Ankieta: Czy uważasz, że rejestrowanie ciąż to dobry pomysł?
Tak, tylko tak można zwalczyć aborcję
0%
0 0%
Tak, ale aborcja zgodna z prawem powinna być zawsze przeprowadzana
7.14%
1 7.14%
Nie, to prawie jak kolczykowanie bydła
71.43%
10 71.43%
Nie, to nie jest rozwiązanie problemu
14.29%
2 14.29%
Nie wiem
7.14%
1 7.14%
Razem 14 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sonda
#1
Ministerstwo chce rejestrować wszystkie ciąże.


Ministerstwo Zdrowia zamierza walczyć z podziemiem aborcyjnym. W resorcie powstanie specjalny departament matki i dziecka - dowiedziała się reporterka RMF FM Kamila Biedrzycka. Kluczową sprawą ma być rejestracja kobiet w ciąży.
Ministerialny plan zakłada, że lekarze dostaną wytyczne, zgodnie z którymi po stwierdzeniu ciąży u kobiet, będą mieli obowiązek wpisywać to do specjalnego rejestru. Ministerstwo, żeby zachęcić przyszłe mamy do regularnych badań okresowych, zaproponuje im refundację niektórych badań, w tym na przykład USG. To pozwoli na kontrolowanie ciąży i stwierdzenie, czy matka na pewno urodziła.

Szczegóły programu są jeszcze opracowywane - informuje RMF FM.






Co o tym sadzicie?



Pillock.


[color=green][b]Próżności[/b]...Ty moja ulubiona wado...!![/color]
#2
Przecież to nie załatwi problemu podziemia aborcyjnego, a tylko powiększy korupcję...
Ale abstrahując od tego, czy załatwi czy nie - mogą sobie rejestrować, to przecież nic...
#3
Trudno stwierdzić jaki ma być cel takiego programu, ale na pewno nie będzie to walka z podziemiem aborcyjnym. A jeśli w zamierzeniu autorów pomysłu rzeczywiście ma on być skutecznym środkiem zapobiegania nielegalnym aborcjom, to jedyne co przychodzi do głowy jako godne porównanie, to pomysł poprawy poziomu edukacji przez obniżanie wieku szkolnego.

Nielegalne aborcje to zbyt wielki biznes by ministerstwo zdrowia kiedykolwiek zdecydowało się na realną z nim walkę. Lekarskie lobby, które tym miniesterstwem rządzi z pewnością nie pozwoli by ta żyła złota wyschła. Tak samo jak nie pozwolą(tutaj już do spółki z korumpującymi to lobby firmami farmaceutycznymi) na zracjonalizowanie sposobu tworzenia listy leków refundowanych.

O ile mi wiadomo, jeśli kobieta w okresie ciąży odwiedza ginekologa, to w myśl dzisiaj obowiązujących przepisów w pewien sposób jest "zarejestrowana". Jeśli nie chce chodzić do lekarza, to żaden rejestr jej i tak nie obejmie. Refundacja badań? Jakich? Przecież badania w okresie ciąży i tak są zasadniczo bezpłatne!

Krótko mówiąc-nie masz pomysłu na rozwiązanie prawdziwego problemu(jak np. rzeczywista niewydolność służby zdrowia) ogłoś, że znalazłeś genialne rozwiązanie innego. Przecież z efektów walki z aborcyjnym podziemiem(z natury rzeczy nie dającym się ująć w ramy czy oszacować) i tak nikt nikogo rozliczyć nie zdoła a przez parę dni będzie się dobrze mówiło o zamiarach pani Kopacz...

Skoro obraz jest tak mętny to musi chodzić o jedno. "Rejestr", "założenia systemowe", "obsługę informatyczną" itd. też ktoś musi stworzyć. I to raczej nie w ramach działalności charytatywnej. No cóż. Nowa minister i nowi wiceministrowie też mają szwagrów, ciotki i kuzynów, którzy chcą z czegoś żyć...
#4
Popieram jedyna Twoja wypowiedz. Ciekawi mnie jednak fakt samoistnego poronienia, bo takie sie zdarzaja... kto komu udowodni zaistnialy fakt jako prawdopodobny lub nie? To tez jest jednym z pytan dotyczacych "nowatorskiego" projektu pani Kopacz.

I zacznie sie polowanie na "czarownice"?

Pillock.
[color=green][b]Próżności[/b]...Ty moja ulubiona wado...!![/color]
#5
(11-09-2008, 20:01)jedyna link napisał(a): O ile mi wiadomo, jeśli kobieta w okresie ciąży odwiedza ginekologa, to w myśl dzisiaj obowiązujących przepisów w pewien sposób jest "zarejestrowana". Jeśli nie chce chodzić do lekarza, to żaden rejestr jej i tak nie obejmie. Refundacja badań? Jakich? Przecież badania w okresie ciąży i tak są zasadniczo bezpłatne!

Jest "zarejestrowana" jesli odwiedzi lekarza ginekologa w przychodni. Wystarczy pojsc potwierdzic ciaze do prywatnego gabinetu i nie ma sladu. Wniosek nasuwa sie sam. Zdarza sie, ze lekarz sam wychodzi z propozycja aborcji!
Pesymista twierdzi, że wszystkie kobiety to nierządnice. Optymista nie twierdzi, że nie, ale ma nadzieje. JT
#6
(11-09-2008, 22:59)CzerwonaSukienka link napisał(a): ciąży i tak są zasadniczo bezpłatne!


Zdarza sie, ze lekarz sam wychodzi z propozycja aborcji!

To chyba tylko w przypadkach kiedy lekarz ma jakieś obawy jeśli chodzi o zdrowie..dziecka lub matki? Hmm...
#7
(11-09-2008, 23:10)lullaby link napisał(a): Zdarza sie, ze lekarz sam wychodzi z propozycja aborcji!

To chyba tylko w przypadkach kiedy lekarz ma jakieś obawy jeśli chodzi o zdrowie..dziecka lub matki? Hmm...
[/quote]

Biznes to biznes i nie kieruje sie etyka.
Pesymista twierdzi, że wszystkie kobiety to nierządnice. Optymista nie twierdzi, że nie, ale ma nadzieje. JT
#8
(11-09-2008, 23:22)CzerwonaSukienka link napisał(a): [quote author=lullaby link=topic=396.msg13289#msg13289 date=1221163834]
Zdarza sie, ze lekarz sam wychodzi z propozycja aborcji!

To chyba tylko w przypadkach kiedy lekarz ma jakieś obawy jeśli chodzi o zdrowie..dziecka lub matki? Hmm...
[/quote]

Biznes to biznes i nie kieruje sie etyka.
[/quote]

To już chyba nie lekarz skoro myśli o biznesie..
#9
Oto co pojawiło się na stronie feminoteki... (znalezione poprzez portal onet.pl)

Akcja: Wyślij podpaskę do minister Kopacz

"W związku z pomysłem ministerstwa zdrowia, by rejestrować kobiety w ciąży i kontrolować potem, czy kobieta na pewno urodziła, Feminoteka proponuje akcję wysyłania symbolicznie zakrwawionych czerwoną farbą podpasek do minister zdrowia Ewy Kopacz. Poświadczymy w ten sposób, że nie jesteśmy w ciąży, a jednocześnie zapobiegniemy naruszeniu prawa do intymności i zachowania tajemnicy lekarskiej. Prosimy wszystkie z Was, które wyślą podpaski, o poinformowanie nas o tym fakcie (adres e-mail: info@feminoteka.pl, w temacie prosimy wpisać "podpaska"), abyśmy mogły monitorować akcję.
UWAGA!!!! Ponieważ pojawiły się głosy o tym, że niektóre osoby wolałby ten dobrowolny gest ratowania naszych ginekologów przed złamanie prawa, wykonywać wspólnie - zapraszam jutro (piątek) do Feminoteki o godz. 17.00 na zbiorowe przygotowywanie podpasek i wysyłanie ich do Pani minister. Zapraszam! Chętne proszę o przesłanie potwierdzenia na adres joannap@feminoteka.pl. "



urywek artykułu:

"Ministerstwo Zdrowia tłumaczy także, że poprzez rejestrację chce zachęcić przyszłe matki do regularnych badań kontrolnych. UPR uważa, że przyszłe matki same najlepiej troszczą się o swoje dziecko i pomoc państwowa jest im niepotrzebna. UPR opowiada się za prywatyzacją służby zdrowia, co doprowadzi do zdecydowanej poprawy jakości leczenia w Polsce."





Reasumując... czy nasz kochany rząd chce mieć kontrole nad kobietami...? Mam nadzieję, że kobieta nie będzie musiała udowadniać, ze jest wielbłądzicą albo słonicą której ciąża trwa 22 miesiące.  Wink


Pillock.
[color=green][b]Próżności[/b]...Ty moja ulubiona wado...!![/color]
#10
Jak ja nie lubie takiego szczypania sie ,a dlaczego zaraz "symbolicznie" zakrwawionych czerwona farbką ?
Rząd chce dla nas dobrze-badzmy i my dla nich dobre- wyciagnijmy reke ,pochylmy czola w podzięce.
Zamiast symbolicznego gestu,zdobadzmy sie na gest prosto z wnetrza.
Precz z farbką! - tylko naturalna ,żywa, prawdziwa krew.

...wysłana priorytetem i to bez skrzydelek,bez zapachu rumianku.

Wink
  


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości