Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
HO HO HO! cHOinka ;) Wątek świąteczny.
#4
w moim domu, każda Pani jest specjalistą od innej potrawy <a i tak moja Mama gotuje najlepiej Tongue imho>
jakiś czas przed Świętami, każda deklaruje co przyniesie
i tak, jedna Babcia pierogi i uszka, Druga racuchy, barszcz, ja jajka faszerowane i rybę w cebuli, etc

Najpierw jest składanie życzeń - każdy każdemu, a że jest nas około 15 osób, to trochę to trwa Wink
później kolacja i śpiewanie kolęd (obowiązkowo) - Tata z Wujkiem (bratem rodzonym) grają na gitarach, siostra młodsza na skrzypcach, ja na flecie - a reszta wyje Smile
Przy którejś z koli kolędzie, z "dziecięcej" strony stołu, słychać co raz głośniejsze pomrukiwanie "no kiedy prezenty?", "ale po tej to już na pewno będą?"  Smile
Najmłodsze dzieciaki podchodzą do choinki i "rozdają" prezenty. Potem, gdy pod choinką jest już pusto i wszyscy wszystko dostali, jest prezentacja. Każdy po kolei, pokazuje reszcie co mu Mikołaj przyniósł Smile

Choinka była z reguły ubierana na dzień przed Wigilią, teraz, powiem szczerze, jak wyjdzie Smile z reguły wcześniej. Kiedyś ozdoby robiłyśmy z siostrą same, obecnie nie mamy aż takiego zapału Tongue

Bardzo lubię Święta Smile


d.

p.s. w tym roku, wróżę jakiś hard core, bo dodatkowymi gośćmi będą....dwa beagle  :o zdaje się, że prezenty, trzeba będzie chyba na balkonie położyć, żeby te łobuzy ich nie "obejrzały"  Wink
Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się - ze wszystkich sił - tego, czego pragnie
  


Wiadomości w tym wątku
HO HO HO! cHOinka ;) Wątek świąteczny. - przez lullaby - 20-12-2007, 22:50
Odp: HO HO HO! cHOinka ;) Wątek świąteczny. - przez _divinity_ - 21-12-2007, 12:45
Odp: HO HO HO! cHOinka ;) Wątek świąteczny. - przez kk - 21-12-2007, 16:17
Odp: HO HO HO! cHOinka ;) Wątek świąteczny. - przez lullaby - 06-10-2008, 23:03
Odp: HO HO HO! cHOinka ;) Wątek świąteczny. - przez kk - 07-10-2008, 11:17
Odp: HO HO HO! cHOinka ;) Wątek świąteczny. - przez niezla_sztuka - 07-10-2008, 11:35
Odp: HO HO HO! cHOinka ;) Wątek świąteczny. - przez zofija - 07-10-2008, 12:05
Odp: HO HO HO! cHOinka ;) Wątek świąteczny. - przez lullaby - 07-10-2008, 14:36
Odp: HO HO HO! cHOinka ;) Wątek świąteczny. - przez zofija - 21-12-2007, 18:43

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości