Polfan.pl - forum dyskusyjne

Pełna wersja: ACTA
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Nie wiem jak wielu to czytało, ale jak na pudelka naprawdę zaskoczyli mnie.
Chociaż uważam, że kwestia praw autorskich w Internecie to tylko kropla w morzu przepisów ACTY.
Gorzej ma się sprawa z patentami i ich wykorzystaniem.
Jak to wejdzie to nie kupimy tańszych zamienników począwszy od części komputerowych po samochodowe.
Trzeba będzie wszystko kupować od kogo? Tak, od tych co to wymyślili, od amerykańców. W końcu oni posiadają najwięcej patentów, a nasz biedny kraj zdaje się, że 0 z tych istotnych ;-)

Link do artykułu:

Kod:
http://www.pudelek.pl/artykul/38176/acta_czyli_jak_celebryci_stracili_kontakt_z_rzeczywistoscia/

Sprawa ostatnio przycichła trochę, ale nie można dać się zwieść. Porozumienie jest podpisane i będą musieli to ratyfikować...

EDIT: pamiętajcie o akcji zbierania podpisów. http://www.jestemprzeciwacta.pl/
Swój podpis dawno dałem. Chociaż rządowi i tak koło zwieraczy lata kto dał głos i podpis a tym bardziej ile ich zebrano. Chociaż takie przedsięwzięcie powinno mieć referendów społeczne. Planowane od 2006roku, wyszło na jaw kilka miesięcy przed podpisaniem. Dlatego nigdy nie oddaje swojego głosu na żadną partię a tym bardziej  na polityka. 11 lat Głosowania na osoby o których nie miałem zielonego pojęcia że istnieją i że kandydują oraz na partie mniejszości. :]
Właśnie po to zbierane są podpisy żeby zrobić referendum! Ale mam wrażenie, że teraz mocno przycichła sprawa z ACTA.
USTAWA
o konsultacjach społecznych i referendum.
z dnia 6 maja 1987 r.

Cytat:Art. 1. Konsultacji społecznej oraz referendum mogą być poddane sprawy mające węzłowe znaczenie dla rozwoju kraju, określonego terenu lub interesów i warunków życia obywateli.

To ostatnie zdanie dobitnie uzmysławia że polski rząd ma nas głęboko w poszanowaniu.

Co jest lepsze by uciszyć na jakiś czas polską społeczność. ? Znalezienie alternatywnego tematu. Np. Ekshumacja zwłok z katastrofy Smoleńskiej. Słabnące poparcie PO.  I wiele Innych.
Sprawa ACTA nie przycichła, przynajmniej w sieci, dzięki np takim wątkom na forum jak ten. Poza tym o ACTA już można było przeczytać parę lat temu. Więc nowość to jakaś nie jest. Ciągle też pojawiają się nowe artykuły na ten temat.
Ludzie którzy interesują się tym co dzieje się w kraju i świecie, o ACTA nie zapomną. Gorzej z tymi którzy o ACTA dowiedzieli się dopiero w styczniu...

Ekshumacja zwłok z katastrofy Smoleńskiej - ten temat jest akurat też bardzo istotny dla naszego kraju. Dlaczego pisać chyba nie trzeba. I zapewne to nie wycisza jakoś ACTA.

Media tak czy tak z rządem na czele marginalizowało sprawę ACTA, że to tylko w Polsce są jakieś protesty, jakby ludzie byli jakimiś baranami.

Najgorsze jest to że gdy w UE pomyślą o czymś, nasz rząd od razu to wprowadza..
Przypomniał mi się fajny filmik. Jak lis ujawnia całą prawdę. Tomasz Lis o "dzikim kraju"

Min. Pamiętne: "Ludzie nie są tacy głupi jak nam się wydaje... są dużo głupsi".

I sam to wielokrotnie wykorzystywał, choćby stosując różne techniki manipulacji. Trzeba przyznać, że ma chłop umiejętności. Ale wracając do meritum. To przykre, że jego słowa się sprawdzają w 100%. Większość ludzi nie zdaje sobie sprawy z tego co się dzieje. Rozmowy są trudne, bo jak wytłumaczyć komuś, że coś nie jest takie jak to w telewizji pokazują?

A wystarczy zamienić jeden wyraz i cały przekaz nabiera zupełnie odmiennego wydźwięku.  W czym oczywiście przody ciśnie jego emisja Matoł Donald i jego przyjaciel wiecznie łączący się w bulu Bronek. Przyznam szczerze, że kilka lat temu wyjebałem telewizor z domu, bo mnie za bardzo wkurwiało to wszystko. Niemniej smuci mnie jedno, od 6 lat rządzą POjeby, a dalej głównym tematem kaczka i wszystko tylko nie sprawy rządzenia.

Niejednokrotnie się zastanawiałem dlaczego nasi włodarze zamiast dbać o dobro narodu, kopią go w dupę. Dlaczego nie mają na tyle jaj, żeby powiedzieć otwarcie "Spierdalaj z tym, nie stać nas na takie wymysły". Podobnie będzie z ACTA, pomarudzą i ją przyjmą.
A nie trzeba być specjalnie rozgarniętym, żeby zrozumieć, że Nas nie na nią nie stać. Z problemem protestujących też sobie poradzą, w identyczny sposób jak chcieli sobie poradzić z Kibicami. Wrzucą ich do worka z PIS-em, Radiem Maryja, Gazetą Polską, Smoleńskiem, Księżmi itp.

Co nam pozostaje? WALKA!

Borku Walka o co ?  O przywrócenie PiS do władzy? Nie widzi mi się to...
Wole mniejsze zło, Palikot i spółka.
Chciałem Ci przypomnieć, że Palikot był już raz w rządzie. Jakieś efekty tego były poza skandalami ? Niet.
PiS PO to ta sama klika niestety, jedyna różnica, że ci drudzy są bardziej wyrafinowani Big Grin


O ruchu pedałów... to nie jest mniejsze zło. To jest patologia...

[Obrazek: Marsz-%C5%9Bmieszne.jpg]
Stron: 1 2