Polfan.pl - forum dyskusyjne

Pełna wersja: Prace związane z reaktwacją
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam,

Chciałbym poinformować, że od dnia dzisiejszego trwają prace nad powrotem do korzeni, czyli "Polchatu" sprzed paru ładnych ( o ile nie najpiękniejszych ) lat z nutką nowości.

Naszym celem, jest przywrócenie tego, czego nie jednemu z Was brakuje,czyli dyskusji na czacie do rana Wink. Jako pierwsza powstanie nowa strona [b]POLFAN[/b]'u zintegrowana z czatem. Na chwilę obecną nie wiemy jeszcze z której wersji oprogramowania będziemy korzystali, czy będzie to wersja 2 czy też 3. Testowane będą ( mamy nadzieje ) obie.

Chcielibyśmy zapoznać się również z Waszymi pomysłami... co widzielibyście na portalu nowego, lub też co chcielibyście by pozostało starego. Jesteśmy otwarci na wszelkie propozycje, jak i pomysły. Mamy nadzieje, że Nasz pomysł reaktywacji spodoba się i będziecie nas mocno wspierali w osiągnięciu celu.

Jeżeli macie jakieś pytania, śmiało piszcie - postaramy się odpowiedzieć na każde z nich, tak jak będziemy informowali o postępach w naszej pracy.
Witam,

Mimo, że jestem sceptykiem, jeśli chodzi o możliwość wypromowania i spopularyzowania Polfanu, to gdzie dam radę, tam chciałbym pomóc.
Obszary, które mnie osobiście niepokoją, to:
- kwestia licencji: możliwość użycia protokołu, oprogramowania apletu i części serwerowej, obrazków
- software: możliwość zarządzania (poprawiania) kodem po stronie serwera (jak rozumiem, na razie serwer by dmc + oryginalny aplet polchat 2.0)

Co do licencji, to jeśli można, chętnie zapoznałbym się i skomentował treść tej, którą polfan posiada/posiadał, ostatni rok miałem sporo do czynienia z różnymi interpretacjami licencyjnymi. Uważam, że ten fragment jest najistotniejszy, zwłaszcza gdy przypominam sobie wypowiedzi i działania GG Networks w końcu zeszłego roku, również wobec Polfanu.
A jeśli chodzi o kod, to o ile udałoby się dotrzeć do dmc i On nie chciałby angażować się w ewentualne modyfikacje, to ja jestem gotów w ramach niezbyt wielkich ilości mego wolnego czasu ten rozwój przejąć.

Pozdrawiam
figatek aka banalny_wawa aka I_kiss_better_than_I_cook
Widzę też, że bez jakiekolwiek słowa (nie wspominając o "dziękuję") pozbyliście się osób, które ogarniały to forum. Najs.
Powodzenia w każdym razie z takimi praktykami Smile
Tak się składa, że ja również jestem wielkim fanem jeśli chodzi o różnego rodzaju oprogramowanie i muszę dodać, że właśnie na pewno warto jest również wiedzieć na co się zdecydować. Polecam od razu każdemu bardzo fajne systemy jak Azure https://www.anegis.com/produkty-microsof...soft-azure i myślę, że taka moc obliczeniowa będzie przydatna w każdej z firm.
Ogólnie gdy jeszcze chodzi o sam rodzaj oprogramowania to jak dla mnie niezwykle ważną sprawą jest to aby wiedzieć jak najwięcej na tematy związany z systemy dla budownictwa. Nawet sam niedawno natrafiłem na stronie https://www.connecto.pl/oprogramowanie-dla-budownictwa/ właśnie na takie oprogramowanie dla budownictwa.