Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
KCI II - Poradnik, ciąg dalszy.
#1
Postanowiłem tutaj kontynuować (nazwany umownie) 'poradnik skryptowania', jako że na forum ICeQ zainteresowanie tym zagadnieniem było praktycznie zerowe. Rozpoczęty przeze mnie 'poradnik', ma na celu... nie wiem co ma na celu, ale może ktoś się tym zainteresuje. Zacząłem pisać te brednie około 8 lipca br. i po pewnym czasie, zmęczony brakiem zainteresowania, przestałem rozwijać mój skrypt. Z czasem, jak wzrośnie zainteresowanie, bardzo chętnie podzielę się skryptem, ale ktoś musi również wykazać inicjatywę, bo nie wierzę, że nikt nie bawi/bawił się tym botem. Pragnę również zauważyć, że nie jestem programistą, jestem zwykłym użytkownikiem Polchatu, który z profesjonalnym lub/i amatorskim programowaniem ma tyle wspólnego, że szkoda gadać. Dlatego proszę o nie wytykanie mi wszelkich błędów/przekłamań, które z pewnością w tekście nie występują sporadycznie. Pisane językiem, który w założeniu miał być zrozumiały dla każdego... O ile pamiętam, DMC zawiesił prace nad botem, a nawet nad wszystkimi programami przeznaczonymi na Polchat, jednak wersja dla Windowsa zachowała się u mnie na dysku i bardzo chętnie ją udostępnię. Może nawet , po konsultacji z DMC, Administracja wrzuci bota do działu download (wykonalne?). Początki 'poradnika' pod tym adresem.

Oto co udało mi się osiągnąć:
-bot komunikuje się z bazą danych MySQL
-kilka prostych poleceń typu !seen, !ipseen, !seenip, !top10, !note - związanych z bazą danych
-polecenia popierdułki - !time, !date, !kolorki, !kolorek(nr kloloru), !losuj kolorek (bot losuje nam kolor), tutaj praktycznie możliwości są nieskończone...
-powitania dla konkretnych osób
-reakcja na bluzgi, w trybie 'trzech szans'
-bot zapamiętuje takie rzeczy jak ostatnio wybrany kolorek czy 'ostatnio widziany'
-można dawać uprawnienia konkretnym nickom przy konkretnych poleceniach
-jeszcze kilka rzeczy, których nie pamiętam
  


Wiadomości w tym wątku
KCI II - Poradnik, ciąg dalszy. - przez Xtiano - 26-08-2007, 01:06
Odp: KCI II - Poradnik, ciąg dalszy. - przez Smok - 26-08-2007, 10:06
Odp: KCI II - Poradnik, ciąg dalszy. - przez Xtiano - 27-08-2007, 01:30
Odp: KCI II - Poradnik, ciąg dalszy. - przez Smok - 27-08-2007, 12:15
Odp: KCI II - Poradnik, ciąg dalszy. - przez Xtiano - 27-08-2007, 19:29
Odp: KCI II - Poradnik, ciąg dalszy. - przez Xtiano - 27-08-2007, 22:08
Odp: KCI II - Poradnik, ciąg dalszy. - przez Xtiano - 01-09-2007, 00:57

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości