Polfan.pl - forum dyskusyjne
Dom murowany czy szkieletowy - Wersja do druku

+- Polfan.pl - forum dyskusyjne (https://forum.polfan.pl)
+-- Dział: Dyskusje (https://forum.polfan.pl/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Dział: Hyde park (https://forum.polfan.pl/forumdisplay.php?fid=29)
+--- Wątek: Dom murowany czy szkieletowy (/showthread.php?tid=1433)Dom murowany czy szkieletowy - Natalina - 28-06-2022

Na jaki rodzaj domu zdecydowaliście się w trakcie budowy? Lepsza będzie budowa domu murowanego czy może jednak szkieletowego?


RE: Dom murowany czy szkieletowy - jogno - 28-06-2022

W społeczeństwie krążą rózne opinie na temat budownictwa i domów szkieletowych. Zwykle są one oderwane od rzeczywistości coś w stylu - a bo słyszałem, że domy szkieletowe szybko sie zużywają itd. Otóż nie do końca tak jest. Dom szkieletowy spokojnie wystarczy na jedno życie 50-70 lat, bo po co więcej? Domy szkieletowe są tańsze w budowie, łatwiej je ogrzać, ale też teoretycznie szybciej oddają ciepło. Z tego co obserwuję, to sporo ludzi decyduje się na szkieletowe w połączeniu z ogrzewaneim podłogowym. Mieszkają w nim, chwala sobie. W zasadzie nie ma wiekszej róznicy pomiędzy domem szkieletowym a murowanym. Największą zaletą systemów szkieletowych jest ilozacyjność termiczna. Na stronie https://www.siniat.pl/pl-pl/projekty/strefa-eksperta/88953/budownictwo-szkieletowe-opinie-i-fakty/ w ciekawy sposób zostały zebrane cechy poszczególnych typów budowy. Myślę, że rozwiewa sporo wątpliwości.


RE: Dom murowany czy szkieletowy - REPORTOWICZ - 11-07-2022

Sam dom to już jest nasz wybór w jakiej technologii powstanie ale ja jestem zdania, że niezwykle ważną sprawą jest również to aby wiedzieć jaki system ogrzewania wybrać. Mogę od siebie polecić doskonały dostęp z https://www.aircon.panasonic.eu/PL_pl/happening/pro-club/ i ja właśnie tych technologii już u siebie używam.


RE: Dom murowany czy szkieletowy - Mbo4ey11 - 14-07-2022

jak jest szybszy w budowie?
-
td {border: 1px solid #ccc;}br {mso-data-placementConfusedame-cell;}włóka łąkowa


RE: Dom murowany czy szkieletowy - fairy - 14-07-2022

Czym się różnią?