Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
HO HO HO! cHOinka ;) Wątek świąteczny.
#3
A u mnie ....
choinke ubiera sie dzien przed wigilia - ewentualnie dwa i o dziwo, ostatnimi laty nikomu nie chce sie tego robic - wiec mianowali mnie od tego specjalista.
Cos w stylu: "ubierz choinke ale nie plącz sie w kuchni".

U mnie tradycje to przede wszystkim kulinarne.

Niewielu z Was pewnie wie co to "śleżyki" - dodawane do wigilijnej kutii.
Juz ich nie robimy, ale pamietam jak bylem maly, moja babcia robila je miesiac przed swietami - tak aby nabraly twardosci.
Byly na bazie maki, pieczone w piekarniku, na slodko.
Obowiazkowe sa rowniez racuchy - wyrob podobny jak paczków, tyle ze nie sa na slodko. W moim domu kultywuje sie racuchy zamiast pieczywa, a dodatkowa atrakcja sa racuchy z grzybami.

Po wigilijnej kolacji, cala rodzina idzie wypatrywac pierwszej gwiazdki - to sie nie zmienilo od lat. I kiedy tylko zauwazymy pierwsza gwiazdke, pod choinka pojawiaja sie prezenty.

Nigdy nie zapomne jak bedac malym przestalem wierzyc w mikolaja, po paru sekundach zauwazylem pierwsza gwiazdke i pobieglem do duzego pokoju zobaczyc czy juz sa prezenty - moja babcia probowala mnie zlapac i zatrzymac, ale sie wyrwalem i zobaczylem mame i ciocie wkladajace prezenty pod choinke.

Teraz pierwsza gwiazdka to trik dla najmlodszych w rodzinie, jezeli np. moja mala siostrzenica szybko wypatrzy gwiazdke, wmawiamy jej ze to nie gwiazdka tylko swiatelko jakiegos domu lub lampy i musi dokladniej jej wypatrywac.

Wesolych i pogodnych swiat wszystkim zycze Smile
Men, stary... włącz światła, zdejmij buty...
  


Wiadomości w tym wątku
HO HO HO! cHOinka ;) Wątek świąteczny. - przez lullaby - 20-12-2007, 22:50
Odp: HO HO HO! cHOinka ;) Wątek świąteczny. - przez ups - 21-12-2007, 12:29
Odp: HO HO HO! cHOinka ;) Wątek świąteczny. - przez kk - 21-12-2007, 16:17
Odp: HO HO HO! cHOinka ;) Wątek świąteczny. - przez lullaby - 06-10-2008, 23:03
Odp: HO HO HO! cHOinka ;) Wątek świąteczny. - przez kk - 07-10-2008, 11:17
Odp: HO HO HO! cHOinka ;) Wątek świąteczny. - przez niezla_sztuka - 07-10-2008, 11:35
Odp: HO HO HO! cHOinka ;) Wątek świąteczny. - przez zofija - 07-10-2008, 12:05
Odp: HO HO HO! cHOinka ;) Wątek świąteczny. - przez lullaby - 07-10-2008, 14:36
Odp: HO HO HO! cHOinka ;) Wątek świąteczny. - przez zofija - 21-12-2007, 18:43

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości