Polfan.pl - forum dyskusyjne
Cytaty....mądre słowa.....aforyzymy... - Wersja do druku

+- Polfan.pl - forum dyskusyjne (https://forum.polfan.pl)
+-- Dział: Pokoje Polfanu (https://forum.polfan.pl/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: Pokoje erotyczne (https://forum.polfan.pl/forumdisplay.php?fid=41)
+---- Dział: Erotyczny (https://forum.polfan.pl/forumdisplay.php?fid=23)
+---- Wątek: Cytaty....mądre słowa.....aforyzymy... (/showthread.php?tid=71)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17


Odp: Cytaty....mądre słowa.....aforyzymy... - zuzanka - 20-12-2007

Każdemu zdąża się być głupcem przynajmniej przez pięć minut dziennie. Mądrość polega na tym, by nie przekroczyć limitu.
Elbert Hubbard


Odp: Cytaty....mądre słowa.....aforyzymy... - lullaby - 20-12-2007

(20-12-2007, 22:43)zuzanka link napisał(a): Każdemu zdąża się być głupcem przynajmniej przez pięć minut dziennie. Mądrość polega na tym, by nie przekroczyć limitu.
Elbert Hubbard

Bardzo mądre..


Odp: Cytaty....mądre słowa.....aforyzymy... - lullaby - 29-12-2007

'"Życie to taki dziwny prezent. Na początku się je przecenia: sądzi się, że dostało się życie wieczne. Potem się go nie docenia, uważa sie, że jest do chrzanu, za krótkie, chciałoby się niemal je odrzucić. W końcu kojarzy się, że to nie był prezent, ale jedynie pożyczka. I próbuje się na nie zaslużyc...Im bardziej się człowiek starzeje, tym większym smakiem musi się wykazać, żeby docenić życie. Musi być wyrafinowany, stać się po troszę artystą. Byle kretyn może się cieszyć życiem w wieku dziesięciu, dwudziestu lat, ale kiedy człowiek ma sto lat, kiedy już nie może się ruszać, musi uruchomić swoją inteligencję."


Odp: Cytaty....mądre słowa.....aforyzymy... - _divinity_ - 29-12-2007

mądre.
kto to napisał?



Odp: Cytaty....mądre słowa.....aforyzymy... - zuzanka - 29-12-2007

(29-12-2007, 19:38)_divinity_ link napisał(a): mądre.
kto to napisał?

Éric-Emmanuel Schmitt, francuski dramaturg, eseista i powieściopisarz. A słowa pochodzą z książki "Oskar i pani Róża". Tak mi się zdaje, ale mogę się mylić. Lullka, potwierdzisz?


Odp: Cytaty....mądre słowa.....aforyzymy... - lullaby - 29-12-2007


Éric-Emmanuel Schmitt, francuski dramaturg, eseista i powieściopisarz. A słowa pochodzą z książki "Oskar i pani Róża". Tak mi się zdaje, ale mogę się mylić. Lullka, potwierdzisz?
[/quote]

PotwierdziszSmile to tekst z Oskara i Pani Róży..


Odp: Cytaty....mądre słowa.....aforyzymy... - SaveMySoul - 29-12-2007

Cytat:Éric-Emmanuel Schmitt
mmmrraaau.... Mam cały zbiór opowiadań.. każde zmuszało mnie do myślenia.. intensywnego...  za każdym razem...


+ żeby nie było off top Smile

"Nagość zaczyna się od twarzy,

a bezwstyd od słów. "



Odp: Cytaty....mądre słowa.....aforyzymy... - Muschelsucher - 03-01-2008

To jestem bezwstydny i Wy tez  Wink.




Odp: Cytaty....mądre słowa.....aforyzymy... - lullaby - 07-01-2008

" Drogi pamiętniczku: Leżę na łóżku w szpitalu, przed chwilą był u mnie doktor i powiedział, że będą mnie operować, ale mogę tego nie przeżyć. Potrzebuję nowego serduszka, bo moje nie bije tak jak powinno. Bardzo potrzebuję kogoś, kto mógłby mnie wesprzeć w tych trudnych dla mnie chwilach. Czuję się taka samotna i przestraszona, a mój chłopak jeszcze nie przyszedł...

Drogi pamiętniczku: Zaraz siostra oddziałowa zabierze mnie na salę operacyjną. Bardzo się boję. Moje serduszko które zaraz będą operować wali jak młot. Jest mi zimno i nie potrafię powstrzymać łez. Tak bardzo bym chciała, by mój chłopak siedział teraz obok i trzymał mnie za rękę. Ale jego ciągle nie ma...

Drogi pamiętniczku: Właśnie weszła siostra. Nie wiem czy operacja się uda. Wierzę, że mój chłopak przyjdzie nim operacja się zacznie i zdążę mu powiedzieć jak bardzo go kocham. Tak bardzo chciałabym go przytulić i pocałować. Jeśli nie, to wierzę, że to jego twarz zobaczę jako pierwszą gdy obudzę się po operacji. Wtedy go przytulę i ucałuję. Jeśli jednak coś pójdzie nie tak, chciałabym, by przeczytał te ostatnie słowa napisane przed moją operacją: MÓJ KOCHANY MISIACZKU. BARDZO PRAGNĘŁAM BYŚ BYŁ PRZY MNIE, ALE NIE PRZYSZEDŁEŚ. WIERZĘ, ŻE ZATRZYMAŁO CIĘ COŚ BARDZO WAŻNEGO. BARDZO CIĘ KOCHAM I KOCHAĆ CIĘ BĘDĘ NA ZAWSZE...

Drogi pamiętniczku: Muszę Cię odłożyć...

Drogi pamiętniczku: Właśnie się obudziłam. I ujrzałam znowu słońce opromieniające moją twarz. Operacja zakończyła się pomyślnie. Lekarze mówią, że wszystko poszło zgodnie z planem i że nic już nie zagraża mojemu życiu. Muszę tylko jeszcze zostać jakiś czas na obserwacji. W końcu mam zdrowe serduszko. Do pełni szczęścia brakuje mi tylko widoku mojego ukochanego. Muszę mu o wszystkim opowiedzieć. Tak bardzo się ucieszy, gdy zobaczy mnie zdrową. Marzył o tym odkąd się poznaliśmy.

Drogi pamiętniczku: Dzisiaj wychodzę ze szpitala. Muszę się trochę opanować, bo boję się, że nadmierne emocje mogą zaszkodzić mojemu serduszku. Jestem taka podekscytowana. Wpadłam na pomysł, że zaskoczę swojego chłopaka i pójdę do niego sama. Trochę na niego nakrzyczę, że nie był przy mnie w tych niepewnych chwilach, ale potem uścisnę go jak nigdy przedtem i powiem jak bardzo go kocham. Tak właśnie zrobię.

Drogi pamiętniczku: Byłam u niego. Długo pukałam w drzwi, ale nie otworzył. Pewnie gdzieś wyszedł, więc sama otworzyłam sobie drzwi. Pomyślałam, że to nawet lepiej, zaskoczę go w środku. Przekręciłam zamek, weszłam do środka. Drzwi do sypialni były otwarte, a na poduszce, w którą zwykle byliśmy razem wtuleni, leżała biała kartka papieru. Usiadłam na skraju łóżka, chwyciłam ją w dłoń i zaczęłam czytać: MOJA KOCHANA, WYBACZ, ŻE NIE MOGŁEM BYĆ PRZY TOBIE W TYCH BARDZO CIĘŻKICH DLA CIEBIE CHWILACH. MIMO TO, JESTEM PEWIEN, ŻE BĘDZIESZ UMIAŁA MNIE ZROZUMIEĆ. ZAWSZE PRAGNĄŁEM BYĆ CZĘŚCIĄ CIEBIE I WIEDZIAŁEM, ŻE W SZCZEREJ MIŁOŚCI JEST TO MOŻLIWE. MOJE SERDUSZKO JUŻ DLA MNIE NIE BIJE, ALE JESTEM SZCZĘŚLIWY, ŻE MOGŁEM CI JE PODAROWAĆ. TAK WŁAŚNIE CIĘ KOCHAM...


Drogi pamiętniczku..."



A gdzieś wyszperane w sieci...


Odp: Cytaty....mądre słowa.....aforyzymy... - dortmund - 07-01-2008

Historia podobna do tej z fotografem i modelka  Wink