Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Prośba o pomoc - krew.
#1
To nie jest kolejny "łańcuszek" czy tego typu podobne bzdury, wiadomość jest sprawdzona i pewna.
Siostrzenica mojego kolegi z pracy, dziewczynka 8 lat jest chora na białaczkę. Dziś dostała pierwszą "chemię" i szpital poprosił o oddawanie krwi. Wystarczy pójść do najbliższego punktu krwiodawstwa i powiedzieć, że chce się oddać krew dla konkretnej osoby, grupa krwi jest nieważna. Dziewczynka nazywa się Maja Marzec, jest leczona w Wawie, w Szpitalu Dziecięcym na Marszałkowskiej.
Mam gorącą prośbę, jeżeli ktoś z Was mógłby oddać krew to bardzo proszę, zróbcie to...
dziękuję
vec

ew. pytania poproszę na @ pscolki@op.pl
Alkohol jest wspaniałym środkiem rozwiązującym. Rozwiązuje on
małżeństwa, rodziny, przyjaźnie, konta bankowe, komórki wątrobowe i
mózgowe. Nie rozwiązuje tylko żadnych problemów.
#2

Veci przypuszczam, że chodzi Ci o szpital na Litewskiej (który wejście ma od Marszałkowskiej).
Kiedyś można było i tam oddać krew ale już nie można (to info dla tych co tam oddawali).


Warszawskie punkty poboru krwi:
ul. Saska 63/75, poniedziałek-piątek 7-17, sob. 7-14 tel. 022 619 19 47
ul. Alpejska 42, poniedziałek-piątek 7-13.30 tel. 022 815 38 04
ul. Cegłowska 80, wtorek 11-16 tel. 022 569 02 00
al. Dzieci Polskich 20, poniedziałek-piątek 7-13 tel. 022 815 19 34
ul. Nowogrodzka 59, poniedziałek-piątek 7-13 tel. 022 502 11 06
ul. Kondratowicza 8, środa 8-12
ul. Kasprzaka 17, czwartek 8-12

Praktyczne info
- Dawcą może być osoba zdrowa w wieku 18-65 lat, legitymująca się dokumentem ze zdjęciem stwierdzającym tożsamość wraz z adresem zamieszkania.
- Przed wizytą w punkcie krwiodawstwa należy się wyspać, zjeść lekkie śniadanie (wykluczyć z diety tłuszcze pochodzenia zwierzęcego: mleko, masło, mięso oraz jajka, orzeszki ziemne i kremowe ciasta).
- Nie wolno zgłaszać się na oddanie krwi, jeśli jest się przeziębionym lub przyjmuje się leki. Wskazane jest ograniczenie palenia papierosów.

Krwiodawcami nie mogą być osoby z chorobami układu krążenia, wadami serca, nowotworami oraz poważnymi chorobami skóry. Krwi nie można oddawać również przez sześć miesięcy po zrobieniu tatuażu, przekłuciu uszu i przebyciu większych operacji. Kobiety nie mogą być dawcami podczas miesiączki i przez trzy dni po jej zakończeniu.
Każdy krwiodawca dostaje bezpłatne wyniki badań krwi z oznaczeniem jej grupy i pełną morfologią.

(info ze strony: http://www.infowarszawa.pl)

A.
If a relationship has to be a secret, you shouldn't be in it.
#3
No i lipa  >Sad jestem tydzień po antybiotyku, więc odpada. Ale dam info w pracy, może ktoś się chętny znajdzie.


Ps. Ograniczeń jest nieco więcej niż podała Leia. Np. antybiotyki, niektóre leki przyjmowane "na stałe" a nawet aspiryna czy jej pochodne - należy odczekać min. 3 dni od przyjęcia np. takiej aspiryny, żeby oddać krew. Zresztą wypełnia się ankietę - tam szczegółowo jest wszystko podane.

Pozdrawiam.
"Chcesz rozśmieszyć Pana Boga?
- zaplanuj sobie życie.."
#4
no wlasnie.. mam to samo, co Dzika - antybiotyk odstawilam w piatek..
Ale puscilam info po firmie.

pozdrawiam i 3mam kciuki..
Kat
Panowac nad soba, to najwyzsza władza - Seneka
#5
zaś ja od dzisiaj biorę antybiotyk;/

ale obiecuję że również już wyślę maila  wpracy na "everyone" i zobaczymy.
Rozumiem, że przy oddawaniu krwi powołac trzeba się na Maje Marzec?

T.
Prawdę należy mówić tylko temu, kto chce jej słuchać. - Seneka.
#6
Zazdroszcze Wam mozliwosci oddania krwi. Przeziebienie minie a Maja bedzie potrzebowala tej krwi nie tylko dzis. Ja sama nie moge oddawac krwi, ze wzgledu na "choroby przewlekle", ale zwracam sie z prosba do tych ktorzy moga ja oddac.
Pesymista twierdzi, że wszystkie kobiety to nierządnice. Optymista nie twierdzi, że nie, ale ma nadzieje. JT
#7
Bardzo Wam dziękuję za odzew i chęci. Krew będzie potrzebna jeszcze długo, optymistyczna wersja lekarzy brzmi, że leczenie trwa pół roku... jutro lub w piatek będe wiedziała coś nowego, jak zareagowała na pierwszą chemię itp... Bardzo dziękuję za ew. przesyłanie tej wiadomości dalej - ważne jest własnie podawanie nazwiska małej - Maja Marzec, wtedy krew trafi dla niej.
ściskam
vec
Alkohol jest wspaniałym środkiem rozwiązującym. Rozwiązuje on
małżeństwa, rodziny, przyjaźnie, konta bankowe, komórki wątrobowe i
mózgowe. Nie rozwiązuje tylko żadnych problemów.
  


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości