Polfan.pl - forum dyskusyjne
Projekt ogrodu - Wersja do druku

+- Polfan.pl - forum dyskusyjne (https://forum.polfan.pl)
+-- Dział: Dyskusje (https://forum.polfan.pl/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Dział: Hyde park (https://forum.polfan.pl/forumdisplay.php?fid=29)
+--- Wątek: Projekt ogrodu (/showthread.php?tid=1422)Projekt ogrodu - Natalina - 20-06-2022

Witajcie. Niedługo stanę się właścicielką domu z ogrodem i zastanawiam się nad projektem ogrodu. Co warto jest we wspomnianym ogrodzie umieścić? 

Jakie rosliny?


RE: Projekt ogrodu - jogno - 20-06-2022

Sadź drzewa, już, bo one najdłużej rosną. 500m działka jest bardzo duża, można zaplanować granice, oddzielne fragmenty na sad owocowy, warzywniak (tylko nie za daleko od wody albo od razu doprowadzić) a osobne na wypoczynek. Takie strefy i przejścia między nimi. Od roku próbuję zagospodarować ogród i albo sarny zeżrą, albo nie rośnie, ciągle wydaje mi się, że nic nie ma mimo posadzeniu około 50 drzewek i krzewów. To te odległości, które zalecają robią taką pustynie Wink

Poza tym warto jest wygospodarować miejsce na kilka owocowych krzaczków albo drzewek. Tak aby mieć własne owoce:
https://www.podkarpackiesady.pl/22-jagody

Polecam szczegolnie jagodę kamczacką.


RE: Projekt ogrodu - REPORTOWICZ - 28-06-2022

Faktycznie sam projekt ogrodu jest czymś ważnym i ja również muszę przyznać, że niezwykle ważną sprawa jest to aby wiedzieć dlaczego warto zastosować system automatycznego nawadniania. Gdy ktoś jest zainteresowany tą sprawą to zdecydowanie w https://debowetarasy.pl/dlaczego-warto-zastosowac-system-nawadniania-ogrodu/ bardzo fajnie na ten temat napisano.


RE: Projekt ogrodu - Hebraj87 - 08-07-2022

Staram się bardzo urozmaicać mój ogród, na stronie https://sklepdlaogrodu.pl/pl/p/Fasola-Szparagowa-Faraday-Odporna-Kiepenkerl/23063404 znalazłem wiele świetnych produktów oraz mnóstwo fajnych roślin oraz warzyw, wyglądają na prawdę niesamowicie, bardzo wam polecam te produkty. Absolutny must have każdego miłośnika ogrodów.


RE: Projekt ogrodu - corina - 10-07-2022

Jako właścicielkę domku z ogrodem może zainteresuje Ciebie zagadnienie dotyczące dofinansowanie do pomp ciepła Jest ono częścią programu "Czyste Powietrze" i nabór trwa do 31 grudnia 2026 roku. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie https://doradcyenergetyczni.com.pl/pompy-ciepla/moje-cieplo-czyli-program-doplat-do-pomp-ciepla/


RE: Projekt ogrodu - Warszawiak45 - 15-07-2022

Ogrody są wspaniałe jak się na nie patrzy, oczywiście muszą być dobrze zadbane i pielęgnowane.

__________________
długopisy reklamowe z logo i nadrukiem