Polfan.pl - forum dyskusyjne
spam i flood na naszym serwerku czata - Wersja do druku

+- Polfan.pl - forum dyskusyjne (https://forum.polfan.pl)
+-- Dział: Polchat (archiwum) (https://forum.polfan.pl/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Dział: Pytania i sugestie dot. PolFanu/PolChatu (https://forum.polfan.pl/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Wątek: spam i flood na naszym serwerku czata (/showthread.php?tid=525)



spam i flood na naszym serwerku czata - czekamek - 28-02-2013

Poprosze o wypowiedzi na ten temat


Odp: spam i flood na naszym serwerku czata - figatek - 01-03-2013

Cześć,
Pokój erotyczny przeżył w ciągu ostatnich dwóch tygodni mały najazd szkodników, w trzech postaciach:

1. Flood tekstami na wyjście z pokoju
- do pokoju wchodzi nick, wychodząc przez /quit text wysyła masę śmiecia, powtarzane kilka razy na sekundę
- powoduje zatkanie okna, a gdy używa się apletu ze strony i słabszego łącza, może doprowadzić do zerwania sesji
- dotyka to wszystkich w pokoju
- możliwość obrony: wszystkie nicki wchodzą z tego samego IP, wystarcza ban (choć złapanie IP przy stale przewijającym się ekranie do prostych nie należy ;-))

2. Flood na priv
- do pokoju wchodzi jeden nick, "zwiadowca", który ustala listę siedzących w pokoju, następnie wybiera "ofiarę" (zazwyczaj to ostatni nick na liście); do serwera łączy się losowo wygenerowany nick i otwiera do "ofiary" priv, a nick natychmiast się wylogowuje; powtarzane jest to kilkanaście razy na sekundę
- przy ustawionej opcji "pokazuj priv w osobnych oknach" powoduje otworzenie u "ofiary" lawiny okienek, co powoduje zazwyczaj przeładowanie apletu lub konsoli, a czasem nawet całego Windows
- dotyka tylko tej jednej osoby
- możliwości obronne: wyłączyć "pokazuj priv w osobnych oknach", niestety, nicki logują się poza pokojem, więc działa jedynie sban

3. Chatter bot, snikers
- do pokoju wchodzi bot, udający człowieka, reaguje na przyjście nowych osób (z możliwością odfiltrowania niektórych nicków, np. operatorów), do każdego wchodzącego otwiera okno priv, w której prowadzi udawaną konwersację (ma listę szablonowych odpowiedzi, z których wybiera najlepiej pasującą do ostatniej wypowiedzi rozmówcy)
- nie powoduje szkód, nie zatyka okien, jedynie oszukuje .. ;-)
- dotyka większości użytkowników
- możliwości obronne: dość łatwo go wykryć, bo się powtarza (baza tekstów w końcu się kończy), dodatkowo zignorowanie 3 jego wypowiedzi (każda co 2 minuty) powoduje, że bot przestaje się nami interesować; ban usuwa go z pokoju,

Wszystko to jest robione starymi programami, które działały poprawnie na polchacie 2.0, a na 3.0, ze względu na zmiany w protokole komunikacyjnym działać przestały ...

figatek aka banalny_wawa aka I_kiss_better_than_I_cook


Odp: spam i flood na naszym serwerku czata - Adrianek - 24-02-2014

dokładnie figatek masz racje, było na pokoju erotycznym coś takiego jak człowiek bot który pisał co chwile te same słowa, nie można z nim było sie dogadać bo co mu się napisało 'słowa sie powtarzały' i dosyć szybko szło wykryć że to jakiś bot napewno program snickers który powtarza słowa na priv, czy jaki kolwiek inny program, również obrażał słowami na priv wyzywając i przeklinając do kogoś, również też tak priv były kiedyś taki flod spam na priv i osoba wchodziła na inne nicki i wysyłała użytkowniką masowe privwy, które sie wyświetlały i zawieszał sie przez to iceq, mi kiedys miało miejsce wchodzę sobię na erotyczny a tu do mnie jakis bot pisał i ciągle to samo, również raz na celu ktoś mi spamował na priv z dużą ilością nicków i wiadomosciami z flodem, dosyć wnerwiające, ale poradziłem sobie z każdym syfiarzem ignor się zawsze przydawałSmile, i dosyc pomogło wyłączeniem privwa Smile myslałem aby tez kiedys dodać taki wątek na forum, ale myśle sobie kogo to zainteresuje, figatek zgodze sie z tobą w tej kwesti masz racje, pochwała!, pozdrawiam Smile