Polfan.pl - forum dyskusyjne

Pełna wersja: Lakierowanie proszkowe
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Na dniach planuję pomalować alufelgi w moim samochodzie, wszystko za pomocą farb proszkowych. Zastanawiam się jednak jaki kolor zastosować, głównie celuje w odcień żółtego, jaki RAL polecacie?
Też zastanawiam się aby oddać do malowania proszkowego felgi Smile
Nie kojarzę tej techniki
Ja jeszcze mojego auta nie miałem okazji nigdy oddawać do lakierowania ale muszę przyznać, że dość ważną sprawą jest również to aby w ogóle wiedzieć coś więcej na tematy związane z motoryzacją. Jakiś czas temu czytałem również na stronie https://blog.aparts.pl/czym-jest-skrzynia-cvt/ czym jest skrzynia CVT oraz jakie ma ona zastosowanie.
Jak wygląda ta metoda?
Na dobrą sprawę fajnie jest również mieć możliwość posiadania starszych modeli aut i ja jestem zdania, ze jest to przecież kawałek historii. Nawet całkiem niedawno miałem okazję przeczytać na stronie https://garbus.pl/pl/n/21 o historii samochodu Volkswagen Typ 4. Jestem zdania, że jest to świetny model auta.
A co myślicie o samodzielnym lakierowaniu samochodu? Bo mój brat przykładowo tutaj https://e-lakiernik.net/lakierowanie/farba-w-sprayu znalazł farbę w sprayu i samodzielnie chce przeprowadzić odświeżanie auta. A ja nie wiem czy mam się bać, czy faktycznie można łatwo to wykonać?
Kiedy chodzi jeszcze o lakierowanie samochodu to wydaje mi się, że jeśli chodzi o samochód zabytkowy to na pewno warto jest wiedzieć jak wygląda ogólnie jego naprawa. Ja jakiś czas temu czytałem o tym na stronie https://polscykierowcy.pl/wszystko-o-nap...lkswagena/ i wydaje mi się, że taka wiedza powinna się przydać każdemu z nas.