Polfan.pl - forum dyskusyjne
Lakierowanie proszkowe - Wersja do druku

+- Polfan.pl - forum dyskusyjne (https://forum.polfan.pl)
+-- Dział: Dyskusje (https://forum.polfan.pl/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Dział: Hyde park (https://forum.polfan.pl/forumdisplay.php?fid=29)
+--- Wątek: Lakierowanie proszkowe (/showthread.php?tid=1352)Lakierowanie proszkowe - jerzyk52 - 31-01-2022

Na dniach planuję pomalować alufelgi w moim samochodzie, wszystko za pomocą farb proszkowych. Zastanawiam się jednak jaki kolor zastosować, głównie celuje w odcień żółtego, jaki RAL polecacie?


RE: Lakierowanie proszkowe - Marek81 - 31-01-2022

Też zastanawiam się aby oddać do malowania proszkowego felgi Smile


RE: Lakierowanie proszkowe - Rabik - 05-02-2022

Nie kojarzę tej techniki


RE: Lakierowanie proszkowe - REPORTOWICZ - 14-02-2022

Ja jeszcze mojego auta nie miałem okazji nigdy oddawać do lakierowania ale muszę przyznać, że dość ważną sprawą jest również to aby w ogóle wiedzieć coś więcej na tematy związane z motoryzacją. Jakiś czas temu czytałem również na stronie https://blog.aparts.pl/czym-jest-skrzynia-cvt/ czym jest skrzynia CVT oraz jakie ma ona zastosowanie.


RE: Lakierowanie proszkowe - Zeder - 19-02-2022

Jak wygląda ta metoda?


RE: Lakierowanie proszkowe - REPORTOWICZ - 23-02-2022

Na dobrą sprawę fajnie jest również mieć możliwość posiadania starszych modeli aut i ja jestem zdania, ze jest to przecież kawałek historii. Nawet całkiem niedawno miałem okazję przeczytać na stronie https://garbus.pl/pl/n/21 o historii samochodu Volkswagen Typ 4. Jestem zdania, że jest to świetny model auta.


RE: Lakierowanie proszkowe - kajeczka - 27-03-2022

A co myślicie o samodzielnym lakierowaniu samochodu? Bo mój brat przykładowo tutaj https://e-lakiernik.net/lakierowanie/farba-w-sprayu znalazł farbę w sprayu i samodzielnie chce przeprowadzić odświeżanie auta. A ja nie wiem czy mam się bać, czy faktycznie można łatwo to wykonać?


RE: Lakierowanie proszkowe - REPORTOWICZ - 07-04-2022

Kiedy chodzi jeszcze o lakierowanie samochodu to wydaje mi się, że jeśli chodzi o samochód zabytkowy to na pewno warto jest wiedzieć jak wygląda ogólnie jego naprawa. Ja jakiś czas temu czytałem o tym na stronie https://polscykierowcy.pl/wszystko-o-naprawie-zabytkowego-volkswagena/ i wydaje mi się, że taka wiedza powinna się przydać każdemu z nas.