Polfan.pl - forum dyskusyjne

Pełna wersja: Kolekcjonerzy
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4
(15-01-2008, 01:13)dortmund link napisał(a): [ -> ].................................a ja odkad pamietam  zbieram pieniadze ....... i ciagle nie moge uzbierac  upragnionej kwoty ....

Bo pewnie za szybko pozbywasz sie kolekcji  Tongue
Lulla, za czasów Twojej pierwszej młodości, to chyba po gumach StomiluSmile)), wcześnie zaczynałaś, nie ma coSmile))

Ja to w ogóle mam naturę chomika i trochę tej zbieraniny było - opakowania po czekoladach (kiedyś były takie świetne bombonierki z obrazkami z bajek), papierosach, mydłach..., tradycyjnie widokówki, poukładane tematycznie - zabytki, krajobrazy..., kartki z psami, nie miałam też zwyczaju wyrzucać czasopism - Mówią wieki, Kontynenty, Spotkania z zabytkami..., całe tony tego było. Pozbyłam się tej makulatury przy okazji przeprowadzek, a szkoda, bo nareszcie miałabym gdzie to trzymaćSmile)
No i odkąd pamiętam gromadziłam książki, co do tej pory jest moją pasją, ale po prostu nie mogę się oprzeć, a moim ulubionym sklepem jest księgarnia.
Pokaźny zbiór stanowią też u mnie fotografie, slajdy i własnoręczne filmy z różnych podróży.
A od półtora roku mam kolejnego bzika - muzaSmile) - przerabiam wszystko na mptrójkiSmile)

  Wink Kama chyba o czyms nie  napisalas , zapomnialas  o najwazniejszym   Tongue ....
ja zbierałam dość długo samochodziki (matchboxy itp), potem taśmy VHS z nagrywanymi kreskówkami i historyjki (i naklejki) z gum do żucia... teraz kubki, pocztówki, grafiki różniaste.... i tak niematerialnie.. zbieram wspomnienia.. milee chwile, jakie mi się przytrafiły w życiu....  8)

lullaby

(15-01-2008, 03:16)kamena__ link napisał(a): [ -> ]Lulla, za czasów Twojej pierwszej młodości, to chyba po gumach StomiluSmile)), wcześnie zaczynałaś, nie ma coSmile))

Kami!!!! leżę i kwiczę  ;D Heheh rozbawiłaś mnie ,buziiiii .
W okresie podstawówki zaczałem kolekcjonowac puszki po piwie i jak wpadly to od jakis napoi ;D wszytskie ukladalem na gorze regalu ,kiedys liczylem to mialem ponad 250 puszek ( każda inna) problem stanowil ze to wszystko sie i kurzyło i duzo pracy bylo przy sprzataniu, az w koncu trzeba było sie pozbyć puszek - szkoda ze na złom nie poszedlem ;D, Równolegle zbierałem znaczki  , ale ta pasja szybko mi przeszła.. komiksy tez zbieralem, asterixa, tytusa . kajko i kokosz, kaczora doalda do dzis mam... karty telefoniczne tez posiadam te pierwsze serie - jak cos moge za pare  flaszek zamienićObecnie  może nie kolekcjnuję.. ale posiadam butelki  po wódce..te  1,5 litrowe bolsy to trzymam z sentymentu gdyż każda butle obalałem co roku w urodzinki l;D ,mam tez jakies z wyższej pólki wielolitrarzowe sa ozdoba pokoju ;D,, najwieksza ma 6 litrów;D ,skubana cięzka..Jedna gdzie trzymalem 1 i 2 groszówki (3 litrowy absolvent) pekła mi wiec poszla w pi%$%du a monety zanioslem do banku hehe troche to glupio wygladalo  ale dostalem 40 zł ;D w papierach ;D , i kieliszki tez lubie przerózne i do roznojakich alko zbierac.. może wrzucę fote tej jednej buteleczki i takiego jednego kieliszeczka jak  mi sie zechce ;D

pzdr..


Zapomnialem jako kinders oczywiscie  gumy donald z tymi historyjkami zbieralem sobie ehehe potem jak doroslem na gumy turbo ;D sie przerzuciłem (samochody w glowie )
Jak bylem dzieckiem, zbieralem klucze do zamkow, klodek (moze z mysla ze w pozniejszym zyciu,beda one mi przydatne do uwolnienia jakiejs pieknej ksiezniczki, zamknietej w wysokiej wiezy  Wink albo chcialem byc przygotowany jezeli przyjdzie mi sie zmagac z jakims pasem cnoty  Wink) Pozniej kolekcjonowalem komiksy Kapitan Zbik, Kapitan Kloss. Zbieralem rowniez plakietki, takie okragle przypinki, przewaznie z logiem zespolow (mialem tego cale pudelko po butach)  Gdy bylem nastolatkiem zbieralem (wybieralem z popielniczek) spalone maksymalnie do polowy zapalki, ale nie z checi ich kolekcjonowania  Smile wykorzystywalem je do robienia 'domkow z zapalek' obklejalem nimi wczesniej zrobione z brystolu, sklejki rozne budowle: domy, wiatraki. Obklejalem zapalkami odpowiednie butelki i powstawaly latarnie morskie. Ale to juz bardziej pasuje do tematu o "naszych pasjach" niz tu  Smile w kazdym badz razie, w zaleznosci jak duza byla budowla nad ktora pracowalem, tych nadpalonych zapalek potrzebowalem spore ilosci, setki, tysiace... i tak zbieralem na jeden 'domek' te zapalki przez pare miesiecy. Teraz kolekcjonuje jedynie bilety wstepu i okolicznosciowe kartki pocztowe z Tyskiego Festiwalu Muzycznego im. Ryska Riedla "Ku Przestrodze"
Posiadam kolekcje wszystkich plyt Dzemu.
juz nie same baby
Ja zbieralem kiedys znaczki....z mysla aby kolezankom potem pokazac  ;D
Tak Was czytam ...i czytam... i czytam.... i przypomina mi sie pewien  gosc ,ktorego tu poznalem kilka lat temu. Tez bardzo lubil zbierac. Tak sie w tym zbieraniu  rozkrecil , ze do mieszkania mozna bylo wejsc tylko pojedynczo i za cholere nie chcial sie niczego pozbyc . Dobrze ze te wasze  kolekcjonerskie  pasje  zakonczyly sie  w latach dziecinstwa   ;D
Stron: 1 2 3 4