Polfan.pl - forum dyskusyjne

Pełna wersja: tekściory naszych pociech :)
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16
Słowo mojej młodszej siostry,teraz 20-letniej,wtedy miała około 2 lata:
-komka
Kto zgadnie?
(15-12-2007, 00:45)atka_ link napisał(a): [ -> ][i][color=maroon]kk dawaj odpowiedź Smile
A jak już będzie to może następne?
To słowo mojego brata jak był mały (teraz chłop 29-letni):
- Ducia... Tongue

Aguś, a może Ducia, to zdrobnienie Twojego imienia ? Wink

Ja będąc dzieciątkiem cytowałam wyuczony wierszyk - "Wpadła gruszka do ... paciorka*" - a na pytanie co to jest paciorek, odpowiadałam - "fulek"  Big Grin

*Dla nie znających wierszyka, podpowiadam, że gruszka miała wpaść do  fartuszka Wink

zofija

Heeehehe, ja, jak już jesteśmy przy paciorkach, to mówiłam tak:
"I nie budź nas na pokruszenie"....  Big Grin
ej ale jak mamy zgadywac to po kolei, bo sie balagan robi

atka ma ducie
monia ma komke

ducia to po mojemu "duza"
a komka to "kromka"

nastepne zagdaki jak zgadniemy te dwie
Nie blink,to nie kromka...dla ułatwienia dodam,że to akurat na czasie,bo związane jest ze świętami Smile
ps.jak tak piszecie o modlitwach to przypomniało mi się,że moja,starsza córka,mówiąc modlitwę "Ojcze Nasz" nie mówiła "przyjdź Królestwo Twoje" tylko "przyjdź kurestwo Twoje" :o
A "Ducia" to po mojemu,Agusia,czyli tak się ładnie brat do siostry zwracał Smile
[i][color=maroon]Ducia to nie woda, to nie zdrobnienie mojego imienia (dzieciom bardzo łatwo wymawiać Aga i tak zazwyczaj do mnie mówią), ani nie duża. No myśleć, myśleć Smile)
A komka to też pomyślałam, że to kromka, ale pudło Smile

kk

Moim zdaniem :
Ducia-pupa?
Komka- gwiazdka? choinka?

Bez podpowiedzi, to ja nie ruszę.
Ps.
Dobra, mam tu pod bokiem translatorów.
Ich zdaniem ,Ducia toTongueupa ,woda.
Komka- Mikolaj,choinka.



Kasiu zabieraj tych małych szpiegów Tongue
No nie,pogratuluj im,tak komka to Mikołaj Smile
A tak przy okazji to ta moja siostra na mojego chłopaka,który miał na imię Mirek,mówiła-Limka ;D

kk

dzienkuje bardzo za pocieszenie. to odgadł michał a to muwił bartek to papa a macie gg? Smile

i jesce raz dzienkuje . zgadnijcie co to hasiu sisia haha napewno nie zgadniecie.

ile jest  tutaj mamy koleżanek i koleguf  ???
i znajomyh  ???  ???



Ps>Musialam im dac dojsc do glosu- pisownia oryginalana .
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16