Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sado Maso Club + kolysanka26/carotka
#31
no to się full pokoju popisał wstawiając wyrwane kawałki rozmów prywatnych....mowy o kulturze juz nie ma...to jedziemy z koksem...
po pierwsze.... opa miewałam jako tempa, ktorego nigdy nie chciałam, prosiłam wielokrotnie o to ...
kiedyś nie znaczy teraz, ja kiedyś tak uwazałam...
dwa...
to ze inni nie potrafią nad nia zapanować to inna sprawa...
dodam nawet trzy...
ja potrafie inni nie, nie moja wina

co do reszty, jak juz pierzemy brudy...to przysiade i wyłuszcze wiecej... cdn...
#32
miałem zamiar się nie wypowiadać, ale jednak się wypowiem. Ursulko, Twój log świadczyć może co najwyżej o tym, że Floo umiała sobie poradzić z Kołysanką. Widać inni nie umieją.

A co do meritum. Nie chciałbym, aby ten wątek zamienił się w kolejny o złych opach, bo w końcu nie opy tu są złe, a nawet nie sama Kołysanka, tylko jej niektóre zachowania. To trzeba rozróżnić moim zdaniem, bo to ważne.

Kołysia potrafi zachowywać się normalnie, potrafi być sympatyczną, miłą osobą. Kołysia na priv i Kołysia na main to - mam czasem wrażenie - 2 różne osoby. Niespecjalnie przemawia do mnie hipoteza o schizofrenii, dlatego twierdzę, iż Kołysanka z okna ogólnego to pewna poza. Dla mnie to o tyle istotne, iż w związku z tym uważam, że te negatywne zachowania to nie są jakieś "jazdy oszalałej panienki". To by było za proste (pomijam, że obraźliwe wobec Kołysanki). Moim zdaniem to całkowicie świadome prowokacje.

Jak już słusznie tu napisano, problem z zachowaniami Kołysanki istnieje od bardzo dawna. Jest ona od dawna użytkownikiem Polchatu i bywalcem pokoju SMC, co oznacza, iż:
1. zna panujące tu zasady
2. świadomie, z premedytacją i konsekwentnie regularnie te zasady łamie.

Uważam, że stały ban w pokoju głównym to nie jest chyba dobry pomysł. Może się mylę, ale piętnować należy zachowania, a nie człowieka. Ban powinien być za zachowania. Przy czym, w przypadku kołysanki, nie widzę powodu, by ostrzegać i karać żółtym kolorem, bo to są sposoby na nowego, nie znającego zasad pokoju, użytkownika. Kołysia je zna i świadomie łamie. Nie ma też większego sensu za każdym razem czekać, aż się rozkręci i pokaże pełnię swoich możliwości. Dość łatwo można rozpoznać początek stałego motywu zachowań i można reagować już wtedy.

Pojawił się tu wątek nieskuteczności banów dla stale rozrabiających użytkowników (jak Kołysanka), korzystających z dynamicznego IP w Neostradzie, Netii czy usługach operatorów GSM. Można oczywiście banować po masce, ale - jak słusznie - zauważono - oznacza to karanie iluś innych internautów. Rozwiązaniem jest po prostu konsekwencja operatorów. Daje się bana np. na godzinę. Jeśli restartuje modem i wraca na nowym IP, to do momentu upłynięcia godziny wylatuje znów. Nieco upierdliwe dla opa, ale nikt nie mówił, że bycie opem jest lekkie, łatwe i przyjemne.

Tu warto jeszcze zwrócić uwagę na pewien aspekt sprawy. Otóż tego typu użytkownicy często stają się "maskotkami", ot, takie enfant terrible. Dopóki naprawdę ostro nie narozrabiają albo nie zaatakują nas bezpośrednio, często traktujemy ich jako źródło rozrywki. Czasem nawet, wiedząc, jak reagują, prowokujemy ich do takich zachowań. W przypadku Kołysanki często tak bywa. Podobnie bywało z juzefkiem. Operatorzy szczególnie powinni być wrażliwi na to, by nie prowokować, by reagować od razu.

Proponowałbym, żebyśmy skończyli w tym wątku z wyciąganiem rozmów prywatnych, nie dawali się ponieść emocjom, nie prali brudów. Bo to przecież nie prowadzi do rozwiązania problemów.
#33
Floo, kiedy Ty rozsyłasz zapisy prywatnych rozmów to jest ok, ale jak ktoś coś pokaże, co Ty napisałaś, to już nie ok? No bez jaj... filozofia Kalego?

I to nie są, o czym doskonale wiesz, wyrywane kawałki, tylko jedna wypowiedź. Nie powyrywane z kontekstu zdania, a konkretny przekaz.

Akurat bardzo w temacie wypowiedź i bardzo ilustrująca to, co robisz. I jak postrzegasz rzeczywistość w zależności od... ciśnienia atmosferycznego? Opadów w Amazonii? Nasilenia rządzy opowania?


Edit:

Generalnie zgadzam się z wypowiedzią noSexa. To, co piszesz o konsekwentnym wywalaniu z pokoju rozrabiaczy, banach na maskę itd to wszystko prawda i pokrywa się ze sposobem postępowania przyjętym przez operatorów w SMC.
To, z czym się nie zgadzam, to drugie i trzecie zdanie Twojego postu Wink Bo pamiętam, że kiedyś, kiedy Floo miała swój pokój, mówiła zupełnie inaczej...
#34
tak się obawiałem, że mój apel, by powstrzymać nieco emocje i nie zamieniać tego wątku w jazdy personalne, trafi kulą w płot... ale jednak miałem nadzieję. szkoda, że okazała się płonną.
#35
cicho nosex :-) spojż na frekfencje ... w koncu cos sie dzieje wreszcie ... choc jeszcze nie gwałca w naszym mieście :-)
#36
edit:

http://f.mirage.avx.pl/logkolysanki.zip > DOSTĘPNY TUTAJ

proszę nie wklejać przekleństw etc.
będę cenzurować.
#37
Faktycznie log jest długi i bardzo tresciwy. Szkoda jednak że tak mocno okrojony.
Nie ma w nim najważniejszego zdania które wywołało lawinę słów przyjętych ogólnie za obrażliwe.

09-59-27 kolysanka26: tylko pytanei, co ideane matki, pieprzoen zony robai an sadomasochistycznym czacie     
09-59-33 kolysanka26: przeciez to ejst kurfa glupie   
09-59-35 ~Niskosodzona: ha ha haSmile)
09-59-44 _Floo: kolysia teraz dojeb**    
09-59-47 ~on_22: kolysia jak ty czasami cos zagadasz..
09-59-49 kolysanka26: ja?     
09-59-52 ~Niskosodzona: Smile))) FlooSmile)


I drugie bardzo cenne :

10-11-50 _Floo: bachorem jesteś TY, nierobem na dodatek, ktory zyje na koszt ojca , siedzi i ubolewa nad swoim marnym zyciem, ktore jest bezbarwne i nic nowego nie przynosi, brakiem sexuu, partnera i itd....     


I później:

10-28-46 _Floo: pojde sobie na polfan i wrabie loga     
10-28-52 _Floo: nie bede rozmawiać na priv       
10-28-54 kolysanka26: loga     
10-28-55 _Floo: nie ja wyzywałam
10-28-57 kolysanka26: jakiego   
10-29-04 kolysanka26: wyzwala Cie?
10-29-05 kolysanka26: nei
10-29-09 kolysanka26: a Ty mnei obrazilas
10-29-15 alinka_PaiMei: Floo Ty mnie straszysz ??     
10-29-18 1000twarzy_ali: alinko witaj  Smile     
10-29-20 _Floo: nie


I dużo później, sposób na wyjście z pokoju:

18-48-18 _Floo: ide w piz.......... trzymta sie ludzie     



I jeszcze coś z 29 maja 2008

09-36-20 _Floo: prosze4 opa o wywalenie kolyski
09-36-24 _Floo: wrecz ządam
09-36-26 kolysanka26: Floo czemu
09-36-30 _Floo: jako user
09-36-32 _Floo: za ublizanie
09-36-33 kolysanka26: cieplutka soba
09-36-39 kolysanka26: Floo dzieki
09-36-44 kolysanka26: zrob kawusie bajkowej
09-36-52 ~cieplutka_su: kolysia mam nieodparta pokuse kopnac cie w dupe
09-36-52 kolysanka26: reprezentujecie ta sama moralnosc
09-36-53 alinka_PaiMei: kolysanko 15 minut spaceru
09-36-54 Pani_Valmonte_wlkp: kołysanka - uspokój się
09-36-54 _Floo: ok wiec napisze na polfan jak op pozwala jechac
09-36-59 ** wychodzi kolysanka26...
09-37-04 _Floo: dobra
09-37-07 _Floo: juz nic nie pisze
09-37-08 ~cieplutka_su: nooo



gdzie sytuacja była analogiczna, najpierw sprowokowanie kołysanki a potem presja na opa.


I losowo, na chybił-trafił log z 10 maja 2008:


[8.36.14] _Floo: zlazło, to muszka mnie jeb.... na polu i mam sliwe pod
drugim
[8.57.10] _Floo: lukasz same stare k..wy plociugi
[8.59.37] _Floo: lukasz meza trzeba szanować, kogo bede napier... jak bede
zła?Smile)))

[9.05.45] _Floo: fajnie to wyglada na srodku posesji a sasiedzi mowią: ten
chłop to ma z nią przeje.....

[9.22.55] _Floo: nie, jedno limo zlazło od drewna, to muszka mnie ebła na
polu i mam drugie

[9.25.18] _Floo: moj sie smieje ze tyle jaram ze nawet rak spier.....

[9.27.02] _Floo: qrfa przestaniecie!!!!!!!!?


Pokój sado_maso_club jest pokojem wyłącznie dla osób dorosłych. Jest pokojem głównym polchatu stąd bywają w nim ludzie nie tylko tzw. klimatyczni, zainteresowani BDSM. Jako dorośli znają wartość i znaczenie słów, więc jeśli używają słów uznanych przez ogół za niecenzuralne to czynią to najwidoczniej z potrzeby wyrażania ekspresji emocji. Jeśli zaś są skierowane personalnie to oczywista jest reakcja opa. Tak tez było tym razem. Za nadużywanie tych słów kołysanka ostrzeżona została pomalowaniem jej nicka kolorem żółtym. Gdybym chciała wyciągać dalej idące konsekwencje powinnam również i wobec innych osób. Tak więc tę karę uznałam za wystarczającą.
A tak już na marginesie, dorośli ludzie siedzą 3 godziny i podtrzymują rozmowę wyłącznie w celu wychowywania kołysanki zamiast zakończyć temat uznając jego obraźliwość. Jestem tu 2 i pół roku i za mojej już tu obecności w ramach obrażania się na smc zakładano swoje pokoje, tylko że one nie miały powodzenia. Ciekawe czemu....

alinka_Vijaya vel alinka_PaiMei
#38
Dziwi mnie tylko jedna rzecz, skoro na ogóle się używa słów powszechnie uznawanych za obraźliwe, czemu operator nie reaguje na to?W każdym logu który prezentuje jakaś tam osoba(tu akurat wszystko jedno kto) jedyne co od razu się rzuca w oczy to stek wulgaryzmów...Chyba że w "waszym" pokoju to dozwolone? ;D
Nie pamiętam kiedy się czułem tak jak teraz, nie chciałem tego ale zwątpiłem bez wątpienia. Zakładam kaptur, ścieram najki o asfalt, minęło trochę lat a ja nadal dorastam. Zapomniałem już co czułem wczoraj, jeszcze będzie tak nie raz zanim mnie śmierć zawoła.
#39
rozmywacie temat tymi dublami....log jest w linku ktory podałam, cały
#40
(19-06-2008, 11:22)noSex link napisał(a): Jak już słusznie tu napisano, problem z zachowaniami Kołysanki istnieje od bardzo dawna. Jest ona od dawna użytkownikiem Polchatu i bywalcem pokoju SMC, co oznacza, iż:
1. zna panujące tu zasady
2. świadomie, z premedytacją i konsekwentnie regularnie te zasady łamie.

Uważam, że stały ban w pokoju głównym to nie jest chyba dobry pomysł. Może się mylę, ale piętnować należy zachowania, a nie człowieka. Ban powinien być za zachowania. Przy czym, w przypadku kołysanki, nie widzę powodu, by ostrzegać i karać żółtym kolorem, bo to są sposoby na nowego, nie znającego zasad pokoju, użytkownika. Kołysia je zna i świadomie łamie. Nie ma też większego sensu za każdym razem czekać, aż się rozkręci i pokaże pełnię swoich możliwości. Dość łatwo można rozpoznać początek stałego motywu zachowań i można reagować już wtedy.

(...)

Proponowałbym, żebyśmy skończyli w tym wątku z wyciąganiem rozmów prywatnych, nie dawali się ponieść emocjom, nie prali brudów. Bo to przecież nie prowadzi do rozwiązania problemów.


Az sie nie moge nadziwic, ze ciagle jeszcze nie zamknieto tego watka....
Z doswiadczenia wiem, ze w takich wypadkach podaje sie mail pod ktory mozna kierowac zazalenia na opow czy tez innych userow.
A tu pozwala sie na bezowocne dyskusje...
Opy z sadki i tak beda postepowac wedle wlasnego uznania (jak Marcin slusznie zauwazyl na przeklenstwa czy tez ordynarne wyzwiska reaguja bardzo niechetnie - wzglednie wcale)... Moze za bardzo zalezy im na zachowaniu uprawnien operatorskich i wola sie nie wychylac??

  


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości