Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
forum.polchat.pl
#1
Dlaczego nie jesteście w stanie wskrzesić oryginalnego forum polchta ?

Kolejne pytanie: dlaczego osoby odpowiedzialne za zniszczenie forum nie poniosły konsekwencji ? Zwłaszcza pewien masterop.
Mam rozumieć że bezkarnie można niszczyć Polchat ? Big Grin

Pytanie nr4: czy w związku z atakiem na forum nie wyciekły jakieś ważne dane użytkowników ?

Pytania kieruje oczywiście do serwer-operatorów. Big Grin
#2
1. Ponieważ na chwilę obecną w związku ze zmianą właściciela grupa GG nie dała nikomu dostępu do serwera.
Proszę, wydało się. Tak - nie mamy i raczej nie będziemy mieli dostępu do serwera. jedyną osobą, która takowy posiadała był Devvil. Niestety GG wymaga aby tylko osoby zatrudnione mogły mieć dostęp do serwera. Nic się nie ruszy dopóki GG nie wyznaczy swojego administratora.
2. Pytanie do Evila, jakby mnie wtedy "nie było". Jednakże nie, nie można bezkarnie niszczyć Polchatu ale sami to robicie a później chcecie z niego skorzystać. Doigracie się, że w końcu ktoś wciśnie ten magiczny przycisk i wtedy będzie największa kara i odpowiedzialność zbiorowa.
3. Dane użytkowników takie jak hasła są kodowane w bazie danych i są bezpieczne. Osoba, która włamała się na forum po prostu je skasowała.

4. Jak widzisz, jesteśmy tylko serwer operatorami - nie administratorami serwera. Nic ponad swoje uprawnienia nie możemy. Zażalenia proszę pisać do GG.
[url=http://www.strefawalkingdead.pl]The Walking Dead[/url]
[url=http://www.zywe-trupy.pl]Żywe Trupy[/url]
#3
1. Trupa nie da się ożywić. A forum takowe było zwane trupem. Ktoś kto ma problemy z samym sobą, zamordowało, włamując się na forum i go kasując.

2. Tylko devvil ma dostęp. Pytania kierować do EvilReven. Pamiętajcie polchat istnieje nie dzięki Sopom, a dzięki Wam.

3. Nie sądzę by jakiekolwiek dane mogły wyjść. Prowadząc yhu.pl sam zabezpieczałem, więc i tu pewnie były zabezpieczone.

4. Na każdym portalu jest hierarchia. Na polchacie tak samo, jak master nad halfopami tak właściciel(admin) nad sopami. Każdy ma określone obowiązki (bezinteresowne). Nawet chuck Noris nie może wszystkiego Wink
[color=#004000]O jaśnie oświecony władco postów naszych i
najdroższe Słońce Zarządu, my, niegodne wąchania sygnatur ni avatarów
twoich, wstrętne i nędzne spamery i nooby, prosimy o światłą radę i
kroplę mądrości Twojej w tematach naszych![/color]
#4
Z odpowiedzi fekiego może wynikać, że devvil nie jest już tym jedynym administratorem, który ma dostęp do serwera. Czy tak się ma sytuacja czy też źle zrozumiałem?
Na pytanie, czemu osoby odpowiedzialne za atak na forum polchatu nie poniosły odpowiedzialności, nie ma.
[Atak na to forum był tylko kwestią czasu, nieaktualizowane, 'zepsute' aż się prosiło o to, by go spotkał los taki, jaki je spotkał. I trzeba się zastanowić, kto za taki stan forum odpowiada/odpowiadał.]
Ja osobiście straciłem jeden 'chatowy' nick, o innych stratach nie wiem [o moich przekonam się kiedyś]. Odzyskiwanie haseł na nicka nie działa, więc nawoływanie evila o to, by userzy zmieniali sobie hasło na nicka wtedy, kiedy trwał atak na forum, było dość niepoważne. Tylko on może nowe hasło ustawić. Ale niech tam, nie przywiązuję się zbytnio do nicków.
Zaś co do kasowania nicków z forum: może i nastąpiło, ale w trakcie ataku, jak i po nim, a nawet teraz mogę się swobodnie na 'stare' forum logować z sukcesem.
Feki pisze, że serweroperatorzy nie mają dostępu do serwera i nie mogą odtworzyć/założyć nowego forum. W taki razie 'tajemnicza osoba' w równie tajemniczy sposób się na serwer dostała i przywróciła bannery do poprzedniej postaci i forum zablokowała. Chyba że sami sprawcy zreflektowali się i sami to uczynili.
To tyle bym miał.
Garu! Garu!
#5
Devvil nie jest już tym jedynym administratorem, który ma dostęp do serwera. Polchat zmienił właściciela i obecnie jego przyszłośc jest dość niepewna. Kto odpowiada na brak forum? Obecny i poprzedni właściciel serwisu. Prezes firmy? Nie wiem. Ciężko mi określić.

Po włamaniu na forum nie ma możliwości dostępu do haseł i wykradania danych użytkowników. Baza jest tak skonstruowana, że jest to niemożliwe. Evil nie musi wiedzieć o wszystkich technicznych sprawach.

Ostatnich kilku Twoich zdań kompletnie nie rozumiem...
[url=http://www.strefawalkingdead.pl]The Walking Dead[/url]
[url=http://www.zywe-trupy.pl]Żywe Trupy[/url]
#6
Odnośnie odzyskiwania haseł - obecnie nie działa i w najbliższym czasie działać nie będzie. Niestety w zaistniałej sytuacji nie możemy nic na to poradzić. Wszelkie zmiany musicie pisać do Evila.
[url=http://www.strefawalkingdead.pl]The Walking Dead[/url]
[url=http://www.zywe-trupy.pl]Żywe Trupy[/url]
#7
Jak się nie ma tego co się lubi, to trzeba lubić co się ma. Lecz arystokracji niektórych nawet miska manny okaże sie za mało wartościowa. Taka mała metafora. ;-)
[color=#004000]O jaśnie oświecony władco postów naszych i
najdroższe Słońce Zarządu, my, niegodne wąchania sygnatur ni avatarów
twoich, wstrętne i nędzne spamery i nooby, prosimy o światłą radę i
kroplę mądrości Twojej w tematach naszych![/color]
#8
Nie doczekałem się odpowiedzi na pytanie, dlaczego osoby odpowiedzialne za atak na forum nie poniosły za to odpowiedzialności, skoro wiadomo, kto to jest. Ale może hackowanie forum to mała szkodliwość społeczna, dlatego.

Co do tych mych ostatnich niezrozumiałych zdań, to wyjaśniam, o co mi chodzi. Annonymous, czyli ten, który zaatakował forum, zmienił banery forum umieszczając na nich odpowiedni napis informujący o przejęciu forum i o jego zhackowaniu. I odebrał uprawnienia poprzednim administratorom. Tymczasem po jakimś czasie wygląd banerów powrócił do normalnego stanu sprzed ataku, forum zostało zamknięte. Ktoś to musiał zrobić. Rozumiem, że zrobił to atakujący, bo któż by inny? Cel osiągnął, pożałował swego czynu i się wycofał. Tak?
Garu! Garu!
#9
Takie rzeczy sa konfigurowalne z panelu admina. Jedyne konto z uprawnieniami jakiego nie mógł usunąc jest moje więc sam sobie dopisz resztę.
[url=http://www.strefawalkingdead.pl]The Walking Dead[/url]
[url=http://www.zywe-trupy.pl]Żywe Trupy[/url]
#10
Odzyskaliśmy hasło do konta Anonnymous od osoby, która skasowała nam forum.
Usunąłem te głupie napisy, które zostały ustawione i zamknąłem forum na czas nieokreślony.

I nie zaatakował forum, nie shackował, nie ominął zabezpieczeń, nie wszedł dzięki luce tylko po prostu wszedł wpisując haslo jednego z administratorów (prędzej podszył się pod niego dzięki czemu uzyskał hasło) po czym zmienił jego nick na Anonnymous.

I jak wyżej nie odebrał praw administratorom, którzy posiadali status założyciela forum.

Konto Anonnymous praw założyciela nie miało.

Stare forum jest w naszych rękach.
[align=center][IMG]http://i37.photobucket.com/albums/e71/muse100/dV4tb.gif[/img][/align]
  


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości