy pracowników GG nie ma dostępu do serwera. Nie jesteśmy pracownikami GG. Chcecie pracowników GG zamiast nas? Dam prosty przykład: pracownicy GG opiekują się pokojami open.fm. Bardzo, nie ?
Cytat:Skąd wiesz, że nie miała? Niekoniecznie musiała być na polchacie, istnieją sniffery które potrafią przechwycić pakiet w drodzę do serwera polchatu, plain-text jakim jest hasło i login bardzo łatwo odczytać. Nadal twierdzisz iż nikt nie ukradł/ukradnie hasła mastera czy SOP-a (już kiedyś o tym pisałem na forum.polchat.pl, ale widocznie masz problemy z myśleniem i czytaniem).
Świetnie, żeby uzyć sniffera musiałbyś być w mojej sieci. W jaki sposób chciałbyś to zrobić z zewnątrz, hm? Jeżeli uważasz, że to takie proste, spróbuj ze mną. Nie poniesiesz konsekwencji za włam, obiecuję.
Cytat:Jak rozumiem kolejne kilka lat będziecie się tłumaczyć brakiem hasła/kontaktu z właścicielem serwera?
A w jaki sposób według Ciebie mamy cokolwiek wprowadzić na serwerze skoro nie mamy do niego dostępu? Ani nie znamy źródeł? Siłą woli ?
Cytat:Gdybym usłyszał konkretne odpowiedźi (jak częściowo dziś) i prowadzilibyście normalną dyskusje z userami zamiast rozdawać warny, bany i  zamykać/kasować tematy, podpisując to magicznym podpunktem regulaminu to by tak nie było.

Gdybyście prowadzili dyskusję w sposób normalny to obyłoby się bez warnów, ale jak widać nie można nie ?
[url=http://www.strefawalkingdead.pl]The Walking Dead[/url]
[url=http://www.zywe-trupy.pl]Żywe Trupy[/url]
#10
(30-03-2012, 21:05)feki link napisał(a): Świetnie, żeby uzyć sniffera musiałbyś być w mojej sieci. W jaki sposób chciałbyś to zrobić z zewnątrz, hm? Jeżeli uważasz, że to takie proste, spróbuj ze mną. Nie poniesiesz konsekwencji za włam, obiecuję.
Nie wiem czy mogę Ci na tyle zaufać, aby próbować i nie mieć żadnych konsekwencji z tego powodu, pozatym uważasz że to nie jest możliwe?  :o
Cytat:Gdybyście prowadzili dyskusję w sposób normalny to obyłoby się bez warnów, ale jak widać nie można nie ?
Właśnie dziś prowadziliśmy, zakończyło się na trollowaniu dyskusji przez Anabella, później EvilRaven i dostałem z InżynieremMamoniem po warnie, a user Anabella za oczywisty trolling nie dostała... a nie, jednak dopiero po kilkunastu minutach się zdecydował EvilRaven wlepić warna i jej.
Nadal będziesz twierdzić i kłócić że nie ma tu uprzywilejowanych osób?
Jeśli uważasz te wszystkie nasze posty za nie na temat, to wydziel je do innego i tam będziemy dalej prowadzić dyskusję, mnie to nie robi.

@EvilRaven
Prawdziwy mistrz erystyki z Ciebie, oczywiście też musiałeś napisać posta nie na temat aby nabić sobie licznik i się pokazać?
W ramach równowagi proponuje też auto-warna dla Ciebie.
[img]http://img228.imageshack.us/img228/8094/1616.gif[/img]
[img]http://img43.imageshack.us/img43/8756/33608.png[/img]
[img]http://img407.imageshack.us/img407/8106/1027.png[/img]
  


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości