Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kolekcjonerzy
#21
(15-01-2008, 01:13)dortmund link napisał(a): .................................a ja odkad pamietam  zbieram pieniadze ....... i ciagle nie moge uzbierac  upragnionej kwoty ....

Bo pewnie za szybko pozbywasz sie kolekcji  Tongue
#22
Lulla, za czasów Twojej pierwszej młodości, to chyba po gumach StomiluSmile)), wcześnie zaczynałaś, nie ma coSmile))

Ja to w ogóle mam naturę chomika i trochę tej zbieraniny było - opakowania po czekoladach (kiedyś były takie świetne bombonierki z obrazkami z bajek), papierosach, mydłach..., tradycyjnie widokówki, poukładane tematycznie - zabytki, krajobrazy..., kartki z psami, nie miałam też zwyczaju wyrzucać czasopism - Mówią wieki, Kontynenty, Spotkania z zabytkami..., całe tony tego było. Pozbyłam się tej makulatury przy okazji przeprowadzek, a szkoda, bo nareszcie miałabym gdzie to trzymaćSmile)
No i odkąd pamiętam gromadziłam książki, co do tej pory jest moją pasją, ale po prostu nie mogę się oprzeć, a moim ulubionym sklepem jest księgarnia.
Pokaźny zbiór stanowią też u mnie fotografie, slajdy i własnoręczne filmy z różnych podróży.
A od półtora roku mam kolejnego bzika - muzaSmile) - przerabiam wszystko na mptrójkiSmile)

#23
  Wink Kama chyba o czyms nie  napisalas , zapomnialas  o najwazniejszym   Tongue ....
jakos  nic mi do glowy nie przychodzi..........moze innym razem :-)
#24
ja zbierałam dość długo samochodziki (matchboxy itp), potem taśmy VHS z nagrywanymi kreskówkami i historyjki (i naklejki) z gum do żucia... teraz kubki, pocztówki, grafiki różniaste.... i tak niematerialnie.. zbieram wspomnienia.. milee chwile, jakie mi się przytrafiły w życiu....  8)
plum...
#25
(15-01-2008, 03:16)kamena__ link napisał(a): Lulla, za czasów Twojej pierwszej młodości, to chyba po gumach StomiluSmile)), wcześnie zaczynałaś, nie ma coSmile))

Kami!!!! leżę i kwiczę  ;D Heheh rozbawiłaś mnie ,buziiiii .
#26
W okresie podstawówki zaczałem kolekcjonowac puszki po piwie i jak wpadly to od jakis napoi ;D wszytskie ukladalem na gorze regalu ,kiedys liczylem to mialem ponad 250 puszek ( każda inna) problem stanowil ze to wszystko sie i kurzyło i duzo pracy bylo przy sprzataniu, az w koncu trzeba było sie pozbyć puszek - szkoda ze na złom nie poszedlem ;D, Równolegle zbierałem znaczki  , ale ta pasja szybko mi przeszła.. komiksy tez zbieralem, asterixa, tytusa . kajko i kokosz, kaczora doalda do dzis mam... karty telefoniczne tez posiadam te pierwsze serie - jak cos moge za pare  flaszek zamienićObecnie  może nie kolekcjnuję.. ale posiadam butelki  po wódce..te  1,5 litrowe bolsy to trzymam z sentymentu gdyż każda butle obalałem co roku w urodzinki l;D ,mam tez jakies z wyższej pólki wielolitrarzowe sa ozdoba pokoju ;D,, najwieksza ma 6 litrów;D ,skubana cięzka..Jedna gdzie trzymalem 1 i 2 groszówki (3 litrowy absolvent) pekła mi wiec poszla w pi%$%du a monety zanioslem do banku hehe troche to glupio wygladalo  ale dostalem 40 zł ;D w papierach ;D , i kieliszki tez lubie przerózne i do roznojakich alko zbierac.. może wrzucę fote tej jednej buteleczki i takiego jednego kieliszeczka jak  mi sie zechce ;D

pzdr..


Zapomnialem jako kinders oczywiscie  gumy donald z tymi historyjkami zbieralem sobie ehehe potem jak doroslem na gumy turbo ;D sie przerzuciłem (samochody w glowie )
Inteligentni ludzie są często zmuszani do picia, by bezkonfliktowo spędzać czas z idiotami.
#27
Jak bylem dzieckiem, zbieralem klucze do zamkow, klodek (moze z mysla ze w pozniejszym zyciu,beda one mi przydatne do uwolnienia jakiejs pieknej ksiezniczki, zamknietej w wysokiej wiezy  Wink albo chcialem byc przygotowany jezeli przyjdzie mi sie zmagac z jakims pasem cnoty  Wink) Pozniej kolekcjonowalem komiksy Kapitan Zbik, Kapitan Kloss. Zbieralem rowniez plakietki, takie okragle przypinki, przewaznie z logiem zespolow (mialem tego cale pudelko po butach)  Gdy bylem nastolatkiem zbieralem (wybieralem z popielniczek) spalone maksymalnie do polowy zapalki, ale nie z checi ich kolekcjonowania  Smile wykorzystywalem je do robienia 'domkow z zapalek' obklejalem nimi wczesniej zrobione z brystolu, sklejki rozne budowle: domy, wiatraki. Obklejalem zapalkami odpowiednie butelki i powstawaly latarnie morskie. Ale to juz bardziej pasuje do tematu o "naszych pasjach" niz tu  Smile w kazdym badz razie, w zaleznosci jak duza byla budowla nad ktora pracowalem, tych nadpalonych zapalek potrzebowalem spore ilosci, setki, tysiace... i tak zbieralem na jeden 'domek' te zapalki przez pare miesiecy. Teraz kolekcjonuje jedynie bilety wstepu i okolicznosciowe kartki pocztowe z Tyskiego Festiwalu Muzycznego im. Ryska Riedla "Ku Przestrodze"
Posiadam kolekcje wszystkich plyt Dzemu.
"pozwól mi spróbować jeszcze raz, niepewność mą wyleczyć, wyleczyć mi..."
#28
juz nie same baby
#29
Ja zbieralem kiedys znaczki....z mysla aby kolezankom potem pokazac  ;D
Najladniejszym zwierzatkiem jest slimaczek.
#30
Tak Was czytam ...i czytam... i czytam.... i przypomina mi sie pewien  gosc ,ktorego tu poznalem kilka lat temu. Tez bardzo lubil zbierac. Tak sie w tym zbieraniu  rozkrecil , ze do mieszkania mozna bylo wejsc tylko pojedynczo i za cholere nie chcial sie niczego pozbyc . Dobrze ze te wasze  kolekcjonerskie  pasje  zakonczyly sie  w latach dziecinstwa   ;D
jakos  nic mi do glowy nie przychodzi..........moze innym razem :-)
  


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości