Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
BrotherFromMars: prośba o pomoc
#1
Kochani,

BrotherFromMars, Krzysiek, jako ze ma bana tu na forum, poprosil mnie o umieszczenie ponizszej informacji:
Bliska mu osoba jest ciezko chora i potrzebuje, by normalnie funkcjonowac, dawcy nerki o grupie krwi 0.
Nie mam pojecia, czy tak mozna to oglaszac, czy nie, ale Krzysiek jest zdesperowany, zatem uznalam, ze do Was napisze.

Co z pewnoscia mozna zrobic, to bedac osoba zdrowa, oddac krew. Prosba Krzysia, by chetni zrobili to z dopiskiem Grzegorz Kita.

Bro dziekuje Wam wszystkim z gory za dobre serce i chec pomocy.

Pozdrawiam
Kat

edit: zle napisalam nick Brothera  - oczywiscie Brother From Mars. Save, dziekuje za zwrocenie uwagi
Panowac nad soba, to najwyzsza władza - Seneka
#2
pomyślałem że można by było umieścić info na erocie...i rzeczywiście jest...ale nie do końca jestem przekonany czy w takiej formie to ma jakikolwiek sens...
#3
Każda próba znalezienia dawcy ma sens.


Jednak nie do końca jest to proste wg obowiązującego prawa - poniżej fragment z Ustawy z dnia 1 lipca 2005 r. o pobieraniu, przechowywaniu i przeszczepianiu komórek, tkanek i narządów :

" Art. 13.

   1. Pobranie komórek, tkanek lub narządu od żywego dawcy na rzecz osoby nie będącej krewnym w linii prostej, rodzeństwem, osobą przysposobioną lub małżonkiem, wymaga zgody sądu rejonowego właściwego ze względu na miejsce zamieszkania lub pobytu dawcy, wydanego w postępowaniu nieprocesowym, po wysłuchaniu wnioskodawcy oraz po zapoznaniu się z opinią Komisji Etycznej Krajowej Rady Transplantacyjnej.

    2. Przepis ust. 1 nie dotyczy pobrania szpiku i innych regenerujących się komórek lub tkanek.

   3. Sąd wszczyna postępowanie na wniosek kandydata na dawcę. Do wniosku dołącza się:

1) pisemną zgodę biorcy na pobranie komórek, tkanek lub narządu od tego dawcy;

2) opinię Komisji Etycznej Krajowej Rady Transplantacyjnej;

3) orzeczenie kierownika zespołu lekarskiego mającego dokonać przeszczepienia o zasadności i celowości wykonania zabiegu.

4. Rozpoznanie wniosku, o którym mowa w ust. 3, następuje w terminie 7 dni.

Art. 14.

Postępowanie w sprawach, o których mowa w art. 12 ust. 3 oraz w art. 13, jest wolne od opłat sądowych. "

Polecam lekturę: www.przeszczep.pl

Na szczęście szukania dawców i ogłaszania, że potrzebna jest pomoc nikt nie może zabronić, więc im więcej będzie miejsc w których taka informacja się pojawi tym większa szansa, chociażby na to że ktoś odda krew.
O skuteczności takich ogłoszeń wiem z własnego doświadczenia, 8 lat temu potrzebna była krew dla mojego Dziadka, poprosiłam o jej oddawanie na czacie na którym wtedy bywałam i odzew był bardzo duży. Trzeba tylko pamiętać,żeby podawać nazwisko osoby dla której krew przeznaczamy, grupa krwi jest nieistotna, szpitale i centra krwiodawstwa sie nią wymieniają - więcej info np. na stronie: http://www.rckik-warszawa.com.pl/

Pozdrawiam
vec



Alkohol jest wspaniałym środkiem rozwiązującym. Rozwiązuje on
małżeństwa, rodziny, przyjaźnie, konta bankowe, komórki wątrobowe i
mózgowe. Nie rozwiązuje tylko żadnych problemów.
#4
Vecia Lasencjo, mi chodziło jedynie o techniczną stronę przedsięwzięcia tzn w jaki sposób jest w topicu zamieszczone info "o pomocy"
#5
wiem daffik, wiemSmile
ja z tych mniej kreatywnych, więc liczę na pomoc innych dobrych dusz mających pomysły na topiki.
Alkohol jest wspaniałym środkiem rozwiązującym. Rozwiązuje on
małżeństwa, rodziny, przyjaźnie, konta bankowe, komórki wątrobowe i
mózgowe. Nie rozwiązuje tylko żadnych problemów.
#6
Bro:

zrób z tego jakąś stronę (zwykły html, cokolwiek), wrzucę Ci to w linki na polchacie i broadcastnę.
[color=gray][size=7]/recoveryourlife
/if looks could really kill, then my profession would be staring...[/size][/color]
#7
nie chce być upierdliwy Fer, ale jeżeli to pisałaś do kolegi Bro  ...to może mieć problem z odczytaniem tego newsa bo ma bana na forum (tak przynajmniej napisała Kathi )
#8
pamietam, jakiego bana zakładaliśmy. czytać może. Smile
[color=gray][size=7]/recoveryourlife
/if looks could really kill, then my profession would be staring...[/size][/color]
#9
to straaaaAAAszne to straszne ...to tak jakby lizać loda przez szybę  ;D
#10
Dajcie spokoj z tymi lodami zboczence Wink Verni, napewno cos przygotuje tylko daj znac gdzie to podeslac

Pozdro i wielgasne dzieki
Bro
  


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości