Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dzieci NEO, czyli oddam córke za komórkę, oddam babę za neostradę
#11
Zastanawiam sie nad swoim dziecinstwem,kiedy patrze na tych  chlopcow .Bylismy jednak troche inni.Wyglupy  towazyszyly nam w zyciu codziennym ,ale nie mielismy mozliwosci prezentowania ich na tak szerokim obszarze jakim jest internet.Zawsze znalazl sie ktos (autorytet),kto nas sprowadzal na ziemie ....Neostrada daje  nowemu pokoleniu mozliwosc rozprzestrzeniania swoich wybrykow bez ograniczen , bez hamulcow, bez kontroli.Bardzo mozliwe , ze  Dzieci Neo dadza poczatek nowej generacji pozbawionej zasda moralnych i autorytetow .Jednym zdaniem:          jest zle,bedzie gorzej  Sad


ps. Internet powstal na potrzeby militarne  
jakos  nic mi do glowy nie przychodzi..........moze innym razem :-)
#12
Mars, a może jaśniej byś wyjaśnił swoje wątpliwości i "dywagacje"? Bo póki co nie widzę tu żadnej myśli przewodniej.
#13
(17-02-2008, 10:48)BrotherFromMars link napisał(a): Ale jaki postep ??? Ja bym sie tu bardziej doszukiwal 40 milionow krokow wstecz

Nie sądzę, aby internet był przyczyną uwsteczniania człowieczeństwa. Tak jak Dort wspomniał, każdy z Nas w dzieciństwie się wygłupiał w taki czy inny sposób.

Czy jednak internet powoduje brak zahamowań? Myslę, że to kwestia wychowania, nie internetu.
#14
Przyglądając się tym młodym ludziom - doszłam do wniosku, że mając takie zdolności do parodiowania rzeczywistości, dobrze się stało, że "trafili" do sieci i znaleźli publiczność. Nie widzę nic złego w wykorzystywaniu, póki co, bezpłatnego medium, jakim jest Internet do chwalenia się swoimi zdolnościami. Może nas śmieszyć para kilkunastolatków "gibających" się w rytm muzyki, w dodatku robiących to mniej lub bardziej udolnie i zabawnie, ale tym samym należą im się duże barwa za odwagę i pomysłowość. Jestem daleka od krytykowania tego w dzieciach.
Ludzka kreatywność wirtualna często przechodzi granice naszej wyobraźni, często też dobrego smaku i gustu.
Jednak dla mnie - nie w tym wypadku... 
Panie, udziel mi cichej wytrwałości fal...
#15
zuzanno  a slyszalas ten drugi kawalek??  :o
jakos  nic mi do glowy nie przychodzi..........moze innym razem :-)
#16
(17-02-2008, 18:04)dortmund link napisał(a): zuzanno  a slyszalas ten drugi kawalek??  :o

Słyszałam, oczywiście. I wciąż odbieram to jako kabaretową próbę zmierzenia się z tym, czego młodzież słucha. Nie oszukujmy się, takie teksty są serwowane w piosenkach, których słuchamy. My i młodzież.

No chyba, że źle zrozumiałam intencję autora tematu - chodzi o Internet, czy o gusta muzyczne dzieci w 2008 roku, a może o wychowanie młodego pokolenia...?

Edit: Przyglądnęłam się jeszcze raz temu clipowi i wysłuchałam jeszcze raz tej drugiej piosenki, być może uważniej - zastanawiam się czy faktycznie te dzieciaki odtwarzają tekst piosenki będącej tłem teledysku. Nie bardzo w to wierzę i chyba taka manipulacja jest gorsza od chęci zaistnienia w sieci tych chłopaków.
Panie, udziel mi cichej wytrwałości fal...
#17
(17-02-2008, 20:19)dortmund link napisał(a): To ,ze te dzieci prawdopodobnie tego tekstu nie przerabiaja to pol biedy .. Natomiast inne dzieci tego sluchaj  i oceniaja jako: "Mocne ..a co to jest za kawalek))Fajnie zrobiony bit." albo "hahahahahaha SUPER!!"...

Dortmund, daleka jestem od propagowania wulgaryzmów, dlatego uważam, że ktoś zwyczajnie zabawił się tymi chłopkami i w przypadku drugiego teledysku wykorzystał ich wizerunek dla własnego celu. Czy go osiągnął to już inna rzecz... Nie chcę też tu pedagogizować, bo chyba nie o to chodziło autorowi wątku (?). Niemniej uważam, że nie powinno się zamykać furtek, jakie daje Internet przed młodymi ludźmi, którzy często potrafią nas zaskoczyć, zadziwić, rozbawić. Czasem nawet tak niewybrednie, jak ci dwaj chłopcy.
Panie, udziel mi cichej wytrwałości fal...
#18
(18-02-2008, 00:16)zuzanka link napisał(a): [quote author=dortmund link=topic=271.msg8641#msg8641 date=1203268768]
To ,ze te dzieci prawdopodobnie tego tekstu nie przerabiaja to pol biedy .. Natomiast inne dzieci tego sluchaj  i oceniaja jako: "Mocne ..a co to jest za kawalek))Fajnie zrobiony bit." albo "hahahahahaha SUPER!!"...

Niemniej uważam, że nie powinno się zamykać furtek, jakie daje Internet przed młodymi ludźmi, [/quote]


Tych furtek juz sie nie da zamknac ...
jakos  nic mi do glowy nie przychodzi..........moze innym razem :-)
  


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości