Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
HO HO HO! cHOinka ;) Wątek świąteczny.
#10
Nasze Święta...
W mojej rodzinie doszło do połączenia dwóch tradycji  chrześcijańskich. Jak pisałam już kiedyś, wywodzę się z rodziny katolickiej, mój mąż zaś jest babtystą. Po ślubie, po wielu rozmowach, zdecydowałam się uczęszczać do zboru na nabożeństwa, co wcale nie znaczy, że wykluczyliśmy z naszego życia katolickie obrzędy. Ale nie o tym chciałam pisać ...

Tradycyjnie. Z okazji Bożego Narodzenia jest u nas karp, kapusta z grzybami, koniecznie samodzielnie zbieranymi, barszcz z grzankami. Innością dla Was będą pewnie makówki - deser z maku z bakaliami przekładany słodką bułką. Oczywiście także kompot z suszu. Jest choinka, żywa. Są prezenty. Wszyscy dzielimy się opłatkiem, modlimy się, składamy życzenia, czytamy Pismo Święte, śpiewamy kolędy. Przy stole zawsze pozostaje jedno wolne miejsce dla ...
Może wydaje Wam się to oczywiste, ale wierzcie mi, nie wszyscy babtyści tak świętują, na przykład nie w każdym protestanckim domu jest opłatek. Nam udało się stworzyć coś wspólnego i niepowtarzalnego, coś co nas bardziej łączy. Na przykład odmawiana razem modlitwa "Ojcze nasz"... 

W ten czas wspominamy też tych, którzy odeszli, mojego Tatę, Rodziców męża...


Bez względu w jakie ramy obrzędu włożymy nasze świętowanie, które w każdym naszym domu jest tak piękne jak opisujecie, życzę nam wszystkim - nieustającej  refleksji i świadomości, że Bóg wciąż trzyma cały świat w swoich dłoniach. Wesołych Świąt.
Panie, udziel mi cichej wytrwałości fal...
  


Wiadomości w tym wątku
HO HO HO! cHOinka ;) Wątek świąteczny. - przez lullaby - 20-12-2007, 22:50
Odp: HO HO HO! cHOinka ;) Wątek świąteczny. - przez kk - 21-12-2007, 16:17
Odp: HO HO HO! cHOinka ;) Wątek świąteczny. - przez zuzanka - 21-12-2007, 21:11
Odp: HO HO HO! cHOinka ;) Wątek świąteczny. - przez lullaby - 06-10-2008, 23:03
Odp: HO HO HO! cHOinka ;) Wątek świąteczny. - przez kk - 07-10-2008, 11:17
Odp: HO HO HO! cHOinka ;) Wątek świąteczny. - przez niezla_sztuka - 07-10-2008, 11:35
Odp: HO HO HO! cHOinka ;) Wątek świąteczny. - przez zofija - 07-10-2008, 12:05
Odp: HO HO HO! cHOinka ;) Wątek świąteczny. - przez lullaby - 07-10-2008, 14:36
Odp: HO HO HO! cHOinka ;) Wątek świąteczny. - przez zofija - 21-12-2007, 18:43

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości