Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Polscy Chuligani
#1
Jakie jest Wasze zdanie o tej grupie osób?

Negujecie ich zachowanie/styl życia? Czy po prostu jest to kolejna subkultura która jest wam obojętna?

A może ktoś to popiera?
#2
A kto to jest chuligan?
Donald matole - wypierdalaj!
#3
Najczęściej  mówi się ,że kibice to chuligani Smile
Przeciętny kibic piłkarski to bandyta i chuligan, pozbawiony skrupułów, przy okazji łobuz, pijak i złodziej. Na dodatek z powodu niskiej samooceny po każdym przegranym meczu demoluje pół stadionu.
Taki oto obraz współczesnego kibica próbują wypromować media. Szkoda, że media nie dostrzegają ogromnej zmiany, jaka zaszła na piłkarskich arenach. Dla telewizji, gazet, czasopism najbardziej ciekawy temat to zadyma po meczu. Nikt nie zada sobie trudu, żeby przyjść na stadion i zrobić materiał o fantastycznej atmosferze, jaka panuje przy okazji każdego meczu, o oprawach przygotowywanych w pocie czoła przez najbardziej fanatycznych kibiców.
Nie twierdzę, że kibice Wszyscy sa idealni i nie robia nic złego.. Zdarzają się chuligani, ale proszę mi wskazać jakąś większą grupę społeczną, w której wszyscy żyją w absolutnej zgodzie? Nie ma takowej. Nawet w Kościele zdarzają się "czarne owce".
Dlatego wg. mnie nie należy twierdzić,że chuligan to zawsze kibic bo na ulicach możeby spotkać ludzi którzy rozrabiają i niszczą mienie społeczne.
Chuligan to zwyczajny rozrabiaka Smile#4
W Polsce piszemy chuligan, w ang. Hooligan, niem. Rowdy lub czasami Raufbold.
Spójrzcie na Ultras.
Dlaczego jedni potrafią przyjść na mecz, po to, żeby dopingować swoją drużynę, a inni po to, żeby wyzywać, tłuc wszystko co popadnie i demolować wszystko, co napotkają na swojej drodze?

Działa tu instynkt stadny.
Cytat:Kiedy myślimy o takim zjawisku, jak instynkt stadny, zwykle uważamy, że cechuje on podatnych na indoktrynację ignorantów, natomiast ludzie wykształceni, intelektualiści są na to zjawisko odporni.
Sprawy wyglądają jednak zupełnie inaczej i istnienie wspomnianego postępowego kołtuństwa pokazuje, że instynkt stadny jest czymś typowym dla sporej rzeszy ludzi uważających się za "inteligentów".
Co więcej, ów fakt, że kierują się nim - że myślą tak, jak wypada i jak powinno się myśleć - traktują oni właśnie jako dowód swojej inteligencji.
W takiej sytuacji można nawet wykreować stado nonkonformistów, myślących według jednakowych szablonów i równocześnie przekonanych o własnej niezależności.
Tak właśnie funkcjonują np. subkultury młodzieżowe, składające się z osobników pozornie zbuntowanych i niepogodzonych ze społecznymi konwencjami, a równocześnie za wszelką cenę podkreślających swoją identyfikację z kontestującą grupą za pomocą ubioru, zachowań, głoszonych poglądów.
Ów instynkt stadny wiąże się z drugą cechą, a mianowicie z nieumiejętnością czy niechęcią do samodzielnego myślenia i zbytniej łatwości w uleganiu tzw. autorytetom, mimo deklarowanego nonkonformizmu.
Można to wytłumaczyć wspomnianą już chęcią podniesienia własnego prestiżu.
Nie inaczej sprawa wygląda, jeśli chodzi o naśladowanie autorytetów intelektualnych: zamiast uzasadniać własne stanowisko stadny inteligent uzna, że wystarczy tu odwołanie się do jakiejś postaci, którą w jego stadzie uważa się za guru.
Dochodzi przy tym niemal powszechnie do sytuacji nadużycia autorytetu.
Wyżej wymienione zjawisko jest charakterystyczne dla zwierząt.
[flash=200,200]http://instynkt.stadny.ogladaj.pl[/flash]

Mam pytanie do autora tematu.
Jakie jest Twoje zdanie w tej kwestii?
Co sądzisz na temat chuliganów?
Honesta res est laeta paupertas.
#5
Jedno jest pewne (bez względu na pisownię): Odwaga ? Tylko w grupie.
Jednostkowe przypadki najczęsciej tracą swiadomośc i przednie tryby - w starciu "jeden na jeden".
#6
o rany  :-X

Zwyczajnie lubia dostawac po pysku, niech sie wzajemnie okladaja, nie ma co zabraniac im namietnosci.
#7
Oby tylko o pranie się po gębach chodziło, ale demolowanie wszystkiego co popadnie, to już przesada :/
Honesta res est laeta paupertas.
#8
Niech to robią z dala ode mnie. ja idę na mecz żeby go obejrzeć a nie ponawalać się z innymi Smile Poza tym ja nie toleruje wszelkiego rodzaju dresiarstwa i karków z siłowni ;-)
[url=http://www.strefawalkingdead.pl]The Walking Dead[/url]
[url=http://www.zywe-trupy.pl]Żywe Trupy[/url]
#9
Wracając do tematu.
Jaka jest Wasza opinia na ich temat?
Honesta res est laeta paupertas.
#10
Mamy tu epitetować?
[url=http://www.strefawalkingdead.pl]The Walking Dead[/url]
[url=http://www.zywe-trupy.pl]Żywe Trupy[/url]
  


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości