Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Natura czlowieka
#1
Ostatnio zastanawiam sie nad natura czlowika czasow terazniejszych.

Jak wiele wokol widze nietolerancji, barku dystansu do siebie i swiata...braku luzu i swobody zycia i odczuwania radosci z zycia.

Widze : wyscig szczurow(polityka i inne zjawiska), ped za kasa, pozycja...luzie (nie wszyscy naszczescie) potrafia wiele zrobic by przejsc gladko po trupach.

Ludzie zostali wrzuceni w kanal drapieznego kapitalistycznego systemu.

Mam takie przeswiadczenie, ze ludzie boja sie byc szczerzy, ze istotna jest dla nich maska, ktora nie pokaze uczuc, ani emocji, takie '' szydercze oczka , uśmiech Mona Lizy''.

Nie myslcie, ze jestem pesymistka, otacza mnie pare cieplych osob bliskich mojemu sercu....Ale takze widze co dzieje sie z boku..Ze tak naprawde to coraz wiecej ludzi zatraca sie.

A wy? Smile

Iza.
#2
Cytat:Natura ludzka polega na nieustannym wysiłku przekraczania granic zwierzęcości tkwiącej w człowieku i wyrastania ponad nią człowieczeństwem i rolą człowieka jako twórcy wartości. Bez tej misji i bez tego wysiłku wyrastania ponad samego siebie człowiek zapada z powrotem i bez ratunku w swoją czystą zwierzęcość, która stanowi jego śmierć.
Roman Ingarden - Książeczka o człowieku

Natura człowieka była, jest i będzie nieprzewidywalna i niekonsekwentna. Natura człowieka jest wielkim emocjonalnym "śmietnikiem". I dlatego często cieszy nie to, co się ma, tylko frustruje nas to, czego akurat nam brak...
Panie, udziel mi cichej wytrwałości fal...
#3
Badania socjologiczne od wielu lat, lokują rodzinę na pierwszych pozycjach wśród czynników warunkujących udane życie.
Warto odpowiedzieć sobie samemu, kto z nas posiada jeszcze takie wartości?
A co za tym idzie... jako, że odpowiedź większości z Was raczej znam... a przynajmniej tak mi się wydaje - cel stawiany w innych płaszczyznach życia, często niehumanitarny -  uświęca nam dzisiaj środki.  Wink

"Nie sądziłem, że na świecie jest aż tylu idiotów - dopóki nie zobaczyłem Internetu"
S.Lem
#4
walka o ogien ... ten film wiele mowi o naturze człowieka :-) w sumie w tresci niewiele sie zmieniło od dawna, natomiast nie mozna tego powiedziec o formie :-) ktora rzadzi teraz bezwzglednie trescia ...
#5
(18-02-2008, 17:57)_KOTKA link napisał(a): Badania socjologiczne od wielu lat, lokują rodzinę na pierwszych pozycjach wśród czynników warunkujących udane życie.
Warto odpowiedzieć sobie samemu, kto z nas posiada jeszcze takie wartości?
A co za tym idzie... jako, że odpowiedź większości z Was raczej znam... a przynajmniej tak mi się wydaje - cel stawiany w innych płaszczyznach życia, często niehumanitarny -  uświęca nam dzisiaj środki.  Wink

(18-02-2008, 18:25)m link napisał(a): walka o ogien ... ten film wiele mowi o naturze człowieka :-) w sumie w tresci niewiele sie zmieniło od dawna, natomiast nie mozna tego powiedziec o formie :-) ktora rzadzi teraz bezwzglednie trescia ...

A co sądzicie o słowach Joanny Duda Gwiazdy?:
Cytat:"Powołując się na prawa natury, należałoby najpierw rozstrzygnąć, co jest naturalnym zachowaniem, a co nie. Nie jest to łatwe, gdyż wybór mamy niemal nieograniczony".
Magazyn Obywatel nr 1 / 2002 (6)

Panie, udziel mi cichej wytrwałości fal...
#6
strata czasu zuz ... samo zycie to rozstrzyga ...
#7
                                    Natura czlowieka ? Czym jest? Skad pochodzi i jakimi prawami jest rzadzona ?
Moim zdaniem zyjemy w dzisiejszych czasach  niezgodnie z ta natura i dlatego zyje sie nam coraz gorzej .Podcinamy korzenie na ktorych owocowala nasza kultura przez stulecia .Parady homosexualistow na ulicach , rozwody jako sposob na rozwiazanie problemow z partnerem ,usowanie ciazy traktowane jako zabieg , brak czasu dla najblizszych  i samego siebie ,mowienie o eutanazji jako dobrodziejstwie  :o  i to cholerne tempo  .....to tylko niektore znaki czasow w jakich przyszlo nam zyc .  Za wszystko  trzeba   bedzie kiedys zaplacic  .Jaka cene i kiedy nie wiemy dokladnie .Niektorzy z nas juz zapalcili lub placa ...

                               Oto jedna z ofiar.............


Młoda brytyjska malarka Emma Beck, uznana za jeden z największych talentów w kraju, która sprzedała setki obrazów, została znaleziona martwa w swoim domu. Kobieta popełniła samobójstwo po tym, jak pół roku wcześniej dokonała aborcji. Beck przyznała w pożegnalnym liście, że to właśnie zabicie swoich nienarodzonych córeczek pchnęło ją do takiego czynu.

Choć do tragedii doszło już na początku lutego, policja ujawniła szczegóły dopiero po trzech tygodniach. W liście, który zostawiła malarka, można przeczytać, że od czasu, kiedy we wrześniu zeszłego roku usunęła ciążę, jej życie stało się wprost nie do zniesienia. "Życie jest dla mnie piekłem" - napisała. "Nigdy nie powinnam była przeprowadzić tej aborcji. Teraz widzę, że byłabym dobrą mamą. Mówiłam wszystkim, że nie chcę tego robić, nawet ludziom w szpitalu. Byłam przerażona, a teraz jest już za późno. Umarłam, kiedy umarły moje dzieci. Chcę być z nimi - one potrzebują mnie jak nikt inny" - wyznała w liście kobieta.
Śledztwo w sprawie śmierci malarki wykazało, że była ona niechętna, aby poddać się aborcji. Według zeznań, była osobą nadzwyczaj wrażliwą. Ponadto kilkakrotnie rezygnowała z wizyt u ginekologa, zanim ostatecznie zdecydowała się na zabicie bliźniaczek. Lekarz, do którego Emma Beck zwróciła się wcześniej o pomoc, ocenił jej sytuację jako ciężką. Nie zapewniono jej nawet porady psychologa, jedynie odesłano do telefonicznego centrum pomocy kobietom w niechcianej ciąży.
W toku śledztwa wykazano także, że matka ofiary Sylvia Beck próbowała skontaktować się z kliniką, domagając się wyjaśnień, dlaczego nie udzielono jej wystarczającej pomocy, doskonale zdając sobie sprawę z jej wyjątkowo wysokiej wrażliwości. Matka twierdzi także, że to postawa ojca nienarodzonych dzieci, który nie chciał ich przyjścia na świat, mogła pchnąć jej córkę do przeprowadzenia aborcji, a w konsekwencji doprowadzić do śmierci.
"Moja córka była zadowolona, kiedy dowiedziała się, że jest w ciąży" - powiedziała Sylvia Beck. "Jednak Ben (ojciec dziewczynek), zareagował na sytuację wyjątkowo negatywnie. Myślę, że to pchnęło Emmę do odebrania sobie życia, ponieważ nie mogła żyć z tym, co zrobiła - zakończyła matka artystki. Policja ustaliła także, iż Beck wielokrotnie próbowała szukać pomocy już po dokonaniu aborcji. Niestety, próby te były bezskuteczne. Lekarz rodzinny Becków, Katie Gibbs, stwierdziła, że Emma była wysoce zestresowana od czasu dokonania aborcji. Dodała przy tym, że ze względu na jej ogromną wrażliwość wyjątkowo trudno było jej się z tym wszystkim uporać.
Wyniki najnowszych badań nad zaburzeniami powstałymi w wyniku traumatycznych przeżyć (post-traumatic stress disorder - PTSD), opublikowane w prestiżowym czasopiśmie medycznym BMC Psychiatry, dowodzą, że szczególnie narażone na wystąpienie PTSD są kobiety, które przeżyły dobrowolne przerwanie ciąży. Według tych badań, syndrom postaborcyjny nie jest tylko wynikiem fizycznego bólu, jaki przeżywa kobieta w związku z brutalną ingerencją w jej organizm, która towarzyszy zabiciu dziecka, lecz tego, że aborcja sama w sobie jest dla każdej matki głęboko traumatycznym przeżyciem. Report stwierdza, że cierpienia psychiczne, jakie przeżywa kobieta w wyniku zabicia swoich dzieci, są nieporównywalnie większe od doświadczeń fizycznych.
jakos  nic mi do glowy nie przychodzi..........moze innym razem :-)
#8
Niestety tak już jest, że ludzie są zmienni i nic na to się nie poradzi... Też życie jest dużo cięższe, jak kiedyś. Jest pogoń za pięniędzmi, zawiść, także też więcej problemów emocjonalnych, psychicznych się tworzy. Także taki też psycholog poznań ma co robić, bo potem zajmuje się terapią, wspiera bacznie swoich pacjentów itd.
#9
The entire look of your website is excellent, let alone the content! Also visit my web page - e-commerce website
#10
Tak się składa, że ja również dbam o swoje zdrowie i jeśli tylko oczywiście mam możliwość to od razu wybieram się do danego lekarza specjalisty. Jakiś czas temu miałem okazję odbyć wizytę o ortopedy https://cmp.med.pl/zakres-uslug/konsulta...ortopedia/ i już wiem, że na pewno tego lekarza każdemu mogę polecić.
  


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości