Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
CB.
#1
Chciałbym zakupić przenośne CB, tylko nie wiem, czy warto.
Czy znajdzie się ktoś, kto posiadał już ten sprzęt i jest w stanie rzetelnie wypowiedzieć się w temacie?
Jak sprawdza się w aucie, jaki jest przybliżony zasięg, podatność na zakłócenia...itp, itd?
Jakie warto kupić, a jakiego się wystrzegać?

Chciałbym, aby temat był potraktowany również ogólnie.
Masz CB i chcesz się podzielić jakimiś spostrzeżeniami?
Pisz właśnie tutaj.
Honesta res est laeta paupertas.
#2
Kiedys bylem posiadaczem tzw. reczniaka. Byl to Alan bodajze 11. Szczerze mowiac nie bylem z niego zachwycony, zasieg niestety daleko odbiegal od "zwyklych" modeli cb radia (czyli samochodowych), akumulatory ktore wydawaloby zakupilem porzadne, rowniez bardzo szybko padaly zwlaszcza jesli rozkrecilem moc na maxa, ze o wadze jaka nabralo urzadzenie nie wspomne.

Ogolnie rzecz ujmujac zrezygnowalbym z zakupu reczniaka kosztem samochodowego modelu
Jeżeli nie podoba Ci się mój styl jazdy, zejdź z chodnika...
#3
Mój brat miał i chyba nadal ma radio CB w osobówce niestety nie wiem jakiej firmy,ale jak jechaliśmy samochodem na Mazury to dość dobrze się sprawowało,a nawet bardzo dobrze,bo zakłóceń nie było
Jestem szczęśliwa mamą :-)
#4
witam
ja osobiscie posiadam CB Radio Cobra 19 DX IV + jakas antena 150cm
szczerze w trase i w miasto to swiat i ludzie, jestem zadowolony tak z zasiegu jak i z odbioru

a naprawde CB i antena to koszt jednego mandatu, tyle ze bez punktow Smile
#5
120 dni nie pisano w tym wątku. Fajnie Smile
Od niedawna posiadam cb radio Uniden Pro 520 XL (dobry sprzęt, uboższa wersja Presidenta, tyle że tańsza). No i antenę, 1m. Zasięg radia zależy od ukształtowania terenu i pogody. Do 20 km wyciąga, jak sądzę. W moim przypadku zakupiłem jeszcze osobny głośnik do cb radia i filtr przeciwzakłóceniowy (okazało się, że jednak urządzenia elektryczne auta sieją swoje dość poważne szumy, mimo swojej osłony przecizakłóceniowej). Po zakupie dałem całość do zestrojenia - każdy taki sprzęt (nawet nowy) trzeba zestroić, by nie spalić końcówki mocy w radiu (można to zrobić samemu mając odpowiedni sprzęt, strojenie zajmuje do 15 minut o kosztuje niewiele, mnie 10 zł).
Jaką antenę wybrać? Dobrą, żadna antena nie jest przypisana do żadnego modelu radia.
Do nasłuchu ruchu drogowego używa się kanału 19, kanał 9 jest przeznaczony do wzywania pomocy i nie jest do rozmów, kanał 2 wykorzystują taksówkarze.
"Wróci zaraz po obiedzie. Wtedy będzie pan musiał wyjść i czekać na niego, dopóki nie wyjdzie na kolację. Major Major nie przyjmuje nikogo, kiedy jest u siebie"
#6
A 4 Yelonky, Warszawa ;P
Jeżeli nie podoba Ci się mój styl jazdy, zejdź z chodnika...
#7
Uniden nie posiada homologacji na terenie PL więc jego kupno może być ryzykowne.
W zasadzie radyjko to wszystko zależy od budżetu.
Co do anten to spokojnie można kupić chińską podróbkę ze szklaną cewką, np podróby Misouri niczym nie różnią się od oryginałów Presidenta.
Zależy też do czego ma służyć radio, czy jako dupochron, w trasy do pogaduszek czy tylko jazda miejska. Na miasto bez sensu jest kupowanie 1,5m bata.
Pozdro.
[url=http://www.strefawalkingdead.pl]The Walking Dead[/url]
[url=http://www.zywe-trupy.pl]Żywe Trupy[/url]
  


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości