Ankieta: Na kogo glosujemy?
PiS
7.50%
3 7.50%
PO
42.50%
17 42.50%
LiD
22.50%
9 22.50%
PSL
0%
0 0%
Samoobrona
0%
0 0%
LPR
0%
0 0%
inne ugrupowanie
2.50%
1 2.50%
nie glosuje
25.00%
10 25.00%
Razem 40 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

  •  Wstecz
  • 1
  • ...
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10(current)
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
jak wybory to i ankieta
#91
hahymmmmmmmmmm

a co z naszym przegranym PIS`owcem ?
Men, stary... włącz światła, zdejmij buty...
#92
Lize rany wspolnie z kotem  ;D ;D ;D
Jeżeli nie podoba Ci się mój styl jazdy, zejdź z chodnika...
#93
(23-10-2007, 09:20)zuzanka link napisał(a): Pisząc ten post nie miałam na myśli ludzi, którzy ponieśli jakąkolwiek ofiarę na rzecz tego, czy też innego reżimu. Chodziło mi raczej o mechanizm ideologii, która niestety stała się tak zdeformowana, że nie zdołała  udźwignąć swojego realnego kształtu w postaci państw czy to scjalistycznych czy komunistycznych. To, co stworzyli Marks, Engiels czy nawet Lenin w teorii, nie sprawdziło się w praktce, dlatego twierdzę, że to co według nich było "ideałem" - dla ludzi żyjących i tworzących ten system/ustrój stało się czymś nierelanym do urzeczywistnienia - a więc utopią, która musiała przestać istnieć.

Zuzanko ideologia to zbiór poglądów wyrażających interes określonej części społeczeństwa.
Jest to "praktyczny" mechanizm przystosowywania idei do partykularnych celów konkretnych grup.
Ideologia wyraża konkretne postulaty subiektywnie zgodne z interesem takiej zbiorowości i
służy za usprawiedliwienie jakiegoś działania(grabienia bogatych, eksterminacji grup narodowościowych by podać najbardziej
znane przykłady). Ideologia więc, nie może,jak napisałaś,
zostać "tak zdeformowana, że nie zdołała  udźwignąć swojego realnego kształtu w
postaci państw czy to scjalistycznych czy komunistycznych" Ideologię można w każdej chwili
zmodyfikować bo nie jest ona żadnym idealnym modelem.
Trudno też zgodzić się z opinią, że Lenin był teoretykiem komunizmu. Do momentu rewolucji
owszem,tak,ale chyba oceniając jego cały "dorobek" należy powiedzieć,że był przede wszystkim
praktykiem i ideologiem. I jest on idealnym przykładem na to, że ideologiczne postulaty można
modyfikować zgodnie z wymogiem chwili i własnego interesu tak, że wcześniejsze są sprzeczne
z późniejszymi, co nie przeszkadza twierdzić, że służą realizacji tego samego celu(np. NEP oraz wyeliminowanie
kułaków-dwa sprzeczne ze sobą postulaty ideologiczne,które miały doprowadzić do dobrobytu klasy robotniczej).
Nie mylmy idei i ideologii bo wprowadza to niepotrzebny zamęt.
#94
;D Boruś, pośmiać się można zawsze z każdego, z Tuska też, a jakże  ;D
zastanawiam się tylko, dlaczego nie broniłeś/nie bronisz swoich przekonań względem PiSu? Przecież chyba argumentów "za" Ci nie brakuje...?
eeee... generalnie nie wiem, czy warto w ogóle tę kwestię poruszać i zupełnie nie mam pewności i przekonania, co do sensu tego postu...ale tam - tak sobie pomyślałam...to i napisałam/zapytałam....

Ps. komunizm/socjalizm - jeden kij.... po co się sprzeczacie? Tongue
chyba musze iść spać, bo jakaś głupawka mnie dopada Wink

Pozdrawiam.
"Chcesz rozśmieszyć Pana Boga?
- zaplanuj sobie życie.."
#95
Brutalne to forum.
Nie dość, że wyrzucono już jeden mój wpis to awantura o ustrój!
Komunistyczny aparatczyk czy socjalistyczny urzędnik, co za różnica? Wink
Rodzice opowiadają dzieciom różne bajki... Wink
#96
Wiesz gnida... nie dziw się, że „bezczelnie” kasują Twoje wpisy.
Po tym wpisie powyżej sądzę, że one po prostu nic nie wnoszą do dyskusji. W tej wymianie zdań nikt nie spierał się o to, czy lepszy jest komunistyczny aparatczyk czy socjalistyczny urzędnik. Wszak spór by się odbywał w ramach tego samego ustroju, co jedynie dowodzi bezsensowności Twojej wypowiedzi we fragmencie „awantura o ustrój”.
Dobranoc, pchły na noc... że tak przemówię Twoim językiem.
Diabeł nie śpi.. z byle kim!
#97
"Dzisiaj wysyłam ładną kartkę pocztową 

na adres 
Pan Przezydent
Rzeczpospolitej Polskiej
Lech Kaczyński
Pałac Prezydencki
ul. Krakowskie Przedmieście 48/50
00-071 Warszawa

z następującą treścią:

"Bardzo Pana Prezydenta przepraszam, że nieładnie się o Panu wyrażałem wobec znajomych i we własnych myślach"

Uczęśliwmy Pana Prezydenta, żeby się już na nas nie gniewał. Niech Pan Prezydent będzie szczęśliwym człowiekiem, bo to będzie z pożytkiem dla naszej Ojczyzny i całego Narodu"

#98
Agus, a co bylo na tej kartce ??? Bo mnie sie nie udalo odpowiedniej zdobyc, moze wysle wieniec zalobny, albo chociaz znicz  ;D
Jeżeli nie podoba Ci się mój styl jazdy, zejdź z chodnika...
#99
[i][color=brown]A nie wiem Krzyś, to wklejony komentarz do artykułu na temat przeprosin prezydenta przez D. Tuska.
Spodobał mi się ten tekst Smile
I jeszcze coś Big Grin
http://www.przeprosprezydenta.pl/
Bylem, przeprosilem  ;D
Jeżeli nie podoba Ci się mój styl jazdy, zejdź z chodnika...
  
  •  Wstecz
  • 1
  • ...
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10(current)


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości