Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Polityczna altanka
#41
KK, masz rację przynajmniej w jednym Smile trudno jest nie łączyć polityki z religią, szczególnie w naszym kraju, jakby nie było kościelnym.
#42
a niech ludzie pisza:-) byle konstruktywnie i w miare kulturlanie ... akurat dobrze sie stało ze ktos sie z kims nie zgadza, inaczaj mamy tutaj jedynie posty na humorku cytatach albo poezji tudziez od czasu do czasu na jakims sezonowym spotkaniowym follow upie :-) a ja dodam ze cholerenie lubie swoj kraj i ludzi tutaj mieszkajacych :-) pomijajac kwestie georaficzne zaden kraj sie nie umywa:-) pomimo polityków zyjacych w błedzie, pomimo samoobrony, pomimo demokracji ktorej sie uczymy i pomimo wszytko:-) apropos skandynaów skoro watek sie pojawił ... mnie osobiscie bawia ich pomysły na coraz lepsza demokracje:-) przynajmniej te ktore docieraja poza granice ich panstwa ... np pozywanie sasiada o to ze pali papierosy przed swoim domem a sasiadce to nie odpowiada bo zapewne widzi dymek papieroska przenikajacy przez jej ogrodzenie:-), albo limit minimalny kobiet w radach nadzorczych nie moze byc ich mniej niz 50 % :-) ciekawe ze nie dotyczy to facetów a i z ostaniej chwili zmiana sygnalizacji swietlnej na obrazki w spodniczkach:-) ...choc zapewne moza pozazdroscic imi maja jedynie takie problemy choc watek relacji i prawa w kontekscie rodzic dziecko tez jest ciekawy:-)
#43
Coś uroczego dojrzanego na jednym z przystanków.
Można znaleźć wiele ciekawych zdjęć naszych polityków ale przyznacie, że to jest wyjątkowe Smile

[Obrazek: 1327_a.jpg]


I cóż z tego, że przystojny, wysoki itd. itp.
#44
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,K...omosc.html

Czy powinno się karać za poglądy? Czy opinie budzące nawet najgłębszy sprzeciw mogą być uznane za przestępstwo(oczywiście mam na myśli opinie dotyczące historii czy prądów filozoficznych a nie te znieważające lub podżegające do popełniania czynów karalnych)? W którym miejscu kończy się wolność słowa a zaczyna pułapka opresyjnej politycznej porprawności sznurującej usta? Czy dopuszczając "oczywiste" wyjątki nie otwieramy furtki pozwalającej ingerować w swobodę myśli i wypowiedzi coraz dalej w przyszłości?
#45
Nie wiem czy dobrze zrozumialam intencję przedmówczyni, ale po mojemu ...
...jeśli za wolność słowa uznamy prawo do wyrażania własnych poglądów, powinno się ono wiązać z szacunkiem dla poglądów innych. Oczywiście, często to naginamy i sprowadzamy do obrażania innych. We współczesnym świecie, gdzie informacja i dostęp do niej dają możliwości wypowiadania własnych poglądów, tworzenia opinii, analizowania wypowiedzi innych oraz poszukiwania satysfakcjonujących nas źródeł informacji - to wszystko pozwala nam kształtować swobodę wypowiedzi.

Karać za poglądy ? A może raczej dociekać prawdy i jej bronić(?)
Panie, udziel mi cichej wytrwałości fal...
#46
Zuza, jesli chce sie poznac prawde, czyli poglady innych, ktore nie musza szanowac pogladow innych osob to nie sluszne jest twierdzenie ze wszystkie poglady musza szanowac inne.
Szanujesz poglady Jozefa Stalina?
#47
szczerze mowiac poglady jozka mało mnie interesuja w przeciwniestwie do tego co robił :-) ... a tego co robił nie szanuje ....dlatego szacunek dla  pogladów tak ale nie dla czynów ktore z nich moga byc dokonywane ..choc z pewnoscia sa pewne granice i np pogladu ze ktos kto nie wyciska 150kg na siłowni powinien isc do piachu raczej nie uszanuje:-)
#48
jezeli ktoś ma inne poglądy /same poglądy/ niż ja...cóż..rozumiem, "współczuję" ale to jego problem, nie mój.
jezeli ktoś swoim działaniem wpływa na mnie w sposób niekorzystny cóż, od tego są regulacje prawne bądź...działania pozaprawne.

poglądy można mieć, kwestia czy ich głoszenie jest niebezpieczne dla kogokolwiek.
czy "nawoływanie do ......, twierdzenie, że.." jest głoszeniem poglądów czy skłanianiem do przemocy/przestępstwa to kwestia dla sądu.

większość moich znajomych ma w jakiejś sferze bardzo radykalne, skrajne poglądy /np "..wieszać takich bez sądu..." itp/
czy za coś takiego powinni podlegać karze?
przecież to co myślą i werbalizują jest niezgodne z porządkiem prawnym.
Czy rzucenie takiego stwierdzenia w gronie 5 osób jest przestępstwem? a w gronie 5000?

W tym przypadku zwróciłbym uwagę na jedno: ten sam komentarz wypowiadany w małej grupie jest inaczej odbierany oraz obrabiany niż w przypadku masówki.
W małej grupie jest komentowany/negowany/poddawany krytyce.
Rzucenie czegoś w tłum...cóż.

Tak naprawdę powinny liczyć się konsekwencje danego zachowania.
To dotyczy ludzi dorosłych* i ich odpowiedzialnego zachowania.

i tyle.

* zgodnie z definicją dorosłego: dorosły tym różni się od dziecka, że przewiduje konsekwencje swoich zachowań.



A kto umarł..ten..nie żyje..
#49
Zgadzam się z Sethe'em.
Należy odróżnić poglądy będące oceną danej sytuacji od poglądów, które ją kreują.

Panie, udziel mi cichej wytrwałości fal...
  


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości