Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dom murowany czy szkieletowy
#1
Na jaki rodzaj domu zdecydowaliście się w trakcie budowy? Lepsza będzie budowa domu murowanego czy może jednak szkieletowego?
#2
W społeczeństwie krążą rózne opinie na temat budownictwa i domów szkieletowych. Zwykle są one oderwane od rzeczywistości coś w stylu - a bo słyszałem, że domy szkieletowe szybko sie zużywają itd. Otóż nie do końca tak jest. Dom szkieletowy spokojnie wystarczy na jedno życie 50-70 lat, bo po co więcej? Domy szkieletowe są tańsze w budowie, łatwiej je ogrzać, ale też teoretycznie szybciej oddają ciepło. Z tego co obserwuję, to sporo ludzi decyduje się na szkieletowe w połączeniu z ogrzewaneim podłogowym. Mieszkają w nim, chwala sobie. W zasadzie nie ma wiekszej róznicy pomiędzy domem szkieletowym a murowanym. Największą zaletą systemów szkieletowych jest ilozacyjność termiczna. Na stronie https://www.siniat.pl/pl-pl/projekty/str...e-i-fakty/ w ciekawy sposób zostały zebrane cechy poszczególnych typów budowy. Myślę, że rozwiewa sporo wątpliwości.
#3
Sam dom to już jest nasz wybór w jakiej technologii powstanie ale ja jestem zdania, że niezwykle ważną sprawą jest również to aby wiedzieć jaki system ogrzewania wybrać. Mogę od siebie polecić doskonały dostęp z https://www.aircon.panasonic.eu/PL_pl/ha.../pro-club/ i ja właśnie tych technologii już u siebie używam.
#4
jak jest szybszy w budowie?
-
td {border: 1px solid #ccc;}br {mso-data-placementConfusedame-cell;}włóka łąkowa
#5
Czym się różnią?
  


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości